Acer Aspire Ethos - notebook s odnímatelným touchpadem

25. 5. 2011 20:51    Rubrika: Tiskové zprávy

Nová definice multimediální zábavy:

Acer Aspire Ethos -  notebook s odnímatelným touchpadem

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Seznamte se s novým Acer Aspire Ethos

Nic nebylo ponecháno náhodě. Celý notebook až do toho nejmenšího detailu byl navržen s nejvyšší péčí, aby poskytl uživatelům nejlepší zábavu a maximální výkon.

Notebooky řady Acer Aspire Ethos zanechávají dojem zcela novým úžasným vzhledem, jedinečnými vizuálními zážitky, zdokonaleným zvukovým systémem, výkonnými procesory a vynikající ergonomií, a tedy dodávají nový význam termínu domácí zábava. Představují splněný sen i těch nejnáročnějších příznivců multimédií a zábavy.

Nabízejí úžasnou podívanou jako v kině na elegantním bezrámečkovém displeji CineCrystal™ Full HD nebo HD a úžasné multimediální zážitky zaručuje vynikající HD diskrétní grafika. Plná podpora DirectX® 11 přispívá k jedinečnému výkonu při hraní her a špičkové kvalitě obrazu s realistickými efekty a ostrým živým podáním, které zprostředkuje ještě intenzivnější prožitek a ještě lepší reprodukci detailů.

Zdokonalený zvukový systém, který zajišťuje kvalitnější zvuk a přispívá k příjemnějšímu poslechu, zaručuje skutečně nezapomenutelné zážitky při hraní her, sledování filmů i při pouhé relaxaci při poslechu oblíbené hudby. Profesionálně naladěný systém Dolby® Home Theater® v4, který dosahuje maximální hlasitosti a optimálně využívá výkon reproduktorů, vytvoří úžasný prostorový zvuk při sledování domácího kina. Aspire Ethos 8951G je vybaven systémem Acer CineSurround s pěti vestavěnými reproduktory naladěnými společností Dolby a subwooferem Acer Tuba CineBass pro reprodukci nízkofrekvenčních efektů, který přispívá k živému zvuku a úžasné filmové zábavě. Aspire Ethos 5951G je dodáván se systémem 5,1kanálového prostorového zvuku True5,1, dvěma vestavěnými stereofonními reproduktory a subwooferem Acer Tuba CineBass pro reprodukci nízkých frekvencí a dosažení naprosto jedinečného zážitku.

Aspire Ethos je vybaven odpojitelným touchpadem, které lze použít jako mediální dálkový ovladač pro pohodlné přehrávání multimedií a obsahu, a tedy posouvá ovládání a ergonomii na vyšší úroveň. Dotykové zařízení je vybaveno snímačem orientace, který je umožňuje používat ve vodorovné i svislé poloze.

Tyto laptopy navíc usnadňují sdílení a sledování médií prostřednictvím clear.fi.
Clear.fi je systém sdílení médií Acer, který vychází z přesvědčení, že je nejjednodušší shromáždit veškerý multimediální obsah do jediného systému se společným rozhraním bez ohledu na to, kde se nacházejí. Clear.fi představuje řešení, které nezávisí na platformě. Je plně funkční ihned po vybalení zařízení z přepravního obalu a automaticky zjišťuje přítomnost dalších přístrojů s podporou Clear.fi, které jsou připojeny k moderní bezdrátové síti a umožňují sdílet veškerý uložený digitální obsah s ostatními přístroji s mediálním rozhraním Clear.fi.
Klávesa InstantOn Arcade je určena pro rychlé zavedení operačního systému do počítače Aspire Ethos, a tedy můžete v podstatě okamžitě sledovat filmy, přehrávat hudbu a prohlížet si fotografie. Stačí jen stisknout tlačítko pro rychlý přístup k multimédiím a bavit se!

Volitelná mechanika Blu-Ray Disc™ či optická mechanika DVD umožňují sledovat filmy na elegantním bezrámečkovém displeji s poměrem stran 16:9 nebo na velkoplošné televizní obrazovce s rozlišením 1080p HD díky podpoře nejnovější verze standardu HDMI®, který zaručuje úžasné filmové zážitky.

Neobyčejně elegantní bezrámečkové displeje o úhlopříčce 48 cm (18,4”) či 39,5 cm (15,6”) s plným vysokým rozlišením (1920x1080) nebo vysokým rozlišením (1366x768) jsou chráněny sklem Coning Gorilla odolným proti poškrábání. Nabízejí obraz “od kraje ke kraji” a dosahují atraktivních přirozených odstínů. Technologie podsvícení panelu LED diodami zaručuje nejen dokonalejší zobrazení snímků a lepší čitelnost i za zhoršených světelných podmínek, ale i nízkou spotřebu energie.

