Bon-Joon Koo globálním generálním ředitelem LG Electronics

19. 3. 2011 10:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Bon-Joon Koo se stává globálním generálním ředitelem LG Electronics

Bon-Joon Koo globálním generálním ředitelem LG Electronics

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v mobilních komunikacích, oznamuje, že Bon-Joon Koo se stal globálním generálním ředitelem LG Electronics.

Až dosud byl Bon-Joon Koo viceprezidentem společnosti LG Electronics. Představenstvo jej 18. března jmenovalo generálním ředitelem na schůzi správní rady v centrále společnosti LG, v jihokorejském Soulu. Koo byl o den dříve jmenován ředitelem pro vnitřní záležitosti na deváté valné hromadě akcionářů LG.

„Pana Bon-Joon Koo si v LG všichni nesmírně vážíme. Pro společnost LG pracuje již déle než 25 let. Má velkou zásluhu na rozvoji LCD televizorů po celém světě. Prošel si množstvím pozic, má zkušenosti s výrobou polovodičů, počítačů, je expertem nejen v IT, ale i v chemii. Vystudoval několik univerzit, včetně University of Chicago Booth School of Business, kde získal titul MBA. Pan Koo byl k českému zastoupení vždy velmi vstřícný, můžeme od něj očekávat jen plnou podporu. Společnost LG Electronics bude dále směřovat směrem intenzivního technologického vývoje,“ uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Pan Koo je vnukem zakladatele společnosti GoldStar, která byla předchůdcem dnešní LG. Před jmenováním do funkce viceprezidenta LG Electronics působil jako viceprezident a generální ředitel společnosti LG Group.

Na valné hromadě se akcionáři usnesli na mnoha nových opatřeních. Řada z nich se týká ekologického přístupu. Společnost LG bude klást maximální důraz na životní prostředí, v celém spektru oblastí – od energetické účinnosti spotřebičů až po omezení znečišťování prostředí. I pro letošní rok zůstal strop ročních platů pro ředitele společností na úrovní 4,5 miliardy jihokorejských wonů, tedy asi 69 miliónů korun.


| Diskuse | Tiskové zprávy