ASUS WAVI - první obousměrná HDMI sada na světě

4. 5. 2011 20:52    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS WAVI - první obousměrná HDMI sada na světě

ASUS WAVI - první obousměrná HDMI sada na světě

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ASUS představil pod názvem WAVI první bezdrátovou HDMI sadu na světě, která nabízí obousměrné bezdrátové ovládání přes rozhraní USB. Zařízení dokáže přehrát obsah v PC na velkoplošné televizi ve Full HD rozlišení. Sadu WAVI (Wireless Audio Video Interaction) tvoří dvojice zařízení, která jsou schopna propojit domácí kancelář a obývací pokoj. Díky tomu lze sledovat filmy, hrát počítačové hry, pohybovat se na sociálních sítích nebo nakupovat přes internet na velké televizní obrazovce z pohodlí obýváku. Novinka se začne prodávat na českém trhu v průběhu května za 4500 Kč s DPH.

Ovládání počítače na televizi díky obousměrnému přehrávání
HDMI sada WAVI se skládá z vysílače a přijímače pro obousměrný vstup a přehrávání. Na rozdíl od ostatních bezdrátových HDMI sad umožňuje WAVI uživatelům díky podpoře bezdrátového rozhraní USB ovládat PC pomocí bezdrátové klávesnice a myši. Sada WAVI pracuje v bezdrátovém pásmu 5 GHz a dosah pokrytí činí až 25 metrů*. V režimu Extend Mode mohou navíc uživatelé pracovat na počítači i v době, kdy se na televizoru v obývacím pokoji z počítače zároveň přehrává multimediální obsah.

Počítačová zábava na velkoplošné televizi
Nastavení sady WAVI je velmi snadné, stačí mít na počítači i televizi konektor HDMI. Vysílač zapojíte do počítače, přijímač do televize přes konektor HDMI a bezdrátová zábava může začít. Cokoli, čím se můžete bavit na počítači, si nyní můžete užívat i na televizi v obývacím pokoji – přehrávat Blu-ray filmy, hrát zcela plynule PC hry, být v kontaktu s přáteli na sociálních sítích, jako je Facebook či Twitter, nebo nakupovat přes internet.

* Závisí na dispozicích pokoje

Technické parametry
Název modelu: WAVI
Bezdrátový standard : AMIMON WHDI Technology
Anténa: 4\xD7 5 MIMO
Provozní kanál: 5 GHz
Zdroj napájení: Vysílač a přijímač: 12V, 2A 24W adaptéry
Spotřeba energie: 24 W
Rozlišení: TV: 1080p, 1080i , 720p, 576p, 480p
3D video: 1080p při 24 Hz
Rozměry: 241 mm \xD7 171 mm \xD7 290 mm
Adaptéry a kabely: 2\xD7 AC adaptér
2\xD7 HDMI kabel
1\xD7 USB kabel


| Diskuse | Tiskové zprávy