Laptopy Aspire Ethos přitahují pozornost svým vzhledem - černým provedením s kontrastními lesklými a matnými plochami, které působí stylově při pohledu z každého úhlu. Kryt z hliníkové a hořčíkové slitiny je opatřen jedinečnou jemně kartáčovanou povrchovou úpravou. Elegantní displej se odráží na pěkné podsvícené klávesnici typu chiclet, na níž lze snadněji pracovat za zhoršených světelných podmínek.

Notebook řady Acer Ethos je založen na procesorech druhé generace Intel® Core™ i, které se vyznačují dynamickým výkonem a inteligentním multitaskingem při poslechu hudby, hraní her, sledování videí a filmů, prohlížení fotografií, přístupu k sociálním sítím a dalším běžně používaným náročným aplikacím při současně nižších nárocích na výkon.
Nové procesory vybavené technologií Intel Turbo Boost 2,0 se vyznačují vyšším výkonem při zpracování médií, a tedy umožňují rychlejší stříhání a sdílení videa, rychlejší surfování na webu a zajišťují ohromující zážitky při hraní her. Diskrétní grafika řady NVIDIA GeForce GT500 zaručuje velkolepý obraz, který uspokojí i ty nejnáročnější hráče, zatímco port USB 3,0 přenáší data mezi počítačem a externími zařízeními až 10x rychleji než rozhraní předcházejícího standardu.

Vestavěná baterie PowerSmart s dlouhou životností zaručuje dlouhodobý vysoký výkon. U běžných baterií dochází k poklesu kapacity po 300 nabíjecích cyklech. Nová baterie s dlouhou životností si uchová 80% kapacitu více než 1000 nabíjecích cyklů. To je třikrát déle ve srovnání s běžnými bateriemi do notebooků. Z toho důvodu je také Aspire Ethos mnohem ekologičtější, protože je nutno méně často měnit baterii.

Nový Aspire Ethos navíc umožňuje nabíjet smartphone nebo jiné zařízení USB, aniž ho musíte zapínat. S laptopem jako nabíjecí stanicí můžete cestovat nalehko, protože si už nemusíte s sebou brát různé síťové adaptéry. Stačí jednoduše připojit USB zařízení k modrému USB portu a vyčkat, dokud se nenabije. Nabíjet zařízení z USB portu je však možné pouze v případě, že baterie počítače má vyšší kapacitu, než je úroveň nastavená uživatelem, a tedy nemůže dojít k vybití laptopu.

Pevný disk s neobyčejně velkou kapacitou splňuje nároky i těch největších multimediálních nadšenců. Aspire Ethos 8951G lze však vybavit i diskem SSD, který zajišťuje neobyčejně rychlé zavádění operačního systému a aplikací, a pevným diskem na ukládání dat. Počítač je dále dodáván s víceformátovou čtečkou paměťových karet s podporou nejnovějšího formátu SDXC pro snadný a rychlý přenos dat mezi vašimi oblíbenými zařízeními.

Moderní technologie řady počítačů Aspire Ethos pro připojení k bezdrátové a pevné síti zajišťují snadný přístup k internetu: Síťové připojení Wi-Fi® CERTIFIED® s podporou Acer SignalUp™ s bezdrátovou technologií Nplify™, volitelné rozhraní Bluetooth® 3,0 a Gigabit LAN. Řešení Acer Video Conference včetně webové kamery Acer Crystal Eye s vysokým rozlišením a vestavěným mikrofonem umožňuje uspořádat videokonference v nejvyšší kvalitě s přáteli i obchodními partnery.

Nové notebooky Acer Aspire Ethos nabízejí výjimečnou kvalitu a inovace, které jsou určeny především pro vysoce náročné uživatele, ale určitě je ocení i běžní zákazníci.

