HP - Senta Čermáková zvítězila v anketě Manažer roku 2010

15. 4. 2011 19:44    Rubrika: Tiskové zprávy

Prestižní tuzemskou soutěž poprvé v její osmnáctileté historii ovládla žena

HP - Senta Čermáková zvítězila v anketě Manažer roku 2010

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Vítězkou 18. ročníku prestižní soutěže Manažer roku se stala Senta Čermáková (42), Director of Worldwide Media and Analyst Relations for Technology Services and Industries společnosti HP. V letošním finále o nejvyšší post soutěžilo 11 žen a 61 mužů, slavnostní vyhlášení proběhlo včera v Praze.
Hodnocení účastníků soutěže prováděla Národní komise jmenovaná Řídícím výborem soutěže. Národní komise je složená z významných osobností managementu, odborníků delegovaných jednotlivými svazy, profesorů vysokých škol, Manažerů roku 1993–2009 a zástupců marketingových partnerů. O vítězi se rozhoduje formou tajného hlasování.
Zvolením Senty Čermákové nastal podle pořadatelů historický zlom soutěže. Vůbec poprvé v její osmnáctileté historii totiž nejvyšší příčku obsadila žena. To je podle Pavla Kafky, předsedy Národní komise, dalším důkazem toho, že se čeští manažeři i celá česká ekonomika čím dál více posunují do mezinárodního prostředí vyspělých zemí Evropy a světa.
„Mám velkou radost nejen z vítězství v anketě, ale také z toho, že jsem zbourala historickou bariéru, kdy 17 let v řadě vyhrávali vždy pouze muži,“ říká s úsměvem Senta Čermáková. „Ocenění rovněž považuji za inspiraci pro mladé české manažerské talenty, ženy i muže, kteří mají velkou šanci obstát v celosvětové konkurenci a prosadit českou manažerskou školu.“
Anketa Manažer roku je svým rozsahem, regionálním rozměrem i počtem účastníků a kategorií ojedinělou aktivitou v rámci České republiky. Tradiční každoroční soutěž, která proběhla již po osmnácté, přinesla letos společnosti HP zaslouženou odměnu za dlouhodobé prosazování rovných pracovních příležitostí. Ocenění Manažer roku 2010 navíc stylově navazuje i na podobná prestižní ocenění z minulých let v čele s titulem Zaměstnavatel roku 2009.
„Senta je zářným příkladem toho, že se čeští manažeři mohou prosadit i ve velmi ostré mezinárodní konkurenci a zastávat ta nejvyšší místa na celosvětové úrovni,“ doplňuje Jan Kameníček, generální ředitel HP ČR. „Špičkoví profesionálové, jako je Senta, jsou velkou motivací pro naše zaměstnance, a zároveň důkazem, že v multikulturním prostředí HP má kdokoli šanci na prakticky neomezený pracovní růst. Záleží pouze na jeho schopnostech a pracovním nasazení.“
Senta Čermáková pracuje pro společnost HP dvacet let. Postupně prošla marketingovými pozicemi na tuzemské i regionální úrovni, nyní řídí mezinárodní tým se sídlem v Kalifornii (Cupertino), kde je také její oficiální kancelář; částečně ale pracuje i z poboček HP po celém světě.


| Diskuse | Tiskové zprávy