Canon IXUS 230 HS - digitální fotoaparát

24. 8. 2011 18:47    Rubrika: Tiskové zprávy

Elegantní kovové tělo je k dispozici v šesti zářivých barvách a ukrývá výkonný objektiv Canon a řadu pokročilých funkcí, které usnadňují zachycení neopakovatelných momentů v neuvěřitelných detailech.

Canon IXUS 230 HS - digitální fotoaparát

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Zaměřeno na život – Canon uvádí nový úžasný IXUS 230 HS

Společnost Canon přidává do své prémiové řady IXUS nový model IXUS 230 HS, nápadný, super tenký fotoaparát s 8x optickým zoomem, který spojuje přední optické technologie s výjimečným designem. Elegantní kovové tělo je k dispozici v šesti zářivých barvách a ukrývá výkonný objektiv Canon a řadu pokročilých funkcí, které usnadňují zachycení neopakovatelných momentů v neuvěřitelných detailech.

IXUS 230 HS je nejnovější přírůstek do řady IXUS a využívá inovativní HS System, který přináší vysokou kvalitu obrázků za každé situace, dokonce i za špatného osvětlení. Novinka je ideální pro party, speciální příležitosti nebo dovolené. Fotoaparát disponuje 28mm objektivem s 8x optickým zoomem, který se ukrývá v těle o tloušťce pouhých 22,1 mm, což z fotoaparátu činí nejtenčí přístroj ve své třídě . IXUS 230 HS také jako jeden z prvních obsahuje Inteligentní stabilizaci obrazu, která usnadňuje fotografování i natáčení videí ve Full HD (1080p) a poskytuje bohaté detaily, dokonce i když se fotoaparát chvěje nebo je v pohybu.

Styl IXUS, síla HS System

IXUS 230 propojuje elegantní design a pokročilé funkce a využívá výkonný HS System. Jedinečným způsobem kombinuje 12,1MPx podsvícený snímačem CMOS a výkonný procesor DIGIC 4. HS System poskytuje vynikající ostrost obrazu, živé barvy a detaily a umožňuje zachytit snímky s nízkým šumem při špatném osvětlení dokonce bez použití stativu nebo zachytit skutečnou atmosféru bez použití blesku. HS System ocení zkušení uživatelé i začátečníci. Pozoruhodná kvalita při každém stisknutí spouště.

Originální optika Canon - kompaktní preciznost a flexibilita

Canon má desítky let zkušeností s výrobou objektivů, a právě proto je originální objektiv Canon ve fotoaparátu IXUS 230 HS úžasně kompaktní a univerzální. Začíná na širokoúhlých 28mm a postupuje až na nejdelší ohniskovou ohniskovou vzdálenost 224mm. Jedinečný design objektivu umožňuje zachytit vše od krajiny až po skupinové snímky nebo přiblížení vzdálených objektů. IXUS 230 HS se vejde do každé kapsy, takže se unikátním zoomem vám neunikne žádná zajímavá událost.

Inteligentní IS – více detailů, ostřejší snímky

IXUS 230 HS je jedním z prvních modelů s unikátním systémem Inteligentní stabilizace obrazu, který využívá vysoce efektivní 3,5-krokový optický stabilizátor obrazu proti roztřesení fotoaparátu při snímání fotografií a natáčení Full HD videí.

Inteligentní stabilizátor obrazu obsahuje 7 typů stabilizace a automaticky identifikuje snímanou scénu a přizpůsobuje optický stabilizátor, aby se co nejefektivněji zabránilo chvění fotoaparátu. Macro IS minimalizuje chvění při velkém přiblížení u makrofotografií, Zesílený stabilizátor obrazu zabraňuje, aby byl obraz roztřesený při natáčení videí na velkou dálku s maximálním přiblížením. Inteligentní IS v kombinaci s režimem Smart Auto pracuje automaticky, takže uživatelé mohou pořizovat snímky s bohatými detaily a minimálním rozostřením bez starostí s nastavením.

Natáčení videí ve Full HD

Nový model zaznamenává video ve Full HD se stereo zvukem rychlostí 24 snímků za vteřinu. Speciálním tlačítkem lze snadno přepínat mezi fotografováním a natáčením videa, takže nikdy nezmeškáte neopakovatelné momenty. 8x optický zoom je možné použít i během natáčení videa a Inteligentní IS obsahuje mód Dynamic IS, který vyrovnává chvění fotoaparátu při natáčení. Snímky i video můžete také okamžitě sdílet přes HDMI port přímo z kamery na HD televizích a monitorech. Procházet obrázky lze jednoduše pomocí dálkového ovladače kompatibilního s HDMI-CEC TV.

