Zabezpečení dat pro ztracené nebo ukradené notebooky

10. 3. 2011 09:56    Rubrika: Tiskové zprávy

NTT DOCOMO a Symantec představují novou řízenou službu pro zabezpečení údajů na ztracených nebo ukradených noteboocích

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

NTT DOCOMO Inc. a Symantec Corp. oznámily, že DOCOMO nabídne svým zákazníkům novou řízenou mobilní 3G službu, která využívá PGP technologii šifrování celého disku s možností vzdáleného vypnutí a zničení. Výkon služby zajistí technologie Intel Anti-Theft. Služba by měla být zákazníkům v Japonsku k dispozici v průběhu druhého kvartálu roku 2011 a umožní zákazníkům společnosti DOCOMO chránit citlivá data v noteboocích, což by mělo zabezpečit celý systém a odradit před krádežemi.

Službu vyvinuly společným vývojem Symantec a DOCOMO a zákazníkům umožní vzdálené uzamčení notebooku nebo zničení dat na pevném disku. Administrátoři mohou notebook na dálku vypnout v případě krádeže nebo ztráty přes zabezpečené SMS zprávy, které pošlou přes síťový 3G server DOCOMO nebo skrz roamingovou síť, pokud je počítač ztracen v zahraničí.

Zákazníci společnosti DOCOMO budou mít možnost na dálku zablokovat bootování a zamezit přístupu k šifrovaným datům, a to i v případě, že je počítače vypnutý. PGP technologie šifrování zajistí, že data budou v bezpečí bez ohledu na to, kde byl počítač ztracen, a to i v případě, že zloděj zná uživatelské heslo. Jestliže je ztracený nebo ukradený notebook zpět, systém lze snadno aktivovat a data během okamžiku plně zotavit.

DOCOMO bude podporovat notebooky s technologií Intel Anti-Theft a 3G modulem Ericsson pro mobilní širokopásmové připojení, což umožní systémům přijímat SMS zprávy. Řešení bude podporovat jakýkoli přenosný počítač vybavený technologií Intel Anti-Theft a 3G modul Ericsson F5521gw pro mobilní širokopásmové připojení bez ohledu na výrobce.

Používání notebooků zvyšuje efektivitu zaměstnanců mimo kancelář, ale práce na dálku také zvyšuje riziko ztráty dat. Spolupráce mezi společnostmi Symantec a DOCOMO dá zákazníkům jistotu, že informace v jejich počítačích jsou chráněné v kanceláři i mimo ni, takže umožní zaměstnancům dosahovat vyšší produktivity.

Citace partnerů:
• Intel Corp.: „Je nám potěšením spolupracovat s lídry trhu na uvedení velmi robustní bezpečnostní služby, která ochrání data i majetek kombinací celosvětového mobilního širokopásmového připojení se silným softwarovým šifrováním disku a špičkovou technologií Intel Anti-Theft,“ říká George Thangadurai, general manager, PC Client Services, Intel Corp. „DOCOMO opět dokazuje, že je lídrem v oblasti inovací. Nové řešení pomůže podnikům všech velikostí chránit to nejcennější: informace.“
• Ericsson AB: „Modul Ericsson F5521gw pro mobilní širokopásmové připojení je jediným modulem na trhu kompatibilním s technologií Intel Anti-Theft,“ říká Mats Norin, vice president, Mobile Broadband Modules, Ericsson AB. „Jsme nadšeni, že DOCOMO a Symantec společně vyvinuly řešení proti krádežím založené na našem modulu. Objem dat uložených v noteboocích stále roste a nová služba je spolehlivě ochrání.“


| Diskuse | Tiskové zprávy