Kapesní zvuková karta Asus Xonar U3 k notebooku

26. 5. 2011 17:33    Rubrika: Tiskové zprávy

Kapesní zvuková karta Xonar U3 k notebooku

Kapesní zvuková karta Asus Xonar U3 k notebooku

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ASUS představil zvukovou kartu Xonar U3, určenou uživatelům notebooků, kteří se nespokojí s povětšinou nedostačující kvalitou jejich reproduktorů. Kapesní velikost karty, která svými rozměry jen o málo přesahuje běžný USB flash disk, ji předurčuje pro použití na cestách. Notebooky se díky tomu mohou přeměnit na osobní audio centrum s věrným podáním zvuku a podporou technologií Dolby a GX2.5. Novinka se prodává za 799 Kč s DPH.

Kvalita zvuku většiny současných notebooků se omezuje na nezbytný standard. Zvukovou kartu Xonar U3 s vestavěným sluchátkovým zesilovačem tedy nejvíce ocení uživatelé, kteří své notebooky používají k hraní her nebo sledování filmů a kvalita notebookových reproduktorů jim nestačí. Karta kapesních rozměrů váží jen 25 gramů a připojit k ní lze sluchátka s impedancí až 150 ohmů. Kromě toho je vybavena také technologií uzemnění Hyper-grounding, která funguje jako clona oddělující zvukové signály od šumu. Instalace karty Xonar U3 je velmi snadná. O vylepšení basů a výšek se starají předem definovaná nastavení ekvalizéru a režimy pro hraní her, hudbu nebo filmy.

Realistický zvuk s podporou Dolby a GX 2.5
Xonar U3 s čipem C-Media CMI8786 podporuje technologie Dolby Home Theater, mezi něž patří Dolby Headphone, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Digital Virtual Speaker a Dolby Digital Live. Každá z nich hraje svoji roli při vytváření věrného vícekanálového prostorového zvuku. Novinka je vhodná i pro hráče počítačových her – je totiž vybavena vestavěným herním zvukovým jádrem GX 2.5 kompatibilním se zvukovými signály EAX 5.0. To umožňuje současně přehrávat až 128 různých zvukových efektů, a docílit tak realistického prostorového zvuku.

Technické parametry
Audio výkon: Odstup signálu od šumu Ratio (A-Weighted) (Front-out) :
100 dB
Rozsah (-3dB, 16bit/48KHz vstup) :
20 Hz až 20 KHz
Konektor: USB
Čipová sada: Audio procesor : ASUS UA100 USB Audio Chip
I/O porty: Analog výstup:
1 x 3,5mm RCA jack
Analog vstup :
1 x 3,5mm RCA jack
1 x digitální S/PDIF výstup :
Speciální funkce: Dolby® technologie : Dolby® Digital Live/Dolby® Headphone /Dolby® Virtual Speaker /Dolby® Pro-Logic II
Smart Volume Normalizer™
Xear 3D™ Virtual Speaker Shifter
Magic Voice™
Karaoke Functions
10 -band Equalizer
27 prostorových efektů
GX2.5 Gaming Audio Engine
VocalFX™
Příslušenství: S/PDIF optický adaptér
Ovladač na CD
Manuál
Rozměry: 79,5 x 30,6 mm
V balení rozšiřující USB kabel


| Diskuse | Tiskové zprávy