NETGEAR zpřístupňuje síť i pro přístroje a místa

5. 9. 2011 21:25    Rubrika: Tiskové zprávy

Mnoho televizorů či Blu-ray přehrávačů v domácnostech je vybaveno ethernetovým portem pro připojení k internetu, ale chybí jim podpora Wi-Fi sítě. Nejjednodušší způsob, jak přivést k těmto zařízením internet, nabízejí Wi-Fi adaptéry.

NETGEAR zpřístupňuje síť i pro přístroje a místa

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

NETGEAR rozšiřuje možnosti připojení k internetu

Nová zařízení NETGEAR zpřístupňují domácí síť i pro přístroje a místa, k nimž nedosáhnou tradiční kabely či Wi-Fi

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila dvě nová zařízení určená pro připojení k internetu. Novinky s označením WNCE3001 a XAVB2602 si odbyly svou premiéru – stejně jako již oznámený bezdrátový adaptér NETGEAR PTVU1000 – v rámci IFA, jednoho z největších veletrhů spotřební elektroniky konajících se na německém výstavišti Messe Berlin Exhibition Grounds.

Dvoupásmová Wi-Fi síť pro domácí elektroniku

Univerzální dvoupásmový bezdrátový adaptér WNCE3001představuje unikátní zařízení, které dokáže připojit jakékoli zařízení obsahující ethernetový port, typicky TV či Blu-ray přehrávače, k domácí bezdrátové síti. Duální provoz Wi-Fi sítě přitom zaručuje maximální výkon i pro HD video streaming.

Mnoho televizorů či Blu-ray přehrávačů v domácnostech je vybaveno ethernetovým portem pro připojení k internetu, ale chybí jim podpora Wi-Fi sítě. Pro řadu uživatelů je přitom pouhá možnost kabelového připojení limitující – častokrát nemají multimediální přístroje umístěny ve stejné místnosti jako router. Nejjednodušší způsob, jak přivést k těmto zařízením internet, nabízejí Wi-Fi adaptéry; současná proprietární řešení jsou ale bohužel obvykle vyrobena jen pro konkrétní TV a Blu-ray přehrávače, a navíc používají pouze přetížené pásmo 2,4 GHz, což může vést k chvění obrazu.

NETGEAR WNCE3001 elegantně řeší všechny nejčastější nedostatky současných Wi-Fi adaptérů. Kompaktní přístroj s lesklým černým povrchem snadno „splyne“ s dalšími zařízeními pro domácí zábavu a zapadne do „obývákového“ stylu. Pracuje i v mnohem méně rušeném 5GHz Wi-Fi pásmu, které je ideální pro náročné úlohy typu video streamingu v HD rozlišení. Adaptér se připojuje do TV či Blu-ray přehrávačů prostřednictvím ethernetového kabelu, takže je kompatibilní s jakýmkoli přístrojem vybaveným tímto portem. Přístroj může být umístěn na stojanu a dokonce i na zdi. Model WNCE3001 je vhodnou investicí i pro všechny uživatele, jejichž domácí modem sice pracuje pouze v pásmu 2,4 GHz, ale plánují upgrade na dual-band Wi-Fi router.

Pro uživatele, kteří již vlastní dvoupásmový router, představuje adaptér WNCE3001 snadný způsob, jak přidat 5GHz Wi-Fi „výkon“ i všem multimediálním přístrojům, které podporují Wi-Fi síť pouze v pásmu 2,4 GHz.

NETGEAR WNCE3001 nabízí dvojí možnost napájení. Může být připojen k USB portu, který je součástí mnoha inteligentních televizorů a Blu-ray přehrávačů – pak odpadá nutnost zapojení samostatného napájecího zdroje do zásuvky elektrické sítě nebo prodlužovacího kabelu. V balení produktu najdou ale uživatelé i tradiční AC adaptér pro situace, kdy USB port není k dispozici.