Technické údaje Aspire Ethos 8951G
Operační system:1 Originální Windows® 7 Ultimate 64bitový2
Originální Windows® 7 Home Premium 64bitový2
Procesor a čipset:1 Procesor Intel® Core™ i7-2820QM (8 MB L3 cache, 2,30 GHz s podporou Turbo Boost až 3,40 GHz, DDR3 1600 MHz, 45 W), procesor i7-2630QM/i7-2720QM (6 MB L3 cache, 2/2,20 GHz s Turbo Boost až 2,90/3,30 GHz, DDR3 1600 MHz, 45 W), s podporou architektury Intel® 64, Intel® Smart Cache
Procesor Intel® Core™ i5-2410M/i5-2520M/i5-2540M (3 MB L3 cache, 2,30/2,50/2,60 GHz s Turbo Boost až do 2,90/3.20/3,30 GHz, DDR3 1333 MHz, 35 W), podpora architektury Intel® 64, Intel® Smart Cache
Procesor Intel® Core™ i3-2310M (3MB L3 cache, 2,10 GHz, DDR3 1333 MHz, 35 W), podpora architektury Intel® 64, Intel® Smart Cache
Čipset Mobile Intel® HM65 Express
Paměť:1, 3, 4 Podpora Dual-channel DDR3 SDRAM:
• až 4GB paměť DDR3 s možností rozšíření na 16 GB čtyřmi moduly soDIMM5
Displej: 18,4" LCD displej Acer CrystalBrite™ TFT s podsvícením LED diodami, s vysokým jasem (220 nit), s plným vysokým rozlišením 1920 x 1080 pixelů
Bez obsahu rtuti, šetrný k životnímu prostředí
Doba odezvy 8 ms
60% barevný gamut
Provedení bez rámečku1
Poměr stran 16:9
Grafika:1 NVIDIA® GeForce® GT 555M s 2048MB vyhrazenou pamětí DDR3 VRAM, s podporou technologie NVIDIA® CUDA™, PhysX™, technologie PureVideo® HD, technologie OpenEXR High Dynamic-Range (HDR), Shader Model 5,0, Microsoft® DirectX® 11
NVIDIA® GeForce® GT 540M s 1024MB vyhrazenou pamětí DDR3 VRAM, s podporou technologie NVIDIA® CUDA™, PhysX™, technologie PureVideo® HD, technologie OpenEXR High Dynamic-Range (HDR), Shader Model 5,0, Microsoft® DirectX® 11
Podpora dvou displejů
16,7 miliónů barev
Externí rozlišení/obnovovací kmitočet:6
• Port VGA až pro 2048 x 1536: 85 Hz
• Port HDMI® až 1920 x 1080: 60 Hz
Dekódování MPEG-2/DVD
Dekódování WMV9 (VC-1) a H.264 (AVC)
Dekódování MPEG-4 Part 2 DivX®
Rozhraní HDMI® (High Definition Multimedia Interface) s podporou HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection)
Zvuk: Optimalizovaný zvukový systém Dolby® Home Theater® v4, s podporou technologií Audio Optimizer, Audio Regulator, Volume Leveler, Volume Maximizer, Intelligent EQ, Dialogue Enhancer, Surround Virtualizer for Headphones, Surround Virtualizer for Built-in Speakers a Dolby® Digital Output7
Acer CineSurround s pěti vestavěnými reproduktory a jedním subwooferem Acer Tuba CineBass pro přenos nízkofrekvenčního zvukového pásma
Výstup s podporou prostorového zvuku True5,1
Podpora zvuku s vysokým rozlišením
Podpora S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface)8 pro připojení digitálních reproduktorů
Kompatibilní s MS-Sound
Technologie Acer PureZone se dvěma vestavěnými stereofonními mikrofony a podporou technologií pro vytvoření zvukového kužele, zrušení ozvěny a potlačení šumu.
Ukládání dat: Pevný disk
• Jeden nebo dva pevné disky 500/640/750 GB nebo větší1, 9
• Kombinace jednoho SSD a jednoho HDD
Víceformátová čtečka paměťových karet s podporou:
• Secure Digital™ (SD), SD Extended Capacity (SDXC™) Card, MultiMediaCard™ (MMC), MultiMediaCard Plus (MMCplus™), Memory Stick™ (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD)
Optická mechanika:1 Mechanika 4x Blu-ray Disc™ writer/DVD-Super Multi double-layer
4x Blu-ray Disc™/DVD-Super Multi double-layer
8x DVD-Super Multi double-layer
Webová kamera: Řešení Acer Video Conference1, které se skládá z následujících součástí:
• Webová kamera Acer Crystal Eye HD:
o Rozlišení 1280 x 1024
o Záznam zvuku a videa 720p HD
o Videostreaming Certified Skype™ HD
• Software Acer Video Conference Manager s technologií Video Quality Enhancement (VQE) a podporou online videohovorů10
