Iomega představuje nový Mac Companion

3. 8. 2011 15:51    Rubrika: Tiskové zprávy

IOMEGA PŘEDSTAVUJE NOVÝ PEVNÝ DISK MAC COMPANION S JEDINEČNÝM NABÍJECÍM PORTEM PRO IPAD A DALŠÍ ZAŘÍZENÍ APPLE

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Iomega Mac Companion Hard Drive nabízí uživatelům počítačů Mac to, co potřebují:

 • iPad, iPhone i iPod jsou vždy nabité a připravené k použití
 • Dva porty FireWire 800
 • Rozbočovač USB 2.0
 • 2TB či 3TB úložiště s rychlým pevným diskem se 7200 otáčkami
 • Balík Iomega Protection Suite se softwarem pro počítače Mac

Iomega, společnost ze skupiny EMC a globální lídr v ochraně dat, dnes oznámila uvedení nového zařízení Iomega® Mac Companion Hard Drive, rychlého vysokokapacitního stylového stolního pevného disku určeného pro nejnovější počítače se systémem Mac. Disk je navíc vybaven jedinečným výkonným nabíjecím portem pro iPad, iPhone a iPod. Dále také nabízí různá počítačová rozhraní pro připojení periferních zařízení jako tiskárna či další externí úložiště.

„Díky novému disku Iomega Mac Companion Hard Drive mají uživatelé počítačů Mac nyní možnost stylového a rychlého nabíjení svých iPadů a navíc velkou úložnou kapacitu pro své počítače,“ vysvětluje Jonathan Huberman, prezident společnosti Iomega Corporation. „Jen v posledním čtvrtletí se prodalo více než devět milionů iPadů, jejichž majitelům může nový Mac Companion Hard Drive sloužit jako skvělý doplněk. Tento futuristický disk tak svým stylem dokonale splývá s nejnovějšími počítači Mac a ekosystémem mobilních zařízení Apple. Forma a funkce jen zřídka vypadají tak dobře a fungují tak spolehlivě jako nový Iomega Mac Companion Drive.“

Kdo by nechtěl dokonalý stolní pevný disk pro počítače Mac?

Nový Iomega Mac Companion Hard Drive, nabízený s 2TB* a 3TB kapacitou, používá rychlý 3,5palcový pevný disk pracující na 7200 otáčkách za minutu, který je díky naformátování na souborový systém HFS+ ihned po vybalení kompatibilní s počítači Mac. Díky svým kompaktním rozměrům Mac Companion Hard Drive nezabírá téměř žádné místo a nepřekáží, naopak je možné jej umístit na základnu počítače Apple iMac nebo na monitor Apple.

Z celé řady užitečných funkcí zařízení Mac Companion Hard Drive uživatelé určitě zvláště ocení jedinečný výkonný nabíjecí port USB pro iPad, iPhone a iPod. (Přenosné produkty Apple jsou prodávány samostatně.) Nabíjecí port poskytuje proud 2,1 A, který je více než dostatečný k nabití iPadu a dalších přenosných zařízení Apple, takže jsou vždy připravena.**

Díky novému disku Iomega Mac Companion Hard Drive není připojení periferních zařízení k počítači Apple iMac žádný problém. Tento stylový disk nabízí dva porty FireWire 800, jeden port USB 2.0 a navíc i dvouportový integrovaný rozbočovač USB 2.0, který umožňuje připojení zařízení jako je tiskárna či další externí úložiště. Součástí balení Mac Companion Hard Drive je kabel FireWire 800, redukce FireWire 400-800 a kabel USB 2.0, všechny v bílé barvě a uživatelé tak již nemusí dokupovat žádné další kabely.

Nový Iomega Mac Companion Hard Drive v současnosti jako jediný značkový externí stolní pevný disk se souborovým systémem HFS+ pro počítače Mac nabízí výkonný napájecí port pro zařízení Apple a dvouportový rozbočovač USB 2.0.

Kolik volného místa ještě má můj stolní pevný disk?

Uživatelé zařízení Iomega Mac Companion Hard Drive si již nikdy nemusí položit podobnou otázku, protože šikovný ukazatel kapacity*** vždy informuje o přibližném volném místě k uložení dat. Čtyři LED indikátory na čelní straně disku Mac Companion Hard Drive ukazují, kolik z jeho celkové kapacity je již zaplněno soubory:

 • 4 LED indikátory svítí bíle: je použito méně než 20 % kapacity
 • 3 LED indikátory svítí bíle: je použito 20-40 % kapacity
 • 2 LED indikátory svítí bíle: je použito 40-60 % kapacity
 • 1 LED indikátor svítí bíle: je použito 60-80 % kapacity
 • 1 LED indikátor svítí červeně: je použito více než 80 % kapacity

Iomega Protection Suite, Mac Edition, součástí balení

Majitelé nového disku Iomega Mac Companion Hard Drive se svým zařízením také obdrží výkonnou sadu softwarových řešení:

 • Iomega® QuikProtect pro snadné plánované zálohování na úrovni souborů
 • MozyHome® Online Backup pro pohodlné bezplatné online zálohování až 2 GB dat
 • Bezplatné 12měsíční předplatné softwaru Trend Smart Surfing for Mac, který uživatelům umožňuje bezpečné nakupování, online bankovnictví a procházení webu bez rizika ohrožení identity či důvěrných informací

Dostupnost a záruka

Nový Iomega® Mac Companion Hard Drive je celosvětově nabízen ve dvou variantách s odlišnou kapacitou: 2TB model za 5 490 Kč a 3TB model za 8 290 Kč. (Jde o doporučenou maloobchodní cenu.) Mac Companion Hard Drive bude zpočátku k dispozici pouze v maloobchodních prodejnách Apple a v online obchodu Apple. Později v průběhu tohoto měsíce pak bude tento produkt k dispozici i od dalších prodejců, v online obchodech a na webu www.iomega.com.

Na oba modely Iomega Mac Companion Hard Drive je poskytována tříletá záruka podmíněná registrací.

Další informace o úložných produktech Iomega naleznete na webu na adrese www.iomega.com.

* 1 TB = 1 000 000 000 000 bajtů
** Pro dosažení nejrychlejšího nabíjecího času musí být Mac Companion Hard Drive připojen k počítači prostřednictvím portu FireWire a nikoli USB 2.0.
*** Funkce ukazatele kapacity vyžaduje instalaci příslušného softwaru.


| Diskuse | Tiskové zprávy