HD streaming po 220V - Powerline ZyXEL PLA-401 v4

13. 6. 2011 20:59    Rubrika: Tiskové zprávy

HD streaming po 220V - Powerline ZyXEL PLA-401 v4

HD streaming po 220V - Powerline ZyXEL PLA-401 v4

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ZyXEL Communications představuje nejnovější verzi powerline adaptéru, který je určen pro vytvoření domácí sítě za pomocí elektrického vedení. PLA-401 v4 se díky svým schopnostem a funkcím hodí i pro tak náročné aplikace jakým je například HD streaming.

200 Mb/s na fyzické vrstvě
Princip powerline je jednoduchý: elektrické kabely poslouží jako datový nosič. Nová verze powerline PLA-401 v4 patří k nejrychlejším zařízením tohoto druhu. Na fyzické vrstvě má propustnost až 200 Mb/s. Praktická rychlost, kterou dosahuje uživatel, se pak pohybuje kolem 80 Mb/s, což je plně srovnatelné s hodnotami běžného ethernetu či nejmodernější WiFi standardu 802.11n.

QoS pro HD streaming
Je jedno, jestli při přenosu přes elektrickou síť budete přenášet VoIP hovor, e-maily nebo video ve vysokém rozlišení. Díky nasazení QoS je možné v jednom okamžiku přenášet i více časově a datově citlivých služeb. PLA-401 v4 je připraven na triple-play, proto nedojde k žádnému výpadku.

Jednoduše a bezpečně
Obsluha už ani nemůže být jednodušší. Zařízení stačí připojit do elektrické zásuvky, připojit k nim ethernetové kabely a síť je hotová. Stisknutím tlačítka ENCRYPT navíc dojde k zašifrování přenosu pomocí 128 bitového klíče, takže komunikace mezi powerliny je šifrovaná.

Energeticky úsporný
Powerline zařízení běží 24 hodin denně po celý rok. Je proto důležité, aby měl nízkou spotřebu energie. Nový PLA-401 v4 je vybaven unikátní funkcí hibernace. Pokud powerline zjistí, že k němu připojený ethernetový kabel je odpojen, přejde do standby módu, čímž ušetří až 70 % elektrické energie.


| Diskuse | Tiskové zprávy