T-Systems - evropská síť pro belgickou KBC

14. 3. 2011 21:12    Rubrika: Tiskové zprávy

- Konsolidace původních 23 datových center ve čtyřech zemích

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníBelgická bankovní a pojišťovací skupina KBC objednala u společnosti T-Systems zakázku na propojení svých datových center ve střední Evropě. Společnost
T-Systems, dceřiná firma skupiny Deutsche Telekom, připravila pro KBC Global Services, což je vnitřní IT organizace v KBC, na základě tohoto požadavku vysokorychlostní síť v rámci několikaletého kontraktu. Služby a sítě budou poskytovány společností T-Systems ve spolupráci se skupinou Deutsche Telekom v České republice, Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. Kromě end-to-end služeb získá skupina KBC jednotný kontaktní bod pro všechny požadavky spojené s touto sítí.

Do současné doby provozují jednotlivé součásti skupiny KBC 23 datových center ve čtyřech zemích. KBC nyní konsoliduje tato centra do dvou nových regionálních center. KBC bude již brzy provozovat veškeré aplikace spojené s bankovnictvím a pojišťovnictvím z těchto nových konsolidovaných datových center.

„Jsme velmi potěšeni, že si nás skupina KBC, jedna z největších belgických finančních institucí, vybrala pro poskytování síťových služeb pro propojení lokalit ve střední Evropě. Tím se zvyšuje naše důležitost v těchto zemích stejně jako další prohloubení spolupráce uvnitř skupiny Deutsche Telekom,“ řekl Ferri Abolhassan, člen managementu společnosti T-Systems.
Nová evropská síť poskytuje služby o rychlosti až 2 Gbit/s.

Služby pro skupinu KBC poskytuje v České republice rovněž společnost T-Systems Czech Republic, která zajišťuje konektivitu a sofistikované služby pro připojení do regionálních datových center.


| Diskuse | Tiskové zprávy