Intel Capital - fond 300 mil USD pro ultrabooky

11. 8. 2011 20:43    Rubrika: Tiskové zprávy

Intel Capital vytvořil fond pro ultrabooky ve výši 300 milionů amerických dolarů

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

  • Intel Capital vytvořil fond pro ultrabooky™ ve výši 300 milionů amerických dolarů. Cílem fondu je urychlit revoluci v oblasti osobních počítačů.
  • Fond pro ultrabooky™ se bude zaměřovat na technologie, které nabídnou lepší uživatelskou zkušenost, vyšší životnost baterie, tenké komponenty a nové platformy

Společnost Intel Capital dnes oznámila vytvoření speciálního fondu pro ultrabooky™ ve výši 300 milionů amerických dolarů. Fond se bude zaměřovat na podporu inovace v této nové kategorii osobních počítačů. Jak bylo letos zveřejněno na veletrhu Computex, ultrabooky nabídnou kombinaci výkonu a funkcí dnešních notebooků s funkcemi spojovanými s tablety. Ultrabooky budou tenké, lehké a elegantní, budou nabízet vysoký uživatelský komfort a budou se prodávat za běžné ceny.

Právě pro uskutečnění této vize vytvořila společnost Intel Capital speciální fond, jehož prostřednictvím bude investovat do společností vyvíjejících hardwarové i softwarové technologie zaměřující se na způsob, jímž uživatelé komunikují s těmito novými přenosnými počítači, tedy hlavně čidla a dotykové technologie, dále technologie zajišťující celodenní provoz díky vyšší kapacitě baterie, novinky umožňující inovativní design přístrojů a v neposlední řadě též vyšší úložnou kapacitu. Celkovým cílem fondu, který bude investovat v horizontu příštích tří čtyř let, je vytvořit cyklus inovace a systémových funkcí pro tuto novou a rostoucí kategorii mobilních počítačů.

„Ultrabooky mají všechny předpoklady pro to, aby se staly významnou oblastí inovace v globálním odvětví, jehož objem dosahuje 261 miliard amerických dolarů ročně,“ prohlásil předseda představenstva Intel Capital a výkonný viceprezident společnosti Intel Arvind Sodhani. „Fond společnosti Intel Capital se bude zaměřovat na investice do společností budujících technologie, jež vnesou revoluci do způsobu práce s počítači a ze současných mobilních počítačů udělají věc, bez níž se uživatel neobejde.“

„Osobní počítač dnes slaví své třicáté výročí. Během své historie se dokázal neustále vyvíjet a společnost Intel usiluje o další významný posun v oblasti mobilních počítačů,“ říká viceprezident a generální manažer PC Client Group společnosti Intel Mooly Eden. „V roce 2003 Intel uvedl na trh procesorovou technologii Intel Centrino se zabudovanou wi-fi. Zároveň společnost Intel Capital vytvořila fond ve výši 300 milionů amerických dolarů, z něhož byly prováděny investice do rizikového kapitálu a dalších iniciativ v odvětví. Díky tomu bylo dosaženo přechodu od stolních počítačů k počítačům mobilním, umožňujícím práci kdekoli a kdykoli. Dnes společnost Intel opět vytvořila investiční fond, z něhož bude financována další významná změna v dějinách výpočetní techniky.“

Strategie společnosti Intel pro realizaci této vize představuje tři základní fáze. První začne již letos v podobě procesorů Intel®Core™ druhé generace. Tato rodina produktů umožní vytvářet tenké, lehké a elegantní počítače, které budou tenčí než 21 mm a budou uživatelům dostupné za běžné ceny. Systémy postavené na těchto procesorech budou uvedeny na trh na podzim 2011.

Pro uvedení ultrabooků ještě letos bylo zapotřebí úzké spolupráce napříč celým odvětvím počítačového průmyslu. Společnost Intel velice úzce spolupracovala se svými klienty, a to ve snaze zajistit, aby jim ultrabooky nabídly skutečný přínos. Řada výrobců počítačů se na této iniciativě podílí od samého počátku.

„Ultrabooky využívají nejlepší stávající technologie, ty integrují s elegantním designem a výjimečnou životností baterie a uživateli tak přinášejí zcela novou úroveň komfortu,“ říká prezident produktové divize společnosti Lenovo Peter Hortensius. „Tento nový typ osobních počítačů jde ruku v ruce s naším zaměřením na inovativní notebooky, které dál posunou hranice mobility.“

Druhá fáze této iniciativy je spojena s novou generací procesorů Intel, které jsou zatím označovány jako Ivy Bridge a k dispozici by měly být v prvním pololetí roku 2012. Notebooky postavené na procesorech Ivy Bridge nabídnou nižší spotřebu, lepší vizuální výkon, rychlejší odezvu a v neposlední řadě i vyšší úroveň zabezpečení.

Třetím krokem pak jsou produkty Intelu naplánované pro rok 2013 a prozatím označované názvem Haswell. U nich se očekává významné snížení spotřeby na polovinu „termálního bodu“ dnešních mikroprocesorů.


| Diskuse | Tiskové zprávy