• Technologie Acer PureZone
Bezdrátové a pevné připojení k síti: WLAN:1, 11, 12
• Acer InviLink™ Nplify™ 802,11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™
• Acer InviLink™ 802,11b/g Wi-Fi CERTIFIED™
• podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp™
WPAN:1 Bluetooth® 3.0+HS
Lokální síť: Gigabit Ethernet, Wake-on-LAN ready;
Ochrana soukromí:1 Řešení pro snímání otisků prstů Acer Bio-Protection1 se zabezpečením Pre-Boot Authentication (PBA), ochrana počítače, Acer FingerLaunch
Ochrana BIOS heslem uživatele, ochrana heslem správce, ochrana pevného disku heslem
Slot pro zámek Kensington
Rozměry a hmotnost:1 Rozměry
440 (š) x 295 (h) x 30,85/38,35 (v) mm (17,34 x 11,62 x 1,21/1,51”)
Hmotnost
3,9 kg (8,60 lbs)13 s osmičlánkovou baterií
Síťový adaptér a baterie:1 Standard řízení spotřeby procesoru ACPI 3.0: podpora úsporných režimů standby a hibernation
Síťový adaptér
Trojpólový 120W síťový adaptér:
• 155 (š) x 67 (h) x 36,5 (v) mm (6,1 x 2,63 x 1,43”)
• 570 g (1,25 lbs.)13 s 180 cm kabelem pro připojení k notebooku
Vestavěná baterie
Baterie Acer PowerSmart s dlouhou životností, až pro 1000 nabíjecích cyklů14
Standardní osmičlánková Li-ion baterie 83 Wh/6000 mAh
Výdrž baterie: 5,5 hodin15
ENERGY STAR®
Vstup a ovládání: Podsvícená klávesnice s 103/104/107 klávesami se samostatnými číslicovými klávesami a mezinárodní jazykovou podporou
Ukazovací zařízení
Odpojitelné ukazovací zařízení Acer MediaRemote s režimem Media Console
Mediální klávesy
Dotyková MediaConsole s následujícími funkcemi:
• Klávesové zkratky k filmům a hudbě
• Ovládání médií: přehrát/přerušit, stop, předcházející, následující, zvýšit a snížit hlasitost
Ovládací prvky:
Podpora Instant-on Acer Arcade™ Deluxe
Programovatelná klávesa Acer1
Vyhrazená ovládací klávesa pro ovládání podsvícené klávesnice
Klávesa pro komunikaci
Snímač otisků prstů Acer Bio-Protection1
Vstupy a výstupy: Multiformátová čtečka paměťových karet (SD™, SDXC™,1 MMC, MMCplus™, MS, MS PRO, xD)
Port USB 3,0 s možností nabíjení
Tři porty USB 2.0
Port eSATA / USB 2,016
Port IEEE 1394
Port HDMI™ s podporou HDCP
Port pro připojení externího displeje (VGA)
Konektor pro připojení sluchátek/reproduktorů s podporou S/PDIF
Konektor pro připojení mikrofonu
Konektor line-in
port Ethernet (RJ-45)
Konektor pro připojení síťového adaptéru.
Software:17 Produktivita
• Acer Backup Manager1
• Acer ePower Management1
• Acer eRecovery Management
• Adobe® Flash® Player 10,1
• Adobe® Reader® 9,1
• AUPEO! (pouze USA)
• Bing™ Bar
• eSobi™
• Kobo™ (pouze Kanada)
• Předinstalovaný Microsoft® Office 2010 (je třeba zakoupit produktový klíč pro aktivací)18
• Microsoft® Office Starter 201019
• New York Times Reader (pouze USA)
• NOOK for PC (pouze USA)
• Norton™ Online Backup
Zabezpečení
• Acer Bio-Protection1
• McAfee® Internet Security Suite Trial20
• MyWinLocker®1 (s výjimkou Číny a Hongkongu)
Multimédia
• Acer clear.fi
• Acer InstantOn Arcade
• NTI Media Maker™
Hry
• Oberon GameZone1 (s výjimkou USA, Kanady, Hongkongu a Koreje)
• WildTangent®1 (pouze USA a Kanada)
Komunikace a ISP
• Acer Crystal Eye
• Acer Video Conference Manager1
• Microsoft® Silverlight™
• Skype™
• Windows Live™ Essentials 20111
Webové odkazy a utility
• Acer Accessory Store1 (pouze Belgie, Francie, Německo, Itálie, Nizozemí, Španělsko, Švédsko, Velká Británie)
• Acer Identity Card
• Registrace Acer
• Acer Updater
• Zkratka eBay® 20091 (pouze Kanada, Francie, Německo, Itálie, Mexiko, Španělsko, Velká Británie, USA)
• Zkratka Netflix1 (pouze USA)
Volby a příslušenství: Paměťové moduly soDIMM 1 GB/2 GB/4 GB DDR3
Pevný disk 500/640/750 GB
Trojpólový 120W síťový adaptér
Záruka Jednoletá mezinárodní záruka (ITW)
