S&T CZ začalo nabízet QlikView

15. 4. 2011 12:10    Rubrika: Tiskové zprávy

Intuitivní analytický nástroj pro Business Intelligence nabírá na popularitě díky rychlému zpracování dat, možnosti provádět složité analýzy na pár kliknutí myší a podporou mobility. Patentovaná technologie in-memory rychle zpracuje i miliardy datových záznamů.

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníSystémový integrátor S&T CZ se stal partnerem společnosti QlikTech a začal nabízet nástroj pro rychlou analýzu firemních dat QlikView. Tento inovativní nástroj pro Business Intelligence nabízí novou úroveň konsolidace, analýzy a vyhodnocování firemních dat. Díky patentované asociativní in-memory technologii dokáže efektivně využít paměť systému a extrémně rychle vyhledat a zpracovat až miliardy datových záznamů. „Uživatelé mohou analyzovaná data libovolně kombinovat bez ohledu na jejich hierarchickou strukturu. V tom je právě obrovská síla nástroje QlikView. Stejně jednoduše a flexibilně probíhá i zobrazení výstupů: jen prostřednictvím několika kliknutí myší,“ řekl Pavel Jiruše, ředitel divize Business Intelligence společnosti S&T CZ.
QlikView plně podporuje mobilitu a zvládá i složité analýzy dat přímo z mobilního zařízení bez nutnosti připojení k podnikovému serveru. „Podporovány jsou nejpopulárnější mobilní platformy typu iPad, iPhone, Android nebo BlackBerry. V offline režimu může uživatel pracovat se staženou QlikView aplikací stejně, jako kdyby měl k dispozici plnohodnotné připojení,“ vysvětlil Pavel Jiruše.
Flexibilní analýzy a vizualizace dat
Samozřejmostí je inovativní sdílení výsledků analýz. Například prodejní výsledky v různých pobočkách lze promítnout pomocí QlikView do Google Maps. Každý uživatel má možnost data libovolně kombinovat a vytvářet automatické „ad hoc“ asociace bez ohledu na jejich strukturu, což řada Business Intelligence nástrojů neumožňuje. „Přehledné a snadné zobrazení dat je obsaženo i v samotném názvu programu – Qlik & View, tedy klikni a uvidíš, co potřebuješ. Nezáleží, jestli se jedná o data z oblasti prodeje, marketingu, lidských zdrojů nebo financí,“ řekl Jan Gábriš, ředitel divize Business Solutions.
Zpracování dat je extrémně rychlé
Klíčovou výhodou QlikView je zmiňovaná technologie in-memory, která podstatně zrychluje práci s daty a jejich „dolování“ (Data Mining). In-memory také umožňuje rychlou kombinaci výstupů z jakéhokoli zdroje, například z Excelu, XML nebo podnikových systémů typu SAP, bez nutnosti ukládání informací na pevný disk. „Čas odezvy jakéhokoli výpočtu je velice rychlý, dokonce i v případě extrémně velkých datových sad analyzovaných více uživateli současně,“ uzavřel Pavel Jiruše, ředitel divize Business Intelligence společnosti S&T CZ.


| Diskuse | Tiskové zprávy