D-Link USB 3.0 rozbočovač

3. 8. 2011 16:09    Rubrika: Tiskové zprávy

D-Link uvádí na trh USB 3.0 hub s vysokou rychlostí

D-Link USB 3.0 rozbočovač

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nový USB 3.0 rozbočovač je až 10 krát rychlejší než USB 2.0 huby, snižuje čas přenosu HD filmu z 12 minut na 70 sekund a přináší spoustu dalších funkčních výhod

Společnost D-Link uvedla na trh další novinku mezi produkty pro digitální domácnost. Vysokorychlostní 4-portový USB 3.0 hub propojí počítač s USB 3.0 zařízeními nové generace, jako jsou tiskárny, video kamery a externí pevné disky, rychlostí vyšší než kdykoli dříve.

„Dlouhé čekání na sdílení digitálního obsahu o velkých velikostech může být pro spotřebitele frustrující. Moderní digitální domácnosti poptávají zařízení pro rychlý přenos dat umožňující rychlé sdílení videí, fotografií a dalších druhů dat. DUB-1340 šetří uživatelům spoustu času, který je v dnešní době stále cennější,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link pro Českou republiku, Slovensko a Bulharsko.

D-Link DUB-1340 je vybaven technologií dle nového standardu USB 3.0, který přenáší data rychlostí dosahující až 4,8 GB/s. Je tedy 10 krát rychlejší než zařízení vybavené standardem USB 2.0. To umožňuje například přenos HD filmu na externí disk během 70 sekund.

Nový rozbočovač pracuje s jakýmkoliv USB zařízením a je zpětně kompatibilní se zařízeními odpovídajícími normám USB 1.0, USB 2.0, OHCI (Open Host Controller Interface) a EHCI (Enhanced Host Controller Interface).

DUB-1340 je možné propojit do kaskády s dalšími USB 3.0 rozbočovači. Pomocí 42 uzlů lze do hvězdy zapojit až 127 USB zařízení. Nový produkt umí pracovat bez externího napájení, což z něj může činit přenosný rozbočovač, anebo naopak díky připojení k napájecímu zdroji může napájet ostatní USB zařízení. Tento model má navíc nižší spotřebu energie než jeho předchůdci.

DUB-1340 bez problémů funguje s operačními systémy Windows, Mac nebo Linux, čímž jsou vyřešeny problémy s kompatibilitou a zařízení je tak automaticky detekováno i nainstalováno do počítače.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.


| Diskuse | Tiskové zprávy