Forza Motorsport 4 pro Xbox 360 startuje na pultech obchodů

14. 10. 2011 21:16    Rubrika: Tiskové zprávy

Čtvrtý díl legendární série exkluzivně pouze pro Xbox 360 opět ohromí fotorealistickou grafikou, adrenalinovou závodní akcí a nepřekonanou hratelností. Forza Motorsport 4 je dle českých i zahraničních recenzí jednou z nejlépe hodnocených her roku.

Forza Motorsport 4 pro Xbox 360 startuje na pultech obchodů

Automobilový svátek letošního roku je konečně tu! Do obchodů po letech vývoje a úprav v garážích Turn 10 dorazilo další pokračování ikony automobilových sérií – Forza Motorsport 4. Čtvrtý díl legendární série exkluzivně pouze pro Xbox 360 opět ohromí fotorealistickou grafikou, adrenalinovou závodní akcí a nepřekonanou hratelností. Forza Motorsport 4 je dle českých i zahraničních recenzí jednou z nejlépe hodnocených her roku.

Nedočkaví fanoušci mohou Forza Motorsport 4 zakoupit ve standardní edici za doporučenou cenu 1 299 Kč. Limitovaná sběratelská edice nabízí exkluzivní stažitelný obsah, včetně balíčku vozidel „American Muscle Car Pack“, „Launch Bonus Car Pack“ a „VIP Car Pack“, dalšího materiálu ke stažení a členského VIP statusu. Ti, kteří zatím váhají, se mohou o kvalitách čtvrtého dílu přesvědčit v bezplatné demoverzi dostupné na marketplace.xbox.com.

Společně s pokračováním automobilové série uvedla společnost Microsoft do obchodů i bezdrátový volant Xbox 360 Wireless Speed Wheel. Společně s ním tak lze ovládat hru třemi odlišnými způsoby – nejen pomocí klasického gamepadu, ale i nového volantu a pohybového senzoru Kinect.

Společnost Microsoft dnes při příležitosti zahájení prodeje uvedla nový filmový trailer s komentářem Jeremy Clarksona. Video je ke stažení zde.

Spolupráce s populárním pořadem Top Gear.

Hlavní odlišností čtvrtého dílu oproti jeho předchůdcům je úzká spolupráce při vývoji hry s autory populárního motoristického pořadu Top Gear. Kariérním modem hráče provází svými vtipnými komentáři moderátor seriálu Jeremy Clarkson. K dispozici je i věrná kopie testovací trati, na které v seriálové předloze tajemný jezdec Stig testuje automobilové novinky.

Fotorealistická grafika.

Série Forza Motorsport je známá pro svou fotorealistickou grafiku. Nový díl nabízí plynulé hraní s konstantními 60 snímky za sekundu.

Online komunita na Xbox Live.

Forza Motorsport 4 nabízí plnohodnotný multiplayer díky komunitní online službě Xbox Live. Hráči umožňuje vytvořit si vlastní auto klub, jehož členové budou řidiči, tuneři a autolakýrníci z celé komunity Forza Motorsport. Díky zcela novému režimu Rivals Mode můžete hrát proti přátelům na Xbox Live bez ohledu na to, zda jsou online či nikoliv.
::Hraní bez ovladače díky pohybovému senzoru Kinect pro Xbox 360.

Forza 4 nabízí hráčům prohlídku virtuálního autosalonu v režimu Autovista. Díky pohybovému senzoru Kinect si lze prohlédnout vozidlo ze všech stran. Skloňte se, abyste si mohli prohlédnout detaily nebo otevřete dveře a kapotu. Udělejte krok vpřed a usednete za volant. Forza navíc obsahuje funkci Kinect Head Tracking, která mění pohled kamery v závislosti na naklánění hlavy do stran v ostrých zatáčkách. Chopte se virtuálního volantu s pomocí Kinectu – žádný ovládač není potřeba.

Stovky licencovaných vozidel.

Čtvrté pokračování Forza Motorsport nabízí více než 80 licencovaných světových výrobců automobilů. Kariérní režim World Tour Mode se může pochlubit nejen novými závodními okruhy na míru vyvinutými pro čtvrtý díl, ale i desítkami dalších známých tratí z celého světa. Fanoušci série se mohou těšit na realistické vlastnosti motorů, kokpitů a fyzikální model poškození jednotlivých vozidel.


| Diskuse | Tiskové zprávy