ASUS O!Play Mini Plus - přehrávač médií a set-top box

11. 9. 2011 18:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Nabízí přístup k řadě internetových služeb a jejich prostřednictvím hodiny zábavy u videa. Slouží také jako univerzální zařízení schopné přehrát obsah z připojeného počítače, smartphonu, tabletu či USB disku.

ASUS O!Play Mini Plus - přehrávač médií a set-top box

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Přehrávač médií a set-top box ASUS O!Play Mini Plus

ASUS představil set-top box a přehrávač médií ve vysokém rozlišení O!Play Mini Plus. Tento set-top box nabízí přístup k řadě internetových služeb a jejich prostřednictvím hodiny zábavy u videa. Přehrávání internetového obsahu je plynulé zásluhou technologií Gigabit LAN a WiFi standardu N. O!Play Mini Plus slouží také jako univerzální zařízení schopné přehrát obsah z připojeného počítače, smartphonu, tabletu či USB disku. Novinka se začne prodávat koncem září za 2590 Kč s DPH.

Zábava na síti

Tento set-top box podporuje přístup na populární služby Mediafly, Dailymotion*, Facebook*, YouTube, Picasa, Flickr a tisíce internetových televizních a rozhlasových stanic. Jedná se také o první přehrávač médií ve vysokém rozlišení, který podporuje Acetrax, oblíbenou internetovou službu, poskytující video na vyžádání. Set-top box O!Play Mini Plus rovněž umožňuje sdílení fotografií a videa na Facebooku, a to pouhým zmáčknutím tlačítka na přibaleném dálkovém ovladači.

Plynulé streamování souborů ve vysokém rozlišení

Zařízení využívá technologii Gigabit Ethernet LAN, která zajišťuje plynulé streamování multimediálního obsahu ve vysokém rozlišení. Soubory ve vysokém rozlišení jsou zpravidla dosti objemné, a proto je schopnost dosahovat vysokých přenosových rychlostí nutností. Set-top box mimo to obsahuje také vestavěnou podporu připojení 802.11n Wi-Fi, což dává uživatelům možnost bezdrátového připojení pro případ, že by připojení přes Ethernet nebylo dostupné.

Okamžité sdílení multimédií

Novinka je vybavena funkcemi O!Direct a O!MediaShare, jejichž prostřednictvím lze přehrávat soubory z nejrůznějších zařízení přímo na HDTV bez složitého nastavování. Funkce O!Direct nabízí rychlé a spolehlivé streamování obsahu ze stolního počítače či notebooku do televize – opět jen stisknutím tlačítka. A přitom nebudete nepotřebovat žádná USB úložná zařízení. Aplikace ASUS O!MediaShare, jež je zdarma ke stažení na Android marketu, umožňuje bezdrátové streamování multimediálního obsahu, jako jsou alba na Facebooku či videa z YouTube, ze smartphonu či tabletu rovnou do televize s vysokým rozlišením.

::Přímé přehrávání videa bez dálkového ovládání

Další užitečnou funkcí O!Play Mini Plus je snadné automatické přehrávání AutoPlay. Díky němu lze přímo k zařízení O!Play Mini Plus připojit pevný disk USB, USB flash paměť či kartu SD/MMC/MS/xD. Videa, uložená ve složce „AutoPlay“, se pak začnou automaticky přehrávat bez nutnosti vstupovat do uživatelského rozhraní.

* Podpora stránek Facebook a Dailymotion bude dostupná na základě aktualizace firmwaru do konce října 2011

Technické parametry

Položky: Popis

Podporované formáty videa: MPEG 1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB

Podporované přípony video souborů: mp4, .mov, .avi, .asf, .wmv, .flv, .mkv, .ts, m2ts, .dat, .mpg, .vob, .mts, .iso, .trp

Podporované formáty audia: MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, aiff, Dolby Digital AC3, DTS Digital Surround, Dolby Digital Plus, PCM/LPCM, Dolby TrueHD, ID3 Tag

Podporované obrazové formáty: JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF

Podporované formáty titulků: SRT, SUB, SMI, SSA, TXT I/O porty: 1\xD7 napájecí vstup (pro stejnosměrný proud)

1\xD7 port USB 2.0

1\xD7 e-SATA/USB 2.0 Combo

1\xD7 port Gigabit LAN (1000 Mbps)

1\xD7 port HDMI

1\xD7 analogový výstup audio/video

1\xD7 port digitálního audio výstupu (S/PDIF)

1\xD7 pozice pro karty SD/MMC/MS/xD (4 v 1)

Čtečka karet 4-v-1 (SD/ MS/ xD/ MMC)

WiFi: 802.11b/g/n WiFi

Rozměry: Š \xD7H\xD7V: 151,85 mm \xD7 106,7 mm \xD7 29,03 mm

Hmotnost: 175 g

Napájení: 12 V (stejnosměrný proud), 2 A

Spotřeba: 10 W


| Diskuse | Tiskové zprávy