ASUS Eee Pad Transformer - tablet s odnímatelnou klávesnicí

1. 4. 2011 10:20    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS Eee Pad Transformer – tablet s odnímatelnou klávesnicí

ASUS Eee Pad Transformer - tablet s odnímatelnou klávesnicí

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ASUS představil tablet Eee Pad Transformer, jehož zvláštností je odnímatelná klávesnice, která zároveň slouží jako dokovací stanice, díky čemuž dokáže zařízení pracovat až 16 hodin na baterii*. Novinka běží na novém operačním systému Android 3.0 Honeycomb, který doplňuje uživatelské rozhraní Waveshare od ASUSu. Přístroj spojuje výhody tabletu a netbooku a představuje dobrou volbu pro uživatele, kteří chtějí kdykoli a kdekoli pracovat, bavit se a komunikovat s okolím. Eee Pad Transformer se dostane na český trh v průběhu června s doporučenou cenou 16 GB verze 9 975 Kč, s dokovací stanicí pak cena povyskočí na 12 475 Kč s DPH.

Výkonné minikino pro zábavu na cestách
Transformer zvládá díky dvoujádrovému procesoru NVIDIA Tegra 2 surfování na internetu bleskovou rychlostí a nabízí rychlou odezvu a výkon při více spuštěných aplikacích najednou. 10“ IPS displej vyrobený z tvrdého skla odolného proti poškrábání má pozorovací úhly až 178° a zobrazuje jasně všechny barvy. Integrovaná zvuková technologie SRS Sound se stará o dynamické podání 3D stereo zvuku, zvýraznění basů a široké rozpětí zvuku v podání samostatných reproduktorů umístěných v13 mm úzkém těle přístroje, který váží pouhých 680 g. Zadní 5Mpx kamera i přední 1,2Mpx kamera umožňují pořizovat fotografie a nahrávat video, které lze přehrát na HD televizi prostřednictvím výstupního portu mini HDMI, což z tohoto tabletu dělá skutečné přenosné multimediální zařízení.

Tablet nebo netbook?
To, čím se tento tablet odlišuje od konkurence, je volitelná dokovací stanice s QWERTY klávesnicí s unikátními funkčními klávesami Android, díky níž lze přeměnit tablet na plnohodnotný notebook. Transformer se dodává s předinstalovanou kancelářskou sadou Polaris Office 3.0, která umožňuje upravovat různé typy souborů, včetně dokumentů (.doc), tabulek (.xls) a prezentací (.ppt). Touchpad, 3,5mm audio jack, dva USB porty a integrovaná čtečka SD karet pro snadné sdílení souborů a rozšiřitelnost úložných prostor činí z tabletu Transformer všestranné multimediální centrum. Kromě toho má uživatel po dobu jednoho roku bezplatně k dispozici službu ASUS WebStorage s neomezeným úložným prostorem pro ukládání svých dat. Dokovací stanice má ještě jednu důležitou funkci - prodlužuje výdrž baterie tabletu z 9,5 hodin* až na 16 hodin, takže celodenní provoz, ať už pro práci či zábavu, není problém.

OS Android 3.0 Honeycomb s uživatelským rozhraním ASUS Waveshare
Android Honeycomb společnosti Google je zcela nový operační systém speciálně navržený a optimalizovaný pro tablety. Tento systém umožňuje uživatelům na cestách bez omezení pracovat s internetem, komunikovat a používat tablet pro každodenní práci a zábavu. Systém podporuje Adobe Flash 10.2**, a je propojen s neustále přibývajícími službami a aplikacemi obchodu Android Market. Program ASUS Launcher usnadňuje uživatelům spouštění softwaru, správu obsahu, využívání online služeb a připojování různých zařízení.
Uživatelské rozhraní ASUS Waveshare zase obsahuje řadu speciálních aplikací, například MyNet, MyLibrary, MyCloud a další. MyNet umožňuje bezdrátové vysílání digitálních médií v rámci domácí sítě, takže HD videa a hudbu si lze přehrávat například na HD televizi nebo stolním PC. MyLibrary shromažďuje stažené elektronické knihy, magazíny a noviny do jednoho profilu se snadným procházením. MyCloud představuje komplexní řešení pro cloud computing - umožňuje přístup k digitálnímu obsahu na internetu, jako je hudba, videa a soubory, odkudkoli a kdykoli. Pomocí aplikace MyCloud se uživatelé dokonce mohou vzdáleně připojit k libovolnému systému PC nebo Mac a využívat aplikace a soubory v těchto systémech.

Výdrž baterie *9,5 a 16 hodin je odhadována za určitých podmínek.
**Pro podporu Adobe Flash 10.2 je nutné provést upgrade, jenž je dostupný online.

Nejvýznamnější funkce:
1. Produktivita na cestách díky dokovací stanici (plnohodnotná QWERTY klávesnice a touchpad, výdrž baterie až 16 hodin, neomezené úložiště ASUS WebStorage)
2. Minikino (kvalitní panel IPS s pozorovacím úhlem 178⁰, podpora HDMI, dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2 1,0 GHz)
3. Revoluční pojetí tabletu (OS Android 3.0 pro tablety, podpora Flash, tisíce aplikací ve službě Android Market)

Technické parametry
Displej: 10,1“ obrazovka s LED podsvícením, s panelem IPS (1280 x 800) a podporou vícedotykového ovládání až 10 prsty, sklo odolné proti poškrábání
Operační systém: Android 3.0 Honeycomb
Platforma: NVIDIA® Tegra™ 2
Operační paměť: LP DDR2 1 GB
Úložiště: 16 GB / 32 GB EMMC + neomezené úložiště ASUS WebStorage
Bezdrátové připojení: 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR
Webová kamera: 1,2Mpx (přední), 5Mpx s funkcí Auto focus (zadní)
Rozhraní : Audio jack 2-v-1 (sluchátka / vstup mikrofonu); 1x port mini HDMI 1.3a
1x čtečka karet Micro SD; 1x integrovaný mikrofon; 1x stereo reproduktor
Rozhraní na přenosné dokovací stanic:i 2x USB 2.0; 1x čtečka karet SD
Snímače : Snímač přetížení, snímač světla, gyroskop, E-kompas, GPS
3G modul: Volitelný
Podpora Flash: Ano
Multi-tasking: Ano
Speciální aplikace: ASUS Launcher, MyLibrary, MyNet, MyCloud, File manager, PC sync
Baterie: 9,5 hodiny; 24,4Wh Li-polymerová baterie 16 hodin s dokovací stanicí
Rozměry / Váha: 271*177*12,98 mm / 680 g (s baterií)
Cena s DPH: 9 975 Kč 16GB verze, 12 475 Kč 32GB verze, modely s dokovací stanicí - 12 500 Kč 16GB verze, 15 000 Kč 32GB verze


| Diskuse | Tiskové zprávy