Windows®. Life without Walls™. Acer doporučuje Windows 7.
1. Specifikace závisí na modelu.
2. Pouze 64bitový software umožňuje využít přednosti 64bitového zpracování.
3. Sdílená systémová paměť může být přidělena pro podporu grafiky v závislosti na velikosti systémové paměti a dalších faktorech. Skutečná velikost systémové paměti, která je k dispozici operačnímu systému, bude zmenšena o velikost paměti využívanou grafickým řešením a zdroji, které potřebuje operační systém.
4. Systém je dodáván s pamětí DDR3 1066 MHz, avšak skutečná frekvence paměti může záviset na podpoře procesoru/čipsetu.
5. Pouze 64bitový operační systém umožňuje plně využít výkon 4GB paměti a větší.
6. Rozlišení/obnovovací frekvence závisí na vlastnostech monitoru a nastavení barev/hloubky.
7. Dolby® je registrovaná obchodní značka společnosti Dolby® Laboratories. Dolby Home Theater® je registrovaná obchodní značka společnosti Dolby® Laboratories.
8. Podpora 7,1 kanálového prostorového zvuku a dvoukanálového stereofonního výstupu (vícenásobné streamování).
9. 1 GB = 1 miliarda bytů. Skutečná kapacita naformátového média je menší a může se lišit v závislosti na předinstalovaném software a operačním systému. Acer eRecovery Management využívá až 10 GB uvedené kapacity pevného disku jako vyhrazený prostor pro zálohování.
10. Dva notebooky Acer s dvoujádrovými procesory, které podporují VQE, jsou nezbytné, pokud si chcete vychutnat výjimečné přednosti a zvýšený výkon této technologie.
11. Skutečná propustnost dat může záviset na stavu sítě a faktorech prostředí, např. na provozu v síti, režii sítě, konstrukci budovy a nastavení přístupového bodu.
12. Acer Nplify™ je bezdrátové řešení s vysokou propustností, které zaručuje vynikající výkon a spolehlivé spojení při používání aplikací pro přenos hlasu, obrazu a dat. Wi-Fi CERTIFIED® podporuje bezdrátovou technologii Acer SignalUp™ a splňuje standardy 802,11b/g/n a 802,11b/g.
13. Hmotnost se může lišit v závislosti na konfiguraci notebooku, dílech namontovaných prodejcem, provedení ve výrobě a zvoleném přídavném vybavení.
14. Baterie si uchová až 80 % původní kapacity po 1000 nabíjecích cyklech. Úplné nabití představuje cyklus nabití a vybití, avšak k tomu nedochází při každém připojení notebooku k síti, protože několika dílčími nabitími lze dosáhnout úplného nabití.
15. Uvedená výdrž baterie je založena na testování v produktivním režimu MobileMark 2007® a s aktivovaným bezdrátovým spojením. Více informace o testech MobileMark2007® naleznete na webových stránkách na adrese www.bapco.com. Údaje o výdrži baterie jsou udávány pouze pro srovnání. Skutečná výdrž baterie závisí na modelu, konfiguraci, aplikacích, nastavení řízení spotřeby, provozních podmínkách a používaných funkcích. Maximální kapacita baterie se snižuje v závislosti na času a délce používání.
16. Jestliže je připojeno zařízení eSATA, port USB 3,0 a dva porty USB 2,0 zůstávají funkční.
17. Dodávaný balík software může záviset na konfiguraci hardware, operačním systému a místní dostupnosti.
18. Je třeba zakoupit produktový klíč k Office 2010, aby bylo možné aktivovat jednu z následujících sad Office 2010, které jsou předinstalovány v tomto osobním počítači: Office Home a Student 2010, Office Home a Business 2010, Office Professional 2010.
19. Obsahuje Microsoft® Word a Excel s omezenou funkčností a reklamou, avšak neobsahuje PowerPoint a Outlook. Je třeba zakoupit Office 2010, abyste bylo možno využívat veškeré funkce.
20. Délka zkušební doby závisí na příslušné oblasti a specifikaci. 365denní zkušební doba pro Čínu, Tchaj-wan, Hongkong a Singapur (v modelech s OS v tradiční a zjednodušené čínštině), 60denní zkušební doba pro ostatní oblasti.

