Fujitsu LIFEBOOK - notebooky pro managery

20. 6. 2011 20:09    Rubrika: Tiskové zprávy

Nejnovější řada notebooků Fujitsu LIFEBOOK určených pro manažery přichází s novými funkcemi, které zvyšují uživatelský komfort a vedou k vyšší produktivitě práce. Fujitsu se u nových modelů notebooků LIFEBOOK zaměřilo na detaily, které uživatelům usnadňují práci, šetří energii a chrání i samotný notebook. Jedná se zejména o možnost kdykoli nabíjet zařízení připojená přes USB, a to i při vypnutém notebooku, využívat Scroll Wheel - intuitivní rolovací kolečko (navíc vedle klasického touch padu) a v neposlední řadě jde o energeticky úsporný 0-Watt AC adaptér.

Fujitsu LIFEBOOK - notebooky pro managery

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Obchodní manažeři tráví prací na svém notebooku dlouhé hodiny nejen v kanceláři a na cestách, ale i doma. A na první pohled malé detaily vedou k vylepšení funkčnosti notebooků a zpříjemňují práci koncovým uživatelům.

„Pokud se pohybujete často mimo kancelář, je pro vás možnost nabíjet externí zařízení přes USB port notebooku obrovskou výhodou. Nabíjet lze mobilní telefony či jiná elektronická zařízení například během cesty. Díky funkci Any Time USB Charge lze však tato zařízení dobíjet i když je notebook vypnutý,“ říká Jan Šplíchal, produktový manažer Fujitsu Technology Solutions ČR.

Poté, co společnost Fujitsu zjistila, že většina notebooků je neustále připojená do elektrické sítě, rozhodla se uvést 0-Watt AC adaptér. Fujitsu 0-Watt AC adaptér jednak šetří energii a zároveň chrání baterie v notebooku před poškozením v důsledku nadměrného nabíjení. Ve chvíli, kdy je počítač fakticky vypnut, 0-Watt AC adaptér dobije baterii a poté se zcela vypne – na rozdíl od standardních síťových adaptérů, které čerpají elektrickou energii za všech okolností - ať už jsou nebo nejsou připojeny k zařízení.

Další „vychytávkou“ je ScrollWheel – rolovací kolečko umístěné vedle touch padu. ScrollWheel umožňuje mnohem lepší orientaci na obrazovce díky intuitivnímu posuvu zobrazovaného obsahu, což usnadňuje pohyb na webových stránkách, v dokumentech i prezentacích.

Bezdrátový přenos prezentací, obrázků a videa z počítače na promítací plátna nebo velké obrazovky je umožněn díky Intel® Wireless Display (WiDi). Uživatelé, kteří mají například TV podporující tuto technologii, mohou přenášet snímky bezdrátově. Stačí jen otevřít aplikaci WiDi na jejich LIFEBOOKu a zvolit display nebo projektor, na kterém se snímky ihned zobrazí.

Modulární šachta, která je součástí mnoha notebooků z řady LIFEBOOK, také poskytuje větší flexibilitu a pohodlí. Uživatelé mohou zapojit druhou baterii, pevný disk, DVD / Blue-ray disk nebo novinku Bay projektor. Možnost využití druhé baterie na cestách zvyšuje užitnou dobu notebooku a snižuje nutnost zoufalého hledání zásuvek s elektrickou energií. Pokud máte k dispozici nový Bay projektor, nepotřebujete shánět a připojovat externí projektor a řešit jeho případnou nekompabilitu se svým počítačem.


| Diskuse | Tiskové zprávy