NETGEAR - nové DLNA certifikace

21. 3. 2011 20:28    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost NETGEAR rozšířila počet zařízení s DLNA certifikací

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Díky DLNA certifikaci mohou zařízení NETGEAR, která podporují sdílení videí, hudby a fotek, snadněji spolupracovat s dalšími DLNA certifikovanými přístroji

Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, oznámila, že její Wireless-N600 dvoupásmový gigabitový router WNDR3700 a kompletní produktová řada síťových datových úložišť ReadyNAS Ultra nabízejí certifikaci Digital Living Network Alliance, která garantuje plnou kompatibilitu se všemi ostatními DLNA certifikovanými zařízeními.

Uvedené produkty doplňují seznam dříve oznámených držitelů certifikace DLNA, mezi nimiž lze najít např. úložná zařízení ReadyNAS Pro a ReadyNAS NVX či letošní novinky mezi routery, modely WNDRMAC a WNDR3800, které dorazí na český trh v průběhu letošního roku.

NETGEAR WNDR3700, vlajkový model mezi současnými Wi-Fi routery NETGEAR, je jedním z vůbec prvních maloobchodních směrovačů, které získaly DLNA certifikaci. Jeho majitelé a uživatelé se tak mohou těšit na to, že externí USB disk připojený k USB portu routeru WNDR3700 nyní může posloužit i jako DLNA multimediální centrum, a tedy streamovat videa, hudbu či fotky do jiných DLNA zařízení, mezi něž patří například herní konzole, televizory, Blu-ray přehrávače nebo fotorámečky.

Domácí multimediální servery z řady NETGEAR ReadyNAS Ultra mohou vysílat video do DLNA certifikovaných herních konzol nebo televizorů dokonce i tehdy, pokud jsou v jiných místnostech a není zapnutý žádný počítač. Podpora technologie Skifta zároveň umožňuje, aby zařízení ReadyNAS streamovala uložený obsah přes internet do vzdálených lokací, například členům rodiny, kteří se nacházejí kdekoli ve světě.

DLNA přístroje „hovoří stejnou řečí“
Jakmile uživatelé uvidí logo DLNA certifikace u některého z domácích síťových zařízení či další elektroniky (nezávisle na výrobci daného přístroje), mohou se spolehnout na 100% kompatibitu s jinými DLNA certifikovanými výrobky. Certifikace DLNA se jako standard pro budování domácí sítě výrazně rozšiřuje a je celosvětově podporována více než 200 společnostmi a 8 500 certifikovanými produkty. Mezi přístroje s DLNA certifikací patří televizory, mobilní telefony, tiskárny, digitální fotoaparáty, Blu-ray a DVD přehrávače, herní konzole, digitální fotorámečky, úložná zařízení a počítače.

„Společnost NETGEAR je lídrem v naplňování myšlenky transparentního propojení počítačů, periférií, spotřební elektroniky a mobilních zařízení. Jedná se o vizi, kterou v DLNA rovněž sdílíme,“ uvedl Nidhish Parikh, předseda představenstva a president Digital Living Network Alliance. „Velmi nás těší spolupráce se společností NETGEAR – přesvědčila nás, že dokáže naplno využít řady výhod DLNA, takže domácí sítě uživatelů budou v následujících měsících a letech ještě výkonnější a efektivnější.“

„Jsme silnými zastánci DLNA standardu, jelikož nabízí nové možnosti a poskytuje zákazníkům jistotu, že všechna DLNA certifikovaná zařízení budou bez problémů spolupracovat,“ dodal Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Počet DLNA certifikovaných produktů NETGEAR chceme i nadále výrazně rozšiřovat.“

Wireless-N600 dvoupásmový gigabitový router NETGEAR WNDR3700 i všechny produkty řady ReadyNAS Ultra jsou dostupné prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR. Doporučená koncová cena modelu WNDR 3700 je aktuálně 2 400 Kč vč. DPH, cena síťového datového úložiště NETGEAR Ultra začíná na 8 000 Kč.


| Diskuse | Tiskové zprávy