Technické údaje Aspire Ethos 5951G
Operační system:1 Originální Windows® 7 Ultimate 64bitový2
Originální Windows® 7 Home Premium 64bitový2
Procesor a čipset:1 Procesor Intel® Core™ i7-2630QM (6 MB L3 cache, 2 GHz s Turbo Boost až 2,90 GHz, DDR3 1 600 MHz, 45 W), podpora architektury Intel® 64, Intel® Smart Cache
Procesor Intel® Core™ i7-2620M (4MB L3 cache, 2,70 GHz s Turbo Boost až 3,40 GHz, DDR3 1333 MHz, 35 W), podpora architektury Intel® 64, Intel® Smart Cache
Procesor Intel® Core™ i5-2410M/i5-2520M/i5-2540M (3 MB L3 cache, 2,30/2,50/2,60 GHz s Turbo Boost až do 2,90/3.20/3,30 GHz, DDR3 1333 MHz, 35 W), podpora architektury Intel® 64, Intel® Smart Cache
Procesor Intel® Core™ i3-2310M (3MB L3 cache, 2,10 GHz, DDR3 1333 MHz, 35 W), podpora architektury Intel® 64, Intel® Smart Cache
Čipset Mobile Intel® HM65 Express
Paměť:1, 3, 4 Podpora Dual-channel DDR3 SDRAM:
• až 4GB paměť DDR3 s možností rozšíření na 16 GB čtyřmi moduly soDIMM5
Displej: 15,6" LCD displej Acer CrystalBrite™ TFT s podsvícením LED diodami, s vysokým jasem (200 nit), s vysokým rozlišením 1366 x 768 pixelů
Bez obsahu rtuti, šetrný k životnímu prostředí
Supertenké bezrámečkové provedení1
Poměr stran 16:9
Grafika:1 NVIDIA® GeForce® GT 555M s 2048MB vyhrazenou pamětí DDR3 VRAM, s podporou technologie NVIDIA® CUDA™, PhysX™, technologie PureVideo® HD, technologie OpenEXR High Dynamic-Range (HDR), Shader Model 5,0, Microsoft® DirectX® 11
NVIDIA® GeForce® GT 540M s 1024MB vyhrazenou pamětí DDR3 VRAM, s podporou technologie NVIDIA® CUDA™, PhysX™, technologie PureVideo® HD, technologie OpenEXR High Dynamic-Range (HDR), Shader Model 5,0, Microsoft® DirectX® 11
Podpora dvou displejů
16,7 miliónů barev
Externí rozlišení/obnovovací kmitočet:6
• Port VGA až 2048 x 1536: 85 Hz
• Port HDMI® až 1920 x 1080: 60 Hz
Dekódování MPEG-2/DVD
Dekódování WMV9 (VC-1) a H.264 (AVC)
Dekodování MPEG-4 Part 2 DivX®
Rozhraní HDMI® (High Definition Multimedia Interface) s podporou HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection)
Zvuk: Optimalizovaný zvukový systém Dolby® Home Theater® v4, s podporou technologií Audio Optimizer, Audio Regulator, Volume Leveler, Volume Maximizer, Intelligent EQ, Dialogue Enhancer, Surround Virtualizer for Headphones, Surround Virtualizer for Built-in Speakers a Dolby® Digital Output7
Dva vestavěné stereofonní reproduktory a subwoofer Acer Tuba CineBass pro reprodukci zvukových efektů v oblasti nízkých tónů
Výstup s podporou prostorového zvuku True5,1
Podpora zvuku s vysokým rozlišením
Podpora S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface)8 pro připojení digitálních reproduktorů
Kompatibilní s MS-Sound
Technologie Acer PureZone se dvěma vestavěnými stereofonními mikrofony a podporou technologií pro vytvoření zvukového kužele, zrušení ozvěny a potlačení šumu.
Ukládání dat: Pevný disk
• 320/500/640/750 GB nebo větší1, 9
Víceformátová čtečka paměťových karet s podporou:
• Secure Digital™ (SD), SD Extended Capacity (SDXC™) Card, MultiMediaCard™ (MMC), MultiMediaCard Plus (MMCplus™), Memory Stick™ (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD)
Optická mechanika:1 Mechanika 4x Blu-ray Disc™ writer/DVD-Super Multi double-layer
4x Blu-ray Disc™/DVD-Super Multi double-layer
8x DVD-Super Multi double-layer
Webová kamera: Řešení Acer Video Conference1, které se skládá z následujících součástí:
• Webová kamera Acer Crystal Eye HD s:
o Rozlišení 1280 x 1024
o Záznam zvuku a videa 720p HD
o Videostreaming Certified Skype™ HD
• Software Acer Video Conference Manager s technologií Video Quality Enhancement (VQE) a podporou online videohovorů10
• Technologie Acer PureZone
Bezdrátové a pevné připojení k síti: WLAN:1, 11, 12
