Dell - výsledky hospodaření ve druhém čtvrtletí 2012

22. 8. 2011 20:14    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Dell oznámila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2012. Čistý zisk společnosti dosáhl 890 milionů dolarů (48 centů na akcii), v přepočtu tedy 151 miliard korun

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

DELL ZAZNAMENAL SILNÝ DRUHÝ KVARTÁL. POZITIVNÍ VÝSLEDKY HOSPODAŘENÍ TÁHLY ZEJMÉNA PRODUKTY A SLUŽBY PRO VELKÉ FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY.

Společnost Dell oznámila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2012. Čistý zisk společnosti dosáhl 890 milionů dolarů (48 centů na akcii), v přepočtu tedy 151 miliard korun. V tomto ohledu se jedná o 63% meziroční nárůst. Tržby společnosti se meziročně zvýšily o 1 % - z loňských 15,53 vzrostly na 15,66 miliard dolarů. Rostl také provozní zisk, a to meziročně o 54 % na nynějších 1,15 miliardy dolarů.

Společnosti Dell se tak vyplatila změna filosofie směrem k poskytování kompletních IT řešení pro velké firemní zákazníky ze sféry tzv. Large Enterprise. Tato oblast podnikání (zejména díky úspěchu produktových řad datových úložišť Compellent a EqualLogic) se na pozitivních výsledcích hospodaření ve druhém kvartále podílela nejvýrazněji.

Společnost v meziročním srovnání očekává růst tržeb o 1 až 5 procent.

„Výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí nadále potvrzují, že jdeme ve firemní restrukturalizaci správným směrem. Nadále se zaměřujeme na výrobky a služby s vysokou přidanou hodnotou, snažíme se zvyšovat provozní efektivitu a držet rozumný poměr růstu společnosti vůči čistým ziskům,“ říká Jiří Kysela, generální ředitel Dell Computer pro Českou republiku.

Více informací o společnosti Dell a jejích produktech naleznete na www.dell.cz.


| Diskuse | Tiskové zprávy