„Díky online službám pracujícím s multimédii, jako např. Netflix, Hulu, Pandora a další, roste poptávka uživatelů po přístrojích s připojením k internetu,“ řekl Damir Skripic, manažer produktové řady multimediálních zařízení ve společnosti NETGEAR. „Univerzální dvoupásmový bezdrátový adaptér WNCE3001 přináší domácím multimediálním zařízením možnost připojení k internetu s minimálním úsilím a maximálním výkonem.“

Sada mini powerline adaptérů se dvěma ethernetovými porty

Sada adaptérů XAVB2602 je určena k vybudování ethernetové sítě prostřednictvím elektrických rozvodů. Je určena pro využívání počítačové sítě na místech, která nelze buď vůbec nebo jen velmi komplikovaně pokrýt Wi-Fi signálem či tradičním kabelem. Obsahuje dva malé adaptéry, které se zapojují do elektrické zásuvky a nabízí dva ethernetové porty pro připojení jakýchkoli dvou zařízení s ethernetovým portem k domácí síti a internetu – např. televizorů, počítačů, Blu-ray přehrávačů či herních konzol.

Zprovoznění sady XAVB2602 je rychlé a velmi snadné, přičemž není zapotřebí žádné konfigurace nebo instalace softwaru. Jeden adaptér z kitu se zapojí do elektrické zásuvky poblíž domácího routeru a ethernetovým kabelem se k němu připojí. Druhý adaptér lze poté umístit do jakékoli zásuvky v domě a díky dvěma vestavěným ethernetovým portům připojit jakékoli dva přístroje k síti s rychlostí přenosu až 200 Mb/s.

Na rozdíl od předchozích generací powerline adaptérů, které jsou tak objemné, že často zablokují dvě elektrické zásuvky, je sada XAVB2602 velmi kompaktní (114 \xD7 55 \xD7 33 mm) a dostatečně malá, aby neblokovala druhou zdířku zásuvek. Adaptér navíc zároveň podporuje i funkci elektrického „pass through“ – stejnou zdířku elektrické zásuvky tedy může využívat i další zařízení – uživatelé tak ani po zapojení powerline adaptéru nepřicházejí o kapacitu zásuvek. Adaptér samozřejmě filtruje elektrické interference z případného „pass through“ připojeného zařízení, takže je trvale zajištěn maximální výkon sítě i rychlosti přenosu.

Model XAVB2602 splňuje podmínky programu NETGEAR Green, který klade důraz na ekologický provoz, přičemž jedním z hledisek je úsporný režim se spotřebou méně než jeden watt v případě, že není zařízení aktivně využíváno.

„Uživatelé obvykle nemají nebo nemohou mít k dispozici ethernetové připojení v každé místnosti v domě, i když by jej ocenili,“ řekl Fred Guiot, senior produktový manažer powerline zařízení ve společnosti NETGEAR. „Díky sadě XAVB2602 lze všude tam, kam dosahuje elektrické vedení, během okamžiku připojit k ethernetové síti dvě další zařízení. S rychlostí až 200 Mb/s a téměř nulovou latencí je naše novinka připravena pro všechny náročné síťové činnosti, jako typicky online hry pro více hráčů či přenos videa ve vysokém rozlišení.“

Cena a dostupnost

NETGEAR Universal Dual Band Wireless Internet Adapter for TV & Blu-ray (WNCE3001) bude celosvětově dostupný přibližně na přelomu září a října letošního roku, přičemž doporučená prodejní cena by se měla pohybovat okolo 1 600 Kč s DPH. NETGEAR Powerline AV+ 200 Nano Dual-port Set (XAVB2602) by měl vstoupit celosvětově do prodeje na začátku roku 2012 za cenu přibližně 2 800 Kč vč. DPH.

Více informací o novinkách NETGEAR WNCE3001 a XAVB2602 lze najít na webových stránkách www.netgear.com/home/products/hometheater/networking-for-home-theater-and-gaming/WNCE3001.aspx a www.netgear.com/home/products/powerline-and-coax/work-and-play/XAVB2602.aspx.


| Diskuse | Tiskové zprávy