• Acer InviLink™ Nplify™ 802,11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™
• Acer InviLink™ 802,11b/g Wi-Fi CERTIFIED™
• podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp™
WPAN:1 Bluetooth® 3,0+HS
Lokální síť: Gigabit Ethernet, Wake-on-LAN ready;
Ochrana soukromí:1 Řešení pro snímání otisků prstů Acer Bio-Protection1 se zabezpečením Pre-Boot Authentication (PBA), ochrana počítače, Acer FingerLaunch
Ochrana BIOS heslem uživatele, ochrana heslem správce, ochrana pevného disku heslem
Slot pro zámek Kensington
Rozměry a hmotnost:1 Rozměry
382 (š) x 269 (h) x 25/30 (v) mm (15 x 10,6 x 0,99/1,3”)
Hmotnost
3,3 kg (7,27 lbs)13 s osmičlánkovou baterií
Síťový adaptér a baterie:1 Standard řízení spotřeby procesoru ACPI 3.0: podpora úsporných režimů standby a hibernation
Síťový adaptér
Trojpólový 120W síťový adaptér:
• 155 (š) x 67 (h) x 36,5 (v) mm (6,1 x 2,63 x 1,43”)
• 570 g (1,25 lbs.)13 s 180 cm kabelem pro připojení k notebooku
Třípólový 90W síťový adaptér:
• 126 (š) x 51 (h) x 31 (v) mm (4,96 x 2 x 1,22”)
• 332 g (0,73 lbs.)13 s 180 cm kabelem pro připojení k notebooku
Vestavěná baterie
Baterie Acer PowerSmart s dlouhou životností, až pro 1000 nabíjech cyklů14
Standardní osmičlánková Li-ion baterie 83 Wh/6000 mAh
Výdrž baterie: 7 hodiny15
ENERGY STAR®
Vstup a ovládání: Klávesnice
Podsvícená klávesnice s 103/104/107 klávesami se samostatnými číslicovými klávesami a mezinárodní jazykovou podporou
Ukazovací zařízení
Odpojitelné ukazovací zařízení Acer MediaRemote s režimem Media Console
Mediální klávesy
Dotyková MediaConsole s následujícími funkcemi:
• Klávesové zkratky k filmům a hudbě
• Ovládání médií: přehrát/přerušit, stop, předcházející, následující, zvýšit a snížit hlasitost
Ovládací prvky:
Podpora Instant-on Acer Arcade™ Deluxe
Programovatelná klávesa Acer
Vyhrazená ovládací klávesa pro ovládání podsvícené klávesnice
Klávesa pro komunikaci
Snímač otisků prstů Acer Bio-Protection1
Vstupy a výstupy: Multiformátová čtečka paměťových karet (SD™, SDXC™,1 MMC, MMCplus™, MS, MS PRO, xD)
Port USB 3,0 s možností nabíjení
Tři porty USB 2,0
Port eSATA / USB 2,016
Port IEEE 1394
Port HDMI™ s podporou HDCP
Port pro připojení externího displeje (VGA)
Konektor pro připojení sluchátek/reproduktorů s podporou S/PDIF
Konektor pro připojení mikrofonu
Konektor line-in
port Ethernet (RJ-45)
Konektor pro připojení síťového adaptéru.
Software:17 Produktivita
• Acer Backup Manager1
• Acer ePower Management1
• Acer eRecovery Management
• Adobe® Flash® Player 10,1
• Adobe® Reader® 9,1
• AUPEO! (pouze USA)
• Bing™ Bar
• eSobi™
• Kobo™ (pouze Kanada)
• Předinstalovaný Microsoft® Office 2010 (je třeba zakoupit produktový klíč pro aktivací)18
• Microsoft® Office Starter 201019
• New York Times Reader (pouze USA)
• NOOK for PC (pouze USA)
• Norton™ Online Backup
Zabezpečení
• Acer Bio-Protection1
• McAfee® Internet Security Suite Trial13
• MyWinLocker®1 (s výjimkou Číny a Hongkongu)
Multimédia
• Acer clear.fi
• Acer InstantOn Arcade
• NTI Media Maker™
Hry
• Oberon GameZone1 (s výjimkou USA, Kanady, Hongkongu a Koreje)
• WildTangent®1 (pouze USA a Kanada)
Komunikace a ISP
• Acer Crystal Eye
• Acer Video Conference Manager1
• Microsoft® Silverlight™
• Skype™
• Windows Live™ Essentials 20111
Webové odkazy a utility
• Acer Accessory Store1 (pouze Belgie, Francie, Německo, Itálie, Nizozemí, Španělsko, Švédsko, Velká Británie)
• Acer Identity Card
• Registrace Acer
• Acer Updater
• Zkratka eBay® 20091 (pouze Kanada, FrancIe, Německo, Itálie, Mexiko, Španělsko, Velká Británie, USA)
• Zkratka Netflix1 (pouze USA)
Volby a příslušenství Paměťové moduly soDIMM 1 GB/2 GB/4 GB DDR3
Trojpólový 120W síťový adaptér
Záruka Jednoletá mezinárodní záruka (ITW)
