Samsung - multifunkční tiskárny řady SCX-472X

23. 9. 2011 01:12    Rubrika: Tiskové zprávy

Multifunkční tiskárny Samsung řady SCX-472X se vyznačují výrazně ekologickým provozem, který umožňuje snížit provozní náklady. Vedle toho nabízejí mnohostranné funkce jako kopírování, skenování, faxování a tisk.

Samsung - multifunkční tiskárny  řady SCX-472X

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Multifunkční černobílé tiskárny od Samsungu – rovnováha mezi výkonem a úsporou

Multifunkční tiskárny Samsung řady SCX-472X se vyznačují výrazně ekologickým provozem, který umožňuje snížit provozní náklady na minimum. Vedle toho nabízejí mnohostranné funkce jako kopírování, skenování, faxování a tisk.

Společnost Samsung dnes představila tři nové, černobílé laserové multifunkční tiskáreny SCX-4728FD, SCX-4729FD a SCX 4729FW, které nabízejí úsporné a flexibilní řešení pro malé a střední podniky. Vedle podpory oboustranného tisku, rychlosti tisku dosahující až 28 stránek za minutu (A4), přičemž první strana je vytištěna do 8,5 s, se tato zařízení vyznačují vysoce ekologickým provozem, který zaručuje úspory energie, spotřebního materiálu, času i nákladů.

Spolehlivý a mnohostranný výkon

Samsung tiskárny řady SCX-472X nabízejí funkce čtyř zařízení v jednom a jsou tak ideální multifunkční tiskárnou pro malé kanceláře.

Kopírování - Kromě vysoké rychlosti kopírování zahrnují funkce kopírky například funkci kopírování osobních dokladů, umožňující kopírovat obě strany občanského průkazu nebo jiného dokumentu menších rozměrů na jeden list papíru bez problémů se zarovnáním a bez nutnosti vkládat papír do tiskárny dvakrát.

Skenování - u řady tiskáren SCX-4728/SCX-4729 lze využít i barevné skenování a také funkci „síťové skenování“, umožňující sdílet naskenované dokumenty přes Ethernetovou síť.Faxování - Řada SCX-472X nabízí kromě standardního faxování o rychlosti 33,6 kb/s následující funkce: PC Fax, která umožňuje šetřit čas a peníze tím, že odesílá faxy přímo z vašeho počítače; podpora faxování na počítač, která umožňuje zaslání obdrženého faxu přímo na váš počítač prostřednictvím lokálního připojení nebo kancelářské sítě.

Inteligentní tisk - Tiskárny SCX-4728FD a SCX-4729FD nabízejí spolehlivou síťovou konektivitu a model SCX-4729FW umožňuje navíc tisk přes WiFi. Nastavení připojení lze snadno provést tlačítkem WPS.

Tiskárna SCX-4729FW podporuje i technologii Samsung MobilePrint a vychází tak vstříc rostoucí poptávce po mobilním tisku. Uživatelé si mohou z internetu stáhnout na svůj mobilní přístroj software SamsungMobilePrint a pak kdykoli a kdekoli tisknout ze svého chytrého telefonu, tabletu nebo počítače prostřednictvím připojení WiFi.

„Uvědomujeme si, že mnoho malých a středních podniků potřebuje tiskárny s vysokým výkonem a bohatou nabídkou funkcí. Víme také, že jsou zároveň vystaveny rostoucímu tlaku na snižování provozních nákladů. Proto přicházíme s novými multifunkčními tiskárnami Samsung SCX-4728FD, SCX-4729FD a SCX-4729FW, které nabízejí velké množství funkcí a vysoký výkon. Navíc díky své nízké hlučnosti a snížené spotřebě elektrické energie mohou být bez problému nasazeny v každém pracovním prostředí,“ uvedl Lukáš Sopek, produktový manažer tiskáren Samsung.

Ekologický tisk

Řada tiskáren Samsung SCX-472X je ideální volbou pro firmy, které se snaží nalézt rovnováhu mezi výkonem a úsporností provozu. Vestavěná podpora oboustranného tisku napomáhá uživatelům snížit množství spotřebovaného papíru. Tlačítko Eco umožňuje uživatelům jedním stiskem zvolit nejekologičtější nastavení jako například oboustranný tisk, tisk dvou stran na jeden list papíru, nebo vynechávání prázdných stran, čímž se brání plýtvání papírem.

Tiskárny Samsung řady SCX-472X jsou také prvními multifunkčními tiskárnami společnosti Samsung, pro které je k dispozici ovladač Easy Eco. Tento ovladač nabízí uživatelům náhled před tiskem, ve kterém mohou tištěný dokument upravit a odstranit z něj například obrázky či změnit typ písma, aniž by přitom docházelo ke změně původního dokumentu. Tato funkce může pomoci snížit spotřebu toneru bez zbytečně potištěného papíru. Na obrazovce počítače lze zobrazit také Eco simulátor, který ukazuje, jaké množství toneru, papíru, energie či CO2 mohou při každé tiskové úloze ušetřit, což zaměstnance, kteří tiskárnu používají, nabádá k ekologičtějšímu používání multifunkční tiskárny.

V režimu Eco mohou uživatelé například snížit spotřebu papíru až o 75 %1 a snížit emise CO2 až o 89 %.2

Spotřeba elektřiny při tisku se v průměru pohybuje kolem 350 W/h, což představuje úsporu na nákladech za energii. Ve srovnání s tradičními modely ve své třídě, jejichž spotřeba dosahuje v průměru 445 W/h, dokáží tiskárny Samsung řady SCX-472X nabídnout až 21% úsporu elektrické energie.

Příjemné pracovní prostředí

Tiskárny Samsung řady SCX-472X jsou díky svému jednoduchému vzhledu a rozměrům ideální volbou do jakéhokoliv kancelářského prostředí. K optimalizaci pracovního prostředí přispívají praktické funkce a vlastnosti, mezi něž patří např. sklápěcí ovládací panel, vestavěný kryt proti prachu či nenápadně umístěný zásobník na 250 listů papíru. Tiskárny řady SCX-472X kromě toho nabízejí ve své třídě nejtišší tisk. Hlučnost při tisku nedosahuje ani 50 decibelů (dBA).

Výrobky jsou k dostání v následujících barvách: SCX-4728FD (šedá), SCX-4729FD (bílá) a SCX-4729FW (bílá).

Cena – doporučená maloobchodní cena:

Samsung SCX-4728FD za 4 850 Kč bez DPH.

Samsung SCX-4729FD za 4 850 Kč bez DPH.

Samsung SCX-4729FW za 5 550 Kč bez DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy