Microsoft Touch Mouse - revoluční myš bez tlačítek

6. 1. 2011 20:27    Rubrika: Tiskové zprávy

Revoluční myš od Microsoftu nemá tlačítka, reaguje pouze na gesta

Microsoft Touch Mouse - revoluční myš bez tlačítek

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Microsoft představil na CES 2011 revoluční myš bez tlačítek. Touch Mouse reaguje pouze na dotyková gesta a podporuje až tři prsty současně

Společnost Microsoft představila na letošním ročníku mezinárodní výstavy spotřební elektroniky CES 2011 v Las Vegas svou revoluční novinku z oblasti periferních zařízení. Touch Mouse, jak se nová myš jmenuje, přináší zcela nový přístup k ovládání Windows 7. Díky absenci jakýchkoli tlačítek ovládá uživatel operační systém skrze propracovaná multidotyková gesta. Myš podporuje vedle klasického kliknutí a „skrolování“ i gesta s až třemi prsty současně. Ty umožňují ovládat jednotlivá okna aplikací nebo pracovní plochu. O kvalitu snímání na většině povrchových materiálů včetně dřeva, mramoru nebo matrace se stará osvědčená technologie BlueTrack s modrou diodou. Uživatelé na cestáchocení tzv. Nano USB přijímač, který díky svým miniaturním rozměrům nebude po zapojení nikdy překážet.

„Touch Mouse je zcela nový koncept přirozeného a ergonomického ovládání operačního systému Windows 7 dotykovými gesty,“ říká Mark Relph, ředitel divize Windows Developer and Ecosystem Team společnosti Microsoft a dodává: „Nová myš uživatelům umožní vykonávat naprosto stejné věci jako doposud, navíc však přidává podporu až tří prstů pro rychlejší a efektivnější práci s Windows.“

Novinka Touch Mouse rozeznává tři druhy akcí podle počtu aktivních prstů:

• Jedním prstem mohou uživatelé vykonávat všechny funkce, na které jsou zvyklí u své současné myši – vedle klasického kliknutí také rolování v dokumentech, pohyb do stran nebo načtení předchozí stránky v internetovém prohlížeči.
• Pohyb dvou prstů se stará o maximalizaci nebo minimalizaci oken, jejich přemisťování a aktivování.
• Tři prsty jsou určeny k orientaci na pracovní ploše spuštěním funkce Instant Viewer nebo zobrazením plochy (minimalizací všech oken.)

Od teoretického výzkumu k výrobním pásům
Novinka Touch Mouse vzešla z projektu Mouse 2.0 (http://www.microsoft.com/appliedsciences/content/projects/Mouse20.aspx), ve kterém zkoumali inženýři Microsoft Research a Applied Sciences Group možnosti spojení klasických myší a multidotykových senzorů. Výsledkem bylo pět různých prototypů s rozdílnými technologiemi. Právě technologie použitá v případě Touch Mouse však byla natolik přesvědčivá, že byla ihned určena k sériové výrobě.

Cena a dostupnost
Nová Microsoft Touch Mouse by měla být v České republice dostupná v červnu letošního roku za odhadovanou maloobchodní cenu 1 990 Kč vč. DPH. Na produkt se vztahuje tříletá celosvětová záruka.

Více informací o všech produktech Microsoft Hardware naleznete na www.microsoft.cz/hardware.


| Diskuse | Tiskové zprávy