Rekordní benchmark VMware u serverů Fujitsu PRIMERGY

10. 3. 2011 14:13    Rubrika: Tiskové zprávy

Testy společnosti VMware potvrdily nejvyšší výkon serverů Fujitsu PRIMERGY

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Systémy Fujitsu PRIMERGY nabízejí firemním zákazníkům výkon, který zajistí bezproblémový provoz nejnáročnějších aplikací při minimálních investicích

Společnost Fujitsu oznámila, že její rackové servery PRIMERGY RX200 dosáhly „pole position“ – prvních pozic v hodnocení průmyslovým benchmarkem VMmark V2.0 společnosti VMware. Nejnovější verze benchmarku VMmark V2.0 je optimalizována i pro hodnocení serverů, po nichž je vyžadován maximální výkon a škálovatelnost z důvodu nasazení aplikací využívajících virtualizaci v multidoménovém prostředí. V dílčích TPC-E testech benchmarku VMmark V2.0 obsadily servery PRIMERGY RX určené pro montáž do stojanu všechny tři nejvyšší příčky na dobu více než dvou měsíců, což staví Fujitsu do pozice prvního výrobce, který dokázal během posledních třiceti měsíců opakovaně udržet tři nejvyšší příčky ve výsledcích benchmarku VMmark V2.0.

Vynikající výsledky tohoto nezávislého měření dokládají, že rackové servery Fujitsu PRIMERGY RX stojí na výkonnostní špičce a představují ideální platformu pro nasazení v hlavních oblastech kritických podnikových procesů, jako jsou např. databáze, virtualizovaná prostředí či systémy pro plánování podnikových zdrojů. Zákazníci, kteří se snaží najít optimální ochranu investic a zajistit jejich rychlejší návratnost, mohou díky serverům Fujitsu PRIMERGY RX získat špičková řešení s nejlepším poměrem ceny a výkonu, který podtrhuje další výhody výběru serverů Fujitsu.

Úspěšnost v nezávislých benchmarcích je dalším důkazem kvalit serverů Fujitsu PRIMERGY RX na komoditním trhu:

• Modely řady PRIMERGY RX200 S6 jsou optimalizovány pro zvýšení výkonu, rozšiřitelnosti a produktivity, a nabízejí podstatně lepší poměr ceny k výkonu oproti předchozí generaci produktů. Tento systém aktuálně(1) drží první pozici ve virtualizačním benchmarku VMmark V2.0 v kategorii 24jádrových serverů.(2)
• Pozici nejvýkonnějšího dvousoketového rackového serveru korunovalo řešení PRIMERGY RX300 S6 rekordem v TPC-E benchmarku za nejlepší poměr cena/výkon v on-line zpracování databázových transakcí (online transactional database processing, OLTP). Serverům Fujitsu rovněž patří i druhá a třetí příčka v Top 10 žebříčku nejlepšího poměru cena/výkon v TPC-E benchmarku se čtyřsoketovým modelem S5 PRIMERGY RX600 a osmisoketovým řešením PRIMERGY RX900 S1. Modelu RX900 S1 PRIMERGY navíc patří i první pozice v Top 10 TPC-E výsledcích hodnotících rychlost zpracovávání transakcí.(3)
• Přístroje PRIMERGY RX900 S1 dosáhly vynikajících výsledků v benchmarku testujícím provoz standardních dvouvrstvých SAP ® SD (Sales and Distribution) aplikací při provozu čtvrtého balíčku SAP vylepšení pro aplikace SAP ERP 6.0 a Microsoft SQL Server 2008 – tedy typu systémů pro správu databází (database management system, DBMS). Tyto výsledky zdůrazňují vynikající výkon systému při nasazení aplikací typu DBMS platforem.(4)

„Nejlepší skóre v benchmarku VMmark V2.0 dosažené rackovými servery Fujitsu PRIMERGY RX je zaslouženou odměnou za naši snahu o neustálé zlepšování výkonnosti,“ řekl Lubomír Štefek, Head of Technology Sales v české pobočce Fujitsu Technology Solutions. „Neustále se snažíme přicházet s novými inovacemi, díky nimž servery Fujitsu naplňují všechna stěžejní očekávání zákazníků týkající se spolehlivosti, výkonu, možností správy a energetické účinnosti, která navíc doplňujeme i komplexní nabídkou doprovodných služeb.“

Další informace o výsledcích benchmarků společnosti VMware jsou k dispozici na stránkách:
- www.vmware.com/a/vmmark/?s_score=d (výsledky VMmark V2),
- www.tpc.org/tpce/results/tpce_price_perf_results.asp (výsledky TPC-E měření poměru cena/výkon),
- www.sap.com/solutions/benchmark/sd2tier.epx (výsledky benchmarku SAP SD Standard Application).

Více informací o výkonnosti přístrojů Fujitsu PRIMERGY a výsledcích benchmarků lze nalézt na stránkách: ts.fujitsu.com/products/standard_servers/primergy_bov.html.


| Diskuse | Tiskové zprávy