Fujitsu a Boeing vytvořili strategickou alianci

19. 1. 2011 20:20    Rubrika: Tiskové zprávy

Fujitsu a Boeing vytvořili strategickou alianci zaměřenou na služby z oblasti údržby letadel

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nová služba Boeing Transformation Service zdokonalí leteckým společnostem efektivitu údržby letadel

Společnosti Fujitsu [TSE: 6702] a Boeing [NYSE: BA] vytvořily strategickou alianci, v jejímž rámci budou rozvíjet služby zaměřené na dosažení vyšší účinnosti při činnostech souvisejících s údržbou letadel. Jejich partnerství mimo jiné mnohem více zpřístupní jedinečné technologie, jako např. radiofrekvenční identifikační zařízení (Radio Frequency Identification Devices, RFID) či bezbateriová datová úložiště (Contact Memory Buttons, CMB), aby je mohli zákazníci využívat, aniž by je museli sami kupovat a implementovat do svých vlastních letadel. Spolupráce Fujitsu a Boeingu nabídne aerolinkám i další snížení výdajů optimalizací jejich vybavení a minimalizací chyb vzniklých při manuálním zadávání údajů, přičemž nebude nutné vytvářet nové operativní procesy, ale jednoduše využít společných služeb obou společností.

Díky novému partnerství poskytne Fujitsu společnosti Boeing globální sdílenou platformu, která mimo jiné zahrnuje automatizované přístroje s identifikačními technologiemi, snímací zařízení, softwarové aplikace a služby z oblasti systémové integrace. Boeing bude díky této platformě moci přizpůsobit služby přesně na míru požadavků jednotlivých klientů, integrovat je do provozního prostředí zákazníků a vytvořit dlouhodobý plán pro implementaci řešení podporujících automatizované identifikační technologie napříč maximem podnikových iniciativ. Boeing plánuje komerční spuštění této nové služby pro letecké společnosti v prvním čtvrtletí roku 2012. K dispozici bude nejen pro letadla značky Boeing, ale díky vysoké přizpůsobitelnosti i pro ostatní značky letadel – využít je tedy budou moci všichni majitelé či provozovatelé aerolinek.

„Se společností Boeing jsme se v minulých více než pěti letech snažili maximálně prosazovat zavádění RFID technologií v leteckém průmyslu,“ řekl Mitsutoshi Hirono, viceprezident společnosti Fujitsu Limited. „Jsme velmi rádi, že dlouhou přípravnou fázi bude moci již brzy vystřídat společné spuštění našeho projektu i v komerční sféře.“

Služba Boeing Transformation Service umožní zákazníkům lépe spravovat jednotlivé komponenty letadel, přidružená zařízení a materiály prostřednictvím jejich dovybavení automatizovanými identifikačními technologiemi, které umožní automatické zpracovávání dat, využívání dodavatelského řetězce a vysoce efektivní procesy údržby. Před komerčním spuštěním nové služby na začátku roku 2012 bude služba Boeing Transformation Service procházet ještě třemi náročnými fázemi závěrečných testů.

„Naši zákazníci se mohou těšit na vysoce inovativní a užitečnou službu, díky níž bude letecký průmysl opět o něco dál,“ doplnil Per Norén, viceprezident Boeing CAS Information Services. „Služba, která je výsledkem spolupráce se společností Fujitsu, dokáže výrazně zlepšit efektivitu provozu aerolinek, a jejich majitelé tak mohou využít ušetřené prostředky na další rozvoj a zkvalitnění svého podnikání.“


| Diskuse | Tiskové zprávy