HP Hybrid Delivery rozšiřuje možnosti cloudu

8. 6. 2011 20:47    Rubrika: Tiskové zprávy

HP představuje nová řešení Hybrid Delivery rozšiřující možnosti cloudu

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost HP, celosvětová jednička v oblasti prodeje cloudových řešení, nabízí nové tržní příležitosti podnikovým klientům a poskytovatelům služeb

Společnost HP rozšířila portfolio svých služeb Hybrid Delivery, díky čemuž mohou velké firmy výrazně zvýšit flexibilitu a rychle reagovat na měnící se požadavky zákazníků a občanů.

Systémové prostředí Hybrid Delivery, které kombinuje tradiční IT infrastruktury se soukromými a veřejnými cloudy, dává firmám dostatečnou flexibilitu prostřednictvím pokročilých modelů poskytování služeb; mohou se tak dokonale přizpůsobit proměnlivým nárokům aktuálního trhu.
Nedávný průzkum provedený na zakázku HP odhaluje, že 95 % pracovníků ve firemním a vládním sektoru shledává flexibilitu důležitým prvkem v úspěchu své organizace. Investice vložené do technologií jsou brány jako klíčový faktor při jejím zvyšování během následujících pěti let.(1)
Zvýšení flexibility firem zajistí budování hybridních prostředí
HP CloudSystem – nejkomplexnější, integrovaná a otevřená platforma určená pro vytváření i správu služeb napříč soukromými, veřejnými a hybridními cloudovými prostředími – nyní zahrnuje inovativní možnost „dvojího jištění,“ jež zákazníkům umožňuje spravovat různorodé požadavky. Díky této inovaci lze zajistit a průběžně přidělovat nebo odebírat zdroje buď prostřednictvím veřejných poskytovatelů cloudových služeb nebo skrze přímý cloudový model s platbou za aktuální využití.
Aby mohli poskytovatelé služeb vytěžit maximum z rychle rostoucího cloudového trhu, oznámila společnost HP uvedení novinky HP CloudAgile. Jedná se o ucelený program, který obsahuje komplexní portfolio služeb HP pro podnikovou sféru, přičemž součástí tohoto programu je také platforma HP CloudSystem. Program HP CloudAgile umožňuje poskytovatelům služeb urychlit návratnost investic a zvýšit finanční flexibilitu díky možnosti přímého přístupu k celosvětové síti prodejců HP a obchodních partnerů, stejně jako příležitosti k poskytování nových cloudových služeb.
Úprava technologického prostředí pro zvýšení efektivity zdrojů
Díky službám HP Hybrid Delivery si mohou zákazníci zvolit nejlepší postup pro zdokonalení nabízených služeb, a to přesně podle aktuálních požadavků a stávající infrastruktury.
Řešení HP Support Services for CloudSystem představuje centrální systém včetně hardwarové a softwarové podpory typu 24/7, proaktivní prevence problémů a automatizované HP Remote Support. Ve výsledku tak zákazníci mohou přejít z problémových zdrojů k novým inovativním řešením a zvýšit rychlost reakcí na vysoce proměnlivé požadavky zákazníků a občanů.
Možnosti HP CloudSystem navíc ještě dále rozšiřují služby HP CloudStart, díky nimž si zákazníci mohou zvolit konkrétní prvotní soukromé cloudové služby, provést úvodní kalkulaci nákladů a návratnosti, a ověřit zachování stávajících bezpečnostních a zálohovacích faktorů. Nová funkcionalita automatizuje vývoj základních aplikací, monitoring požadovaných podmínek a správu aktualizací v soukromém cloudu. Klienti tak ve velmi krátkém čase využijí v praxi řadu klíčových výhod cloud computingu.
Novinka HP CloudSystem curriculum a kurzy v rámci HP Education Services poskytují zákazníkům všechny důležité provozní znalosti a mění možnosti podpory tak, aby byli schopni rychle definovat a využít plný potenciál svých investic do cloudových technologií.
Poskytnutí cloudových služeb z oblasti bezpečnosti
Nové bezpečnostní služby společnosti HP, dostupné prostřednictvím cloudu, minimalizují bezpečnostní rizika a zároveň snižují vysoké finanční náklady, které se k nim v oblasti tradičních produktů vážou. Tyto služby zahrnují řešení:
— HP Enterprise Cloud Service – Vulnerability Scanning, které slouží ke snížení rizika ztráty dat nebo neautorizovaného přístupu odstraněním běžných bezpečnostních chyb. Systém zkontroluje všechny síťové prvky včetně serverů a síťových zařízení, která mohou být zranitelná.
— HP Enterprise Cloud Service – Vulnerability Intelligence, jež poskytuje aktuální informace o nově objevených bezpečnostních hrozbách a dovoluje tak klientům pružně reagovat ještě dříve, než dojde k výpadku nebo poškození sítě.
Společnost HP zároveň oznámila vylepšení svého řešení HP Cloud Services Enablement for Communications as a Service (HP CSE for CaaS). Zahrnuje úpravy pro poskytovatele komunikačních služeb s cílem pomoci jejich malým a středně velkým firemním klientům při tvorbě cen a přechodu na on-demand servisní model. HP CSE for CaaS nabízí poskytovatelům bezdrátového, kabelového a širokopásmového připojení možnost poskytovat zákazníkům takzvané „one-stop shop“ produkty z oblasti IT a komunikačních služeb, kam patří například online zasílání zpráv, spolupráce a automatizované hlasové služby. Poskytovatelé těchto služeb tak mohou rozšířit počet svých klientů a výrazně zvýšit celkový obrat.
„Organizace si uvědomují, že flexibilita je kritická pro jejich budoucí úspěch. Musí pružně reagovat na měnící se požadavky zákazníků a občanů, stejně jako získávat konkurenční výhodu,“ řekl Jan Zadák, výkonný vicepresident pro obchod a marketing divize HP Enterprise Business. „Naše zkušenosti, široké portfolio produktů a globální nabídka služeb nabízejí firmám a státní správě maximálně efektivní využití moderních cloudových technologií a snadný přechod na strategii Instant-On Enterprises.“
Kromě toho HP tento týden oznámilo, že vyhradí až dvě miliardy dolarů na pomoc zákazníkům s financováním přechodu na cloudové technologie. Čerpání těchto prostředků bude možné prostřednictvím dceřiné společnosti HP Financial Services Company poskytující finanční služby, jako např. půjčky nebo leasing.
Strategie Instant-On Enterprise umožňuje ve světě nepřetržité konektivity využívat technologie při veškeré spolupráci se zákazníky, zaměstnanci, partnery a občany.
Více informací o aktuálních produktech společnosti HP najdete na adrese www.hp.com/go/agility2011.


| Diskuse | Tiskové zprávy