Windows®. Life without Walls™. Acer doporučuje Windows 7.
1. Specifikace závisí na modelu.
2. Pouze 64bitový software umožňuje využít přednosti 64bitového zpracování.
3. Sdílená systémová paměť může být přidělena pro podporu grafiky v závislosti na velikosti systémové paměti a dalších faktorech. Skutečná velikost systémové paměti, která je k dispozici operačnímu systému, bude zmenšena o velikost paměti využívanou grafickým řešením a zdroji, které potřebuje operační systém.
4. Systém je dodáván s pamětí DDR3 1066 MHz, avšak skutečná frekvence paměti může záviset na podpoře procesoru/čipsetu.
5. Pouze 64bitový operační systém umožňuje plně využít výkon 4GB paměti a větší.
6. Rozlišení/obnovovací frekvence závisí na vlastnostech monitoru a nastavení barev/hloubky.
7. Dolby® je registrovaná obchodní značka společnosti Dolby® Laboratories. Dolby Home Theater® je registrovaná obchodní značka společnosti Dolby® Laboratories.
8. Podpora 7,1 kanálového prostorového zvuku a dvoukanálového stereofonního výstupu (vícenásobné streamování).
9. 1 GB = 1 miliarda bytů. Skutečná kapacita naformátového média je menší a může se lišit v závislosti na předinstalovaném software a operačním systému. Acer eRecovery Management využívá až 10 GB uvedené kapacity pevného disku jako vyhrazený prostor pro zálohování.
10. Dva notebooky Acer s dvoujádrovými procesory, které podporují VQE, jsou nezbytné, pokud si chcete vychutnat výjimečné přednosti a zvýšený výkon této technologie.
11. Skutečná propustnost dat může záviset na stavu sítě a faktorech prostředí, např. na provozu v síti, režii sítě, konstrukci budovy a nastavení přístupového bodu.
12. Acer Nplify™ je bezdrátové řešení s vysokou propustností, které zaručuje vynikající výkon a spolehlivé spojení při používání aplikací pro přenos hlasu, obrazu a dat. Wi-Fi CERTIFIED® podporuje bezdrátovou technologii Acer SignalUp™ a splňuje standardy 802,11b/g/n a 802,11b/g.
13. Hmotnost se může lišit v závislosti na konfiguraci notebooku, dílech namontovaných prodejcem, provedení ve výrobě a zvoleném přídavném vybavení.
14. Baterie si uchová až 80 % původní kapacity po 1000 nabíjecích cyklech. Úplné nabití představuje cyklus nabití a vybití, avšak k tomu nedochází při každém připojení notebooku k síti, protože několika dílčími nabitími lze dosáhnout úplného nabití.
15. Uvedená výdrž baterie je založena na testování v produktivním režimu MobileMark 2007® a s aktivovaným bezdrátovým spojením. Více informace o testech MobileMark2007® naleznete na webových stránkách na adrese www.bapco.com. Údaje o výdrži baterie jsou udávány pouze pro srovnání. Skutečná výdrž baterie závisí na modelu, konfiguraci, aplikacích, nastavení řízení spotřeby, provozních podmínkách a používaných funkcích. Maximální kapacita baterie se snižuje v závislosti na času a délce používání.
16. Jestliže je připojeno zařízení eSATA, port USB 3,0 a dva porty USB 2,0 zůstávají funkční.
17. Dodávaný balík software může záviset na konfiguraci hardware, operačním systému a místní dostupnosti.
18. Je třeba zakoupit produktový klíč k Office 2010, aby bylo možné aktivovat jednu z následujících sad Office 2010, které jsou předinstalovány v tomto osobním počítači: Office Home a Student 2010, Office Home a Business 2010, Office Professional 2010.
19. Obsahuje Microsoft® Word a Excel s omezenou funkčností a reklamou, avšak neobsahuje PowerPoint a Outlook. Je třeba zakoupit Office 2010, abyste bylo možno využívat veškeré funkce.
20. Délka zkušební doby závisí na příslušné oblasti a specifikaci. 365denní zkušební doba pro Čínu, Tchaj-wan, Hongkong a Singapur (v modelech s OS v tradiční a zjednodušené čínštině), 60denní zkušební doba pro ostatní oblasti.


| Diskuse | Tiskové zprávy