Velký 7,5cm (3,0”) displej PureColor LCD II G je ideální pro prohlížení obrázků a přehrávání videa. 460 tisíc obrazových bodů umožňuje vychutnat si fantastické detaily, kontrast a barvy. Vnější vrstva tvrzeného skla nabízí široký pozorovací úhel a odolnost proti poškrábání. Používání fotoaparátu usnadňují i rady a tipy přímo na displeji, což umožňuje jednoduché prozkoumání režimů a nastavení, takže fotoaparát je vždy perfektně připraven bez ohledu na to, zda experimentujete s kreativními funkcemi nebo zkoušíte různé fotografické styly.

Vynikající kvalita, mimořádná jednoduchost

S IXUS 230 HS stačí zaměřit a vyfotit. Režim Smart Auto automaticky rozpozná scénu a vybere optimální nastavení pro dosažení nejlepšího výsledku. Smart Auto je plně automatický režim, takže se můžete soustředit pouze na snímanou scénu a kompozici. Fotoaparát se postará o vše ostatní.

Smart Auto obsahuje technologii detekce obličeje a pokročilou detekci objektu pro lepší zachycení lidí, domácích mazlíčků nebo například aut v pohybu. Jakmile je scéna detekována Servo AF/AE udržuje objekty zaměřené a dobře exponované až do momentu, kdy je obrázek vyfocen. i-Contrast a Smart Flash Exposure také v rámci režimu Smart Auto odstraňují tvrdé stíny a přeexponování obrázku, takže výsledek je ve špičkové kvalitě.

Vysoká rychlost, kreativita bez hranic

IXUS 230 HS nabízí řadu režimů pro fotografování a natáčení divokých akcí. Mód Vysokorychlostní sekvence je vhodný pro jakékoli focení, od sportu až po focení na party. Umožňuje zachytit doslova zlomek vteřiny, zaznamenává při rozlišení 3,0 MPx 8,7 snímků/vteřinu nebo při souvislém fotografování v plném rozlišení 12MPx až 3,5 snímků/vteřinu až do naplnění kapacity paměťové karty. Velmi zpomalený záběr videa je režim určený pro více zábavy s videem. Zpomaluje rychle se pohybující objekty, natáčí VGA video ve 120 fps nebo video v rozlišení QVGA při 240 fps a přehrává ve zlomku skutečné rychlosti .

Výběr nejlepšího snímku zaznamenává vysokorychlostní frekvencí sekvence snímků pro dosažení nejlepšího výsledku a Noční scéna bez stativu kombinuje informace ze sekvence vysokorychlostních snímků a ve výsledku vytvoří jeden obrázek s nejlepší expozicí a minimálním rozostřením. Kreativní režimy přidávají scénám nový nádech a k dispozici jsou například efekt Miniatura, Rybí oko, Superživé barvy a Plakátový efekt, Fotoaparát na hraní a Monochromatický efekt. Efekt Miniatura je k dispozici i pro natáčení videí a nahrává 1,5 nebo 3 nebo 6 snímků za vteřinu vytvoření videa s efektem iluze malých modelů.

Režim Krátký film nabízí také zajímavý způsob, jak zachytit příběh za obrázkem. Zachytí až 4 vteřiny akce před pořízením snímku a vzájemným spojením všech klipů ze stejného dne vytvoří jediný film ve VGA kvalitě, který můžete sdílet online.

Navíc je PowerShot SX150 IS také kompatibilní s HF-DC2, novým vysoce výkonným externím bleskem, který lze použít jako doplněk k vestavěnému blesku.

IXUS 230 HS – hlavní vlastnosti:

  • 8x zoom, 28mm širokoúhlý objektiv, Inteligentní IS
  • HS System (12,1 MPx)
  • Inteligentní, tenké, kovové tělo
  • 7,5 cm (3,0”) PureColor II G LCD
  • Full HD, Zesílený stabilizátor obrazu
  • Smart Auto (32 scén)
  • Vysokorychlostní a Velmi zpomalený záběr videa pro zachycení rychlé akce
  • iFrame video a režim Krátký film
  • Kreativní režimy
  • Tipy a triky

| Diskuse | Tiskové zprávy