Belkin - nová řada Conserve usnadňuje šetření energií

25. 3. 2011 21:20    Rubrika: Tiskové zprávy

Nová řada Conserve od společnosti Belkin usnadňuje šetření energií

Belkin - nová řada Conserve usnadňuje šetření energií

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Belkin oznamuje uvedení nové řady úsporných produktů, které vám pomohou snadno snížit náklady na spotřebu energie a sledovat i omezit uhlíkovou stopu.

Nová řada Conserve je výsledkem rozsáhlého výzkumu, ve kterém společnost Belkin zjišťovala postoje lidí ke spotřebě energie v domácnosti. V průzkumu z prosince 2009 společnost Belkin zjistila, že lze spotřebitele rozdělit do dvou hlavních kategorií, co se týče přání a schopností řídit svou spotřebu energie a dopad na životní prostředí.

Ekooptimisté – Mají technické znalosti a jsou ve věku mezi 18 a 45. Věří, že jim technika zlepšuje život. Obvykle vlastní celou řadu zařízení, jako jsou chytré telefony, přehrávače MP3, netbooky a herní konzole. Chtějí techniku používat, ale současně se zajímají o životní prostředí. Nepovažují se za „ochránce přírody“, ale rádi by snížili svůj dopad na životní prostředí – pokud to půjde snadno.

Zastánci životního prostředí – Také mají technické znalosti, ale jsou celkově starší než ekooptimisté. Spotřebitelé z této kategorie sdílejí názor, že jim technika může zlepšit život, ale obvykle vlastní méně zařízení než ekooptimisté. Zajímají se o životní prostředí a jsou ochotni přispět vlastní aktivitou, pokud není náročná.

Ekooptimisté a zastánci životního prostředí tvoří více než polovinu evropských spotřebitelů. Tyto skupiny si nejvíce uvědomují, že malé změny v každodenních návycích mohou pozitivně ovlivnit životní prostředí.

Řada Conserve od společnosti Belkin byla vytvořena právě pro tyto skupiny. Její produkty umožňují podniknout snadné kroky ke snížení spotřeby. Byla vyvinuta po úspěšném uvedení produktu Conserve Surge s časovačem, který snižuje spotřebu energie tím, že zabraňuje odebírat pohotovostní (standby) napájení zařízením, jako jsou displeje počítačů a tiskárny, když se nepoužívají.

Kevin Ashton, generální ředitel společnosti Belkin pro řadu Conserve prohlásil: „Zjistili jsme, že spotřebitelé chtějí být informováni o své spotřebě, jsou připraveni a chtějí spořit – za předpokladu, že k tomu mají nástroje. Produkty Conserve od společnosti Belkin poskytují informace o spotřebě a také praktické prostředky, které ji umožňují snížit a ušetřit peníze.“

Řada Conserve nabízí snadné používání a elegantní design, díky němuž se dobře vyjímá v každé domácnosti. Umožňuje spotřebitelům snadno omezit zbytečné plýtvání a ušetřit peníze za elektrickou energii.

Conserve InsightTM – monitor spotřeby energie (F7C005ae) – 799 Kč / 31,90 €
Monitor spotřeby energie Conserve Insight umožňuje sledovat spotřebu energie. Ukáže vám, kolik zařízení skutečně spotřebují wattů, peněz a jak přispěje k vytvoření oxidu uhličitého. Připojte zařízení, například televizor nebo mikrovlnnou troubu, ke Conserve Insight a dozvíte se, jak se podílí na celkově spotřebě a jak zatěžuje vaši peněženku.

Conserve ValetTM – chytrá nabíjecí stanice USB (F7C008ae) – 999 Kč / 39,90 €
Většina nabíječek odebírá energii tak dlouho, dokud je zapojena do zásuvky, dokonce i po odpojení nabíjeného zařízení. Chytrá nabíjecí stanice Conserve Valet USB umožňuje nabíjet všechna mobilní zařízení na jediném praktickém místě a automaticky vypne napájení – včetně pohotovostního – když se zařízení plně nabijí. Pozná i přidání nových zařízení, takže vždy dosáhnete plného nabití. Nabízí také inovativní správu kabelů, která zajišťuje větší pořádek.

Conserve SmartAVTM – přepěťová ochrana s automatickým vypínáním (F7C013ae) – 999 Kč / 39,90 €
Přepěťová ochrana s automatickým vypínáním Conserve SmartAV využívá patentovanou technologii, která měří energii odebíranou připojenými zařízeními. Má hlavní zásuvku, jež rozpozná zapnutí nebo vypnutí televizoru, a vypne napájení připojených zařízení, jako jsou herní konzole, přehrávače DVD a domácí kino, aby nedocházelo k plýtvání, když je televizor v pohotovostním režimu.

Conserve SocketTM – časovač napájení (F7C009ae)
– 399 Kč / 15,90 €
Časovač napájení Conserve Socket automaticky vypne napájení po zvoleném časovém intervalu – 30 minut, tři hodiny nebo šest hodin. Ušetříte tak energii, protože časově omezíte spotřebu zařízení, jako jsou třeba nabíječky mobilních telefonů. Váš domov se stane také bezpečnějším místem, protože se automaticky vypnou zařízení, která mohou zůstat omylem zapnutá, například žehličky, ventilátory a elektrická topidla.

Produkty jsou dostupné v České a Slovenské republice.

Další informace o řadě produktů Conserve od společnosti Belkin najdete na stránce: www.belkin.cz

* 450hodinový výzkum v domácnostech provedený v prosinci 2009 společností Horizon Research na objednávku společnosti Belkin.


| Diskuse | Tiskové zprávy