HP - globální dohoda s BP o hostingových službách

17. 1. 2011 19:57    Rubrika: Tiskové zprávy

HP zajistí zjednodušení serverové infrastruktury, její standardizaci a podporu služeb cloud computingu

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost HP Enterprise Services UK Limited oznámila uzavření pětileté dohody o outsourcingových službách se společností BP International Limited v hodnotě přesahující 400 milionů dolarů.
Podle smlouvy bude HP dodávat konzistentní služby globálních datových center, které umožní společnosti BP standardizovat a konsolidovat hostingové služby a využívat technologické inovace, zejména cloud computing.
HP v současné době poskytuje služby Data Center Services evropským datovým centrům BP ve Velké Británii. Na základě nové smlouvy se dostávají zbývající datová centra BP v Evropě a všechna v Americe pod stejný kontrakt, který pokrývá služby správy datových center – od monitorování, zálohování a obnovení, správy a údržby až po administraci databází a middlewaru.
„Díky standardizovanému globálnímu provoznímu modelu okamžitě ušetříme náklady, zlepšíme konzistenci služeb a vytvoříme si ideální pozici pro využití nových technologií,“ řekl Dana S. Deasy, viceprezident a ředitel informačních technologií ve společnosti BP.
Dohoda rovněž zajistí společnosti BP novou platformu a možnost nasadit služby privátního a veřejného cloudu HP spolu s externími cloudovými službami jiných poskytovatelů v komplexní cloudové architektuře.
„Konzistentní standardizované prostředí datového centra umožňuje společnostem poradit si s četnými výzvami globálních provozů v ropném a plynárenském průmyslu,“ řekl Mike Nefkens, senior viceprezident a ředitel HP Enterprise Services pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Flexibilní počítačové kapacity a excelentní služby společnosti HP pomáhají společnostem, jako je BP, vybudovat Instant-On Enterprise s technologiemi zabudovanými do všech podnikových činností a zároveň snadněji splnit jejich strategické cíle.“
BP bude používat software HP Automation and Operations Orchestration k posílení produktivity a provozní integrity napříč celým svým technologickým prostředím. HP bude společnost BP podporovat službami podle specifikace ITIL (Information Technology Infrastructure Library) verze 3, které BP pomohou zkvalitnit správu informací sladěním informačních technologií s podnikatelskými cíli a vybudováním kultury technologických inovací s průběžným zdokonalováním služeb.
Služby podpory datových center budou provozovány ze sídla BP a z globálních center pro poskytování služeb HP Best Shore v Indii. Model HP Best Shore kombinuje sílu technologického portfolia HP s globálně poskytovanými odbornými službami a nabízí klientům větší flexibilitu i finanční efektivitu s minimálními riziky.


| Diskuse | Tiskové zprávy