Svět informatiky ve finančnictví

6. 9. 2011 22:50    Rubrika: Tiskové zprávy

První ročník konference a výstavy Svět informatiky ve finančnictví se koná 5. října 2011 v Praze.

Svět informatiky ve finančnictví

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Implementace moderních technologií jako zdroj konkurenceschopnosti ve finančním sektoru

První ročník konference a výstavy Svět informatiky ve finančnictví se koná 5. října 2011 v Praze.

Moderní technologie přinášejí finančnímu sektoru možnost zefektivnit množství interních procesů a zavádět inovativní obchodní modely. Jejich implementace tak pomáhá nejen reagovat na požadavky klientů i na kroky konkurence, ale zároveň přináší také úspory a zkvalitnění řízení pracovních procesů v organizaci.

Efektivní podpora prodejních procesů je zásadním zdrojem konkurenceschopnosti finančních i nefinančních institucí. Nové nástroje pro vyhodnocování a analyzování prodejů poskytují především flexibilitu, snadný přístup k informacím a rychlé zpracování dat. Ať už se ale jedná o řešení pro podporu prodeje, vztahů se zákazníky, finančního řízení, strategického řízení či dalších oblastí, výběr dodavatele a často velmi komplexního produktu a služeb zůstává pro organizace výzvou a hlavním faktorem úspěšné implementace řešení.

Konference Svět informatiky ve finančnictví návštěvníků pomůže zorientovat se na trhu nejmodernějších IT řešení pro finanční sektor, seznámí je s případovými studiemi a poskytne přehled produktů odpovídajících specifickým potřebám organizací. Ve výstavní části akce pak budou návštěvníci moci diskutovat s odborníky o konkrétních problémech a získat praktické rady.

O programu

Na úvod programu přinese Patrik Horný ze společnosti Deloitte pohled na schopnost finančních institucí inovovat, a zaměří se na hlavní výzvy, které před nimi stojí, a problémy, které jim mohou bránit v efektivním využívání technologických inovací.

Za příspěvkem konzultantské společnosti bude následovat přednáška společnosti ESET software, specialisty na bezpečnost, která se bude věnovat otázkám zabezpečení dat, ochrany firemní sítě před škodlivými kódy, i komplexnější problematikou řízení informační bezpečnosti v organizaci.

Marek Šoule za společnost IBM představí IBM Case Manager a jeho využití k optimalizaci procesů a řešení pracovních případů. S možnostmi využití informačního systému pro tvorbu a řízení rozpočtu seznámí návštěvníky prezentace společnosti DEFINITY Systems, která bude rovněž doplněna o praktické ukázky.

Výhody a využití nástrojů Master Data Management ve finančním sektoru přiblíží Piotr Skowronski z Informatica Corp. Vysvětlí mimo jiné, jako mohou tyto nástroje otevřít institucím sociální media a sítě. Následovat bude jistě velmi zajímavý příspěvek společnosti Softec CZ, který představí best-practices efektivního řízení vybraných prodejních procesů finančních institucí, porovná procesy prodeje klasického a elektronického, a neopomene ani rizika s řízením procesů pomocí IT řešení související.

Program ukončí společnost TurboConsult, významný hráč na trhu specializovaný na řešení pro oblast finančnictví. Představí své produkty, možnosti jejich využití i jejich přínosy.

Více informací a registrace

První ročník konference a výstavy Svět informatiky ve finančnictví se uskuteční ve středu 5. října 2011 v kongresovém centru U Hájků v Praze 1. Podrobný program, spolu s registračním formulářem a profily partnerů konference, naleznete na http://financtnictvi.expo-net.cz .


| Diskuse | Tiskové zprávy