Fujitsu - nové systémy privátních cloudů

23. 6. 2011 20:24    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Fujitsu oznámila uvedení nových řešení v rámci programu Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track, která usnadňují budování privátních cloudů založených na architektuře Microsoft Hyper-V Cloud.

Fujitsu - nové systémy privátních cloudů

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nová řešení Fujitsu poskytují organizacím možnost plánování a nasazení privátních cloudů obsahujících servery PRIMERGY, datová úložiště ETERNUS, síťové prvky a software pro správu společnosti Fujitsu. Všechny tyto komponenty jsou testovány a přednastaveny pro použití s architekturou Microsoft Hyper-V Cloud, což zaručuje rychlé zprovoznění privátních cloudů v prostředí zákazníků.

Blade servery Fujitsu PRIMERGY BX900 umožňují organizacím a podnikům konsolidovat jejich výpočetní systémy do jediného blade serveru s vysokou hustotou. Společně s flexibilní škálovatelností a maximální ochranou dat, kterou poskytují datová úložiště ETERNUS, mohou firmy výsledný systém průběžně optimalizovat podle aktuálních požadavků.

Pro řadu podniků jsou privátní cloudy předmětem zvýšeného zájmu zejména proto, že v nich vidí cestu k optimalizaci jejich investic do informačních a komunikačních technologií. Při budování privátního cloudu „od základu“ je ale třeba vyřešit celou řadu procesů a možných problémů, jako např. pokročilé testování, návrh, provozní podmínky či bezpečnostní politiku – to vše může značně odradit hned při plánování prvního kroku budování privátních cloudů.

V rámci programu Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track připravuje společnost Microsoft svým partnerům „hotová“ řešení zahrnující všechny součásti potřebné pro provoz privátního cloudu založeného na architektuře Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track. Systémy společnosti Fujitsu, které využívají Hyper-V Cloud Fast Track, kombinují blade servery PRIMERGY BX900, datová úložiště ETERNUS, software pro správu jednotlivých IT zdrojů ServerView Resource Orchestrator a mnohaleté zkušenosti z oblasti návrhu, budování a správy cloudových řešení. Díky tomu dokáže Fujitsu výrazně zjednodušit proces návrhu systémů privátních cloudů a vzhledem k tomu, že systémy jsou předem testovány i konfigurovány, je jejich nasazení v rámci organizace rychlé a jejich provoz vysoce stabilní.

Program Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track
Prostřednictvím programu Microsoft Hyper-V Cloud Fast Track testuje společnost Microsoft spolu s vybranými partnery z řad výrobců IT infrastruktury mnoho hardwarových a softwarových konfigurací optimalizovaných pro prostředí privátních cloudů, které jsou následně nabízeny zákazníkům jako referenční platformy ověřené v reálném provozu.

V rámci programu Hyper-V Cloud Fast Track mají zákazníci k dispozici i rady pro nasazení a následný provoz systémů privátních cloudů. Tento přístup zákazníkům zajišťuje snížení kapitálových nákladů na vybudování privátního cloudu, zkrácení doby implementace a zajištění vysoce stabilního provozu systému.

Stěžejní vlastnosti řešení privátního cloudu společnosti Fujitsu
1. Flexibilní škálovatelná platforma pro privátní cloudy
Systémy Fujitsu nabízené jako řešení privátního cloudu zahrnují blade servery Fujitsu PRIMERGY BX900 a špičková datová úložiště ETERNUS s vysokou hustotou ukládání, ochranou dat i výkonem. Obsahují rovněž ServerView Resource Orchestrator – software společnosti Fujitsu pro dynamickou správu zdrojů, jenž zajišťuje flexibilní využívání celé IT infrastruktury a její administraci; výsledkem jsou stabilní a škálovatelné systémy, které splní veškeré technologické požadavky organizací a jsou připraveny i pro budoucí rozšiřování.

2. Předem testované kombinace pro rychlé nasazení a stabilní provoz
Zákazníci si mohou snadno a rychle vybrat nejoptimálnější předem prověřený systém podle svých aktuálních požadavků – jednoduchým zodpověděním několika základních otázek. Díky tomu, že společnost Fujitsu dodává předkonfigurovaný hardware a vhodně nastavený software, jsou minimalizovány komplikace s nasazením systému. Uživatelé jej tedy mohou začít využívat v nejkratším možném čase.

„Program Hyper-V Cloud Fast Track byl navržen za účelem zjednodušení nasazení a provozu privátních cloudů,“ řekl Mike Schutz, senior director divize Windows Server ve společnosti Microsoft Corporation. „Jsme rádi, že se společnost Fujitsu zařadila mezi první partnery už při jeho spuštění a nabízí špičkové systémy založené na architektuře Hyper-V Cloud Fast Track zákazníkům po celém světě."

Podrobnosti o serverech Fujitsu jsou k dispozici na webu cz.fujitsu.com/products/standard_servers/. Další informace o datových úložištích Fujitsu lze najít na webu cz.fujitsu.com/products/storage/.Přehled síťových řešení najdete na webu cz.fujitsu.com/products/storage/networking/ a portfolio softwarových produktů na cz.fujitsu.com/products/software/.

Fotografie konkrétních produktů jsou k dispozici na webových stránkách mediaportal.ts.fujitsu.com pod záložkou Media Library – Pictures – Product Pictures.


| Diskuse | Tiskové zprávy