Nové notebooky HP s procesory AMD

15. 6. 2011 20:20    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HP dnes rozšířila své portfolio domácích a pracovních notebooků o tři nové modely, které využívají nejmodernější technologii VISION od AMD a poskytují výjimečný výkon za přijatelnou cenu.

Nové notebooky HP s procesory AMD

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníNové notebooky HP vybavené čipy typu APU (accelerated processing units) od AMD, které spojují jádro CPU a výkonnou grafiku v jednom integrovaném obvodu, nabízejí řešení pro domácnosti, malé a střední firmy i velké korporace.
— HP Pavilion dv6 poskytuje zábavu spojenou s inovativními funkcemi jako je chlazení HP CoolSense, webkamera s vysokým rozlišením HP True HD Vision či špičková audio technologie HP Beats™. Tato řada rovněž nabízí více než dvojnásobný grafický výkon ve srovnání s předchozími generacemi procesorů s integrovanými grafickými kartami.(1)
— HP ProBook 6465b s technologií AMD VISION Pro nabízí vylepšené zabezpečení a vyšší výkon. To vše skrývá atraktivní wolframový design s hliníkovým krytem displeje, který je vysoce odolný proti opotřebení díky použití povrchu HP DuraFinish.
— HP ProBook 4535s spojuje odolnou broušenou hliníkovou povrchovou úpravu s metalickým barevným provedením. K jeho hlavním přednostem patří integrovaná webkamera s vysokým rozlišením(2) a funkcí rozpoznávání obličeje pro ověřování identity a sada nástrojů HP ProtectTools, která firmám umožňuje lépe ochránit jejich data.
„Pokud jde o výpočetní techniku, nabízí společnost HP svým zákazníkům možnost volby,“ řekl Charl Snyman, vice president a generální manažer HP PSG pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Jako světová jednička v prodeji notebooků pokračujeme ve vývoji spolehlivých a cenově dostupných počítačů s inovativním designem, které ocení i zákazníci, jež jsou často na cestách."
Nové modely HP Pavilion řady dv6, jejichž výkon zajišťuje AMD Fusion APU, navazují na filozofii HP "MUSE", zatímco notebooky HP ProBook 6465b a 4535s vychází z designu "FORGE".
Perspektivní a výkonná AMD řešení
Nové notebooky jsou osazeny AMD hybridními čipy APU série A, které zajišťují vyšší rychlost zpracování i zobrazení a delší životnost baterie.(3) Uživatelé notebooků HP Pavilion řady dv6 ocení zejména optimální duální grafiku a vyvažování výkonu podle aktuální spotřeby energie přepínáním mezi jednoduchým a duálním grafickým módem. Technologie určená pro práci s obrázky AMD Perfect Picture HD(2) navíc automaticky upraví barvy a kontrast tak, aby i odstíny pleti vypadaly věrohodně a video bylo plynulejší a živější.
AMD technologie VISION Pro se samostatnou grafikou AMD Radeon ™ Dual Graphics u modelu ProBook 4535s (4) a UMA grafikou u modelu ProBook 6465b umožňují optimální multitasking pro video konference, prohlížení webových stránek a graficky náročných aplikací. Technologie AMD Turbo Core vyvažuje výkon a výdrž baterie a technologie AMD AllDay ™ zajišťuje delší provoz notebooku. (5)
„Spolupráce HP a AMD se neustále vyvíjí a společně činíme kroky, abychom našim zákazníkům přinášeli další vynikající technologické inovace a výkonnější zařízení," řekla Leslie Sobon, vice presidentka pro marketing společnosti AMD. „Technologie AMD Fusion APU nabízejí ideální kombinací síly, výkonu a výjimečné grafiky. Toto spojení umožňuje vytvořit novou generaci digitálních zážitků pomocí AMD VISION Pro, která poskytuje vysoce hodnotnou volbu pro bezpečnost a ovladatelnost."
Ceny a dostupnost
— HP Pavilion dv6 bude na českém trhu v prodeji od července 2011 za cenu od 14 990 Kč včetně DPH.
— HP ProBook 6465b bude na českém trhu v prodeji od poloviny července 2011 za cenu od 15 950 Kč včetně DPH.
— HP ProBook 4535s bude na českém trhu v prodeji od poloviny července 2011 za cenu od 11 350 Kč včetně DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy