NETGEAR - nová generace PTV

2. 9. 2011 17:36    Rubrika: Tiskové zprávy

NETGEAR představil dvojici nových Push2TV HD adaptérů modely Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) a Push2TV HD TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000).

NETGEAR - nová generace PTV

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nová generace adaptérů NETGEAR přenáší obraz z PC do TV bezdrátově a v HD rozlišení

Díky novinkám NETGEAR PTVU1000 a PTV2000 mohou uživatelé využít největších obrazovek v domácnosti – svých televizorů – i pro zobrazení obsahu displeje počítačů v nejvyšším rozlišení

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila dvojici nových Push2TV HD adaptérů – modely Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) a Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000). Oba adaptéry umožňují uživatelům osobních počítačů nebo notebooků se systémem Windows bezdrátově zobrazit obsah displeje na televizní obrazovce, oproti předchozí generaci navíc v plném HD rozlišení.

Velké množství současných televizorů s internetovým připojením, Blu-ray™ přehrávačů či herních konzol může obvykle přistupovat pouze k omezenému počtu webových stránek. Adaptéry Push2TV HD tento „handicap“ odstraňují – veškerý internetový obsah, který lze zobrazit na stolním počítači či notebooku, lze zároveň přenést i na televizní obrazovku. K takovému obsahu patří mj. videa s vysokým rozlišením, která jsou na internetu dostupná např. v rámci služeb Netflix, Vudu či YouTube, online zprávy BBC, CNN a The New York Times nebo sociální sítě Facebook, Twitter, Google+, společně s vlastním osobním obsahem, tedy fotografiemi, hudbou a domácí videotékou. Ve výčtu možností nechybí ani možnost zobrazení filmu z DVD média v počítači nebo třeba firemní prezentace.

Rozlišení videa podporované až do plného HD 1080p poskytuje obraz nejvyšší kvality s ostrými barvami i detaily při zobrazení na velké obrazovce HD TV – už tedy není nutné obléhat malé displeje notebooku či počítače při hromadném sledování multimédií, typicky rodinných videí nebo fotografií.

3, 2, 1 – start!

Oba adaptéry nabízejí stejnou funkci – bezdrátový přenos obrazu z počítačů na TV v HD rozlišení, liší se ale způsobem, jakým k tomuto přenosu dochází. Univerzálnější použití má model NETGEAR PTVU1000 – stačí připojit jeden bezdrátový adaptér o velikosti běžného USB flash disku do volného USB portu stolního počítače nebo notebooku se systémem Windows, do HD TV zapojit druhý drobný bezdrátový přijímač prostřednictvím HDMI kabelu obsaženého v balení produktu, a poté již jen provést snadnou jednorázovou instalaci softwaru. Po absolvování těchto tří jednoduchých kroků bude obsah obrazovky počítače bezdrátově zobrazen na televizoru.

Model NETGEAR PTV2000 je kompatibilní s vybranými notebooky vybavenými funkcí Intel Wireless Display, přičemž jejich uživatelům stačí pouze připojit k HD TV prostřednictvím HDMI nebo AV kabelu adaptér PTV2000 a spustit příslušnou utilitu na počítači. Funkce Intel® Wireless Display v reálném čase zachycuje plně vykreslené snímky notebookového zobrazení, odesílá video i audio přímo na adaptér Push2TV prostřednictvím technologie Intel My WiFi, a vytváří chráněné širokopásmové bezdrátové spojení mezi notebookem a adaptérem Push2TV.

„Uživatelé si mohou vychutnat všechen svůj oblíbený multimediální obsah přímo na HD TV,“ řekl Damir Skripic, Product Line Manager for Connected Entertainment ve společnosti NETGEAR. „Nové adaptéry NETGEAR výrazně zvyšují komfort při sledování filmů, televizních pořadů či internetových klipů, které teprve na největší obrazovce v domácnosti a v HD rozlišení přinesou ty nejlepší zážitky.“

NETGEAR Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) bude celosvětově dostupný přibližně v druhé polovině září letošního roku, přičemž doporučená prodejní cena by se měla pohybovat přibližně okolo 2 500 Kč s DPH. NETGEAR Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000) je již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 2 450 Kč vč. DPH.

Více informací o adaptérech NETGEAR PTVU1000 a PTV2000 lze najít na webových stránkách www.netgear.com/home/products/hometheater/media-players/default.aspx či www.netgear.com/ptv.


| Diskuse | Tiskové zprávy