HP představuje novinky svého business portfolia

6. 1. 2011 20:43    Rubrika: Tiskové zprávy

HP představuje novinky svého business portfolia

HP představuje novinky svého business portfolia

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nová řada stolních počítačů a monitorů vylepšuje produktivitu, výkon a energetickou efektivitu.

Společnost HP představila nové stolní počítače a monitory pro podnikovou sféru, které poskytují vysoký výkon a přidanou hodnotu. Nové produkty tak pomáhají malým firmám i velkým podnikovým zákazníkům zvýšit svou produktivitu a snížit dopady využívaných technologií na životní prostředí.

Nové portfolio zahrnuje:
— Podnikové desktopy HP Compaq 8200 Elite, HP Compaq 6200 Pro a HP Compaq 4000 Pro, které zákazníkům nabízí volbu výpočetního výkonu a designu tak, aby poskytly požadovanou úroveň kontroly, konzistence a konektivity(1) při zachování závazků k životnímu prostředí.
— Podnikové monitory HP Compaq s elegantním moderním designem určené pro zákazníky, kteří berou ohledy na budoucnost a ocení tak energetické úspory a široké možnosti nastavitelnosti displeje.
„Společnost HP je největším světovým dodavatelem stolních počítačů (každé zhruba 1,2 sekundy je dodáno jedno stolní PC) a nově oznámené produkty rozšiřují naše portfolio o nejmodernější technologie,“ uvedl Charl Snyman, viceprezident a generální ředitel HP Personal Systems Group pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA). „Tyto produkty staví na energetické efektivitě, snadné správě a připravují tak zákazníkům spolehlivé základy pro desktopové prostředí, které jim umožní dále vylepšit produktivitu.“
Uspokojí širokou škálu potřeb zákazníků
HP Compaq 8200 Elite je prémiový model podnikového PC, které uspokojí zákazníky s maximálními nároky na výkon, možnosti zabezpečení a správu IT. Nabízí až o 40 % vyšší výkon(2) a o 15 % rychlejší přístup k datům na pevném disku.(2) HP Compaq 8200 Elite obsahuje nejnovější pokročilé technologie a dosahuje tak jednoho z nevyšších výpočetních výkonů a energetické efektivity na trhu i díky novým procesorům druhé generace Intel® Core™ vPro™. Dostupná je také řada grafických řešení, včetně diskrétních grafických karet i v kompaktních „Ultra-slim“ modelech poskytujících až o 70 % vyšší grafický výkon.(2)
HP Compaq 8200 Elite také zákazníkům nabízí silný nástroj HP ProtectTools(3) pro správu síťového zabezpečení a bezpečnost dat, modely z globálních sérií a tříletou záruku. Možnosti počítačových skříní sahají od unikátní konvertibilní HP Minitower pro maximální možnosti rozšíření a nasazení přes kompaktní skříně Small Form Factor, které se díky svému efektivnímu designu staly nejprodávanějším typem, až po minimalistický a stylový desktop s vysokým business výkonem Ultra-slim.
HP Compaq 6200 Pro v sobě kombinuje vlastnosti, které jsou dnes na trhu podnikových PC standardem. Nabízí možnosti, jež pramení z širokých zkušeností HP s podnikovými desktopy a jejich designem. Je optimální volbou pro podnikové zákazníky, kteří hledají produktivitu a základní možnosti správy a zabezpečení. 6200 Pro může být snadno konfigurován tak, aby pokryl potřeby zákazníků s ohledem na jejich rozpočet. Dostupný je jako Small Form Factor nebo ve skříni typu Microtower.
HP Compaq 4000 Pro je navržen pro malé a střední podniky, které hledají cenově efektivní podnikové PC středního proudu. 4000 Pro nabízí procesory firmy Intel v kompaktních skříních typu Small Form Factor. Tyto nové podnikové desktopy obsahují kromě vstupů a výstupů typických pro dnešní generaci stolních počítačů i podporu pro starší technologie, jako například rozšiřující PCI sloty, zařízení PS/2 nebo standardní sériový port pro maximální ochranu stávajících technologických investic.
HP nabízí pro zajištění stabilního nasazení HP Compaq 8200 Elite, HP Compaq 6200 Elite a HP Compaq 4000 minimálně roční záruku životního cyklu se servisem přímo v místě.
Nové desktopy HP pro rok 2011 disponují vysoce efektivním designem a zdroji, které pomáhají snížit spotřebu energie a omezit tak negativní dopady na životní prostředí. Kompletní portfolio podnikových desktopů HP neobsahuje žádné bromované zpomalovače hoření ani polyvinyl chloridy.
WLED monitory – vylepšená technologie, design i výkon
Zástupci nové řady podnikových monitorů HP Advantage Series mohou být připojeni ke všem výše zmiňovaným desktopům. LDC monitory s bílým LED podsvícením (WLED) HP Compaq LA2006x a LA2306x WLED budou mít díky svému tenkému širokoúhlému provedení s technologií bílých LED diod, které neobsahují rtuť, pozitivní vliv na každé pracovní prostředí.
Monitory s úhlopříčkami 50,8 cm (20“) a 58,4 cm (23“) stojí na vylepšeném posuvném podstavci, který umožňuje široké možnosti výškového nastavení i různé varianty náklonu a otočení. Rozšířené možnosti připojení zajišťuje digitální port DVI, DisplayPort a vestavěný USB rozbočovač se dvěma porty. Kvalitního obrazu monitory dosahují díky plnému HD rozlišení(13) a dynamickému kontrastu 1 000 000:1.
Oba tyto monitory jsou dodávány se softwarem HP Display Assistant pro přesné nastavení kvality obrazu, možností zabezpečení proti krádeži či energetické úspory. Všechny také odpovídají kvalifikaci ENERTY STAR, jsou vedeny v registru EPEAT a mají certifikaci TCO.
Ceny a dostupnost(4)
— HP Compaq 8200 Elite bude dostupný v průběhu března za cenu od 8599 Kč bez DPH.
— HP Compaq 6200 Pro bude dostupný v průběhu března za cenu od 7499 Kč bez DPH.
— HP Compaq 4000 Pro bude dostupný v únoru za cenu od 6499 Kč bez DPH.
— HP Compaq LA2006x a LA2306x WLED LCD monitory jsou již k dispozici a to za cenu od 3099 Kč.

(1) Je vyžadován bezdrátový přístupový bod a služba sítě internet, která je prodávána zvlášť.
(2) Test výkonu PCMark05 a srovnávací testování provedené na podobně konfigurovaném HP Compaq 8000 Elite SFF a HP Compaq 8200 Elite SFF. Výkonový profil v PCMark05 nastaven na standardní hodnoty „jako při dodání“. Skutečné výsledky se mohou lišit podle konkrétní systémové konfigurace a množství instalovaného softwaru.
(3) HP ProtectTools vyžaduje Microsoft® Windows.
(4) Odhad konečné cen - skutečné ceny se mohou lišit.


| Diskuse | Tiskové zprávy