Alcatel-Lucent - LTE technologie

30. 8. 2011 03:56    Rubrika: Tiskové zprávy

Alcatel-Lucent a Cassidian oznámili dohodu o společném vývoji, na jehož základě budou poskytovat inovativní mobilní širokopásmové řešení pro pohotovostní a bezpečnostní komunikační systémy, které pracují v 400 MHz pásmu.

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společný vývoj společností Alcatel-Lucent a CASSIDIAN umožní mobilní širokopásmové připojení v oblasti radiokomunikačních systémů krizového řízení

Alcatel-Lucent a Cassidian společně vyvinou 400 MHz LTE technologii

Alcatel-Lucent (Euronext Paris a NYSE: ALU) a Cassidian, společnost skupiny EADS, oznámili dohodu o společném vývoji, na jehož základě budou poskytovat inovativní mobilní širokopásmové řešení pro pohotovostní a bezpečnostní komunikační systémy, které pracují v 400 MHz pásmu.

Společné LTE řešení bude podporovat širokopásmové datové služby jako zajištění bezpečnosti mobilního videa, video služby vztahující se k poloze uživatele, inteligentní systém pro integraci zařízení a aplikací ve vozidle, jež mají doplnit stávající hlasové a datové systémy.

Cassidian bude vyvíjet rádiové stanice a terminály přesně specifikované pro potřeby těchto systémů ve spektru 400 MHz. Díky nízké frekvenci a vysokému výkonu, kterým disponují tyto rádiové stanice, umožní toto řešení nákladově efektivní pokrytí a nabídne širokou škálu širokopásmových služeb. Cassidian spustí marketingové a prodejní aktivity pro bezpečnostní složky a obranu, kde se 400 MHz spektrum používá.

Alcatel-Lucent využije svého vedoucí postavení v oblasti LTE, aby společně s Cassidian integrovali kompletní řešení. Marketingové a prodejní úsilí povede k oslovení odvětví dopravy, energetiky a dalších.

„Těší nás, že budeme moci vládním uživatelům nabídnout zvýšení širokopásmové mobilní datové kapacity a že ho budeme moci integrovat do 400 MHz prostředí Cassidian Full Circle, jež využívají bezpečností složky a obrana. Tato spolupráce kombinuje silné stránky našeho profesionálního mobilního rádia se sítěmi a aplikacemi příští generace“, říká Hervé Guillou, CEO společnosti Cassidian Systems. „Budeme úzce spolupracovat se společností Alcatel-Lucent, lídrem v oblasti LTE a bezdrátových technologií.“

„Kapacita širokopásmového připojení je zásadní pro komunikaci v rámci bezpečnostních složek. Přináší s sebou nové možnosti řízených aplikací, jako jsou videa, která slouží k pochopení určitých situací, které dříve nebyly možné," říká Tom Burns, prezident, Enterprise a strategických průmyslových odvětví, Alcatel-Lucent. „Díky spolupráci se společností Cassidian, lídrem v oblasti globálních bezpečnostních řešení a systémů, budeme nabízet naše prvotřídní technologie LTE k dispozici všem profesionálním uživatelům a organizacím."

Ken Rehbehn, hlavní analytik Yankee Group, říká: „Partnerství společností Alcatel-Lucent a Cassidian je zásadní. Vytváří silný základ ekosystému, který je potřebný k tomu, aby mobilní data týkající se bezpečnostních složek přešla ze současného primitivního stavu na rychlou a skutečně funkční mobilní datovou síť, která bude splňovat potřeby složek záchranného systému.“


| Diskuse | Tiskové zprávy