Nokia Oro - prémiový smartphone ze zlata a kůže

25. 5. 2011 21:09    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Nokia představuje nový prémiový smartphone

Nokia Oro -  prémiový smartphone ze zlata a kůže

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nokia Oro přináší kombinaci kůže, zlata a safírového skla v tenkém a stylovém designu

Nokia Oro je vyrobena z kůže od společnosti Bridge of Weir LeatherTM, její povrch je pokryt 18karátovým zlatem a tlačítko pro vstup do menu tvoří safírový křišťál. Tento prémiový chytrý telefon nabízí 8megapixelový fotoaparát a 3,5“ AMOLED displej chráněný odolným zesíleným sklem. Nokia Oro bude na pultech českých obchodů k dostání v létě tohoto roku, a to ve dvou barevných variantách (Nokia Oro Light a Nokia Oro Dark). Protože se jedná o prémiový produkt, nabízen bude pouze limitovaný počet kusů.

„S Nokia Oro jsme vytvořili chytrý telefon, který je potěšením držet v ruce i používat. Platí to jak o přístroji samotném, tak o jeho prodejním balení,“ řekl Alessandro Lamanna, viceprezident pro marketing společnosti Nokia. „Nokia Oro je výjimečnou kombinací jemné řemeslné práce a pečlivě zvolených exkluzivních materiálů. Model Oro byl vytvořen s vášní pro detail, ať již jde o jednotlivé zlaté prvky, tlačítko pro vstup do menu ze safírového křišťálu nebo o ručně potažený kožený zadní kryt.“

Prodejní balení Nokia Oro také obsahuje cenami ověnčený Bluetooth headset Nokia J, pozlacený 18 karátovým zlatem. Nokia J nabízí technologii společnosti Nokia „Always Ready,“ díky níž stačí uživateli při příchozím hovoru jednoduše zvednout headset a začít mluvit. To vše při výdrži baterie ve stand-by režimu až po dobu tří měsíců.

Nokia Oro se začne distribuovat v příštím čtvrtletí s nejnovějším updatem operačního systému Symbian pod názvem Anna. Ten uživatelům nabídne rozšířené možnosti v opsaní textu, Ovi Mapy s novými funkcemi nebo třeba vylepšený webový prohlížeč. Orientační maloobchodní cena telefonu bez dotací a daní je 800 EUR.


| Diskuse | Tiskové zprávy