Microsoft oficiálně převzal společnost Skype

14. 10. 2011 20:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Výkonný ředitel společnosti Skype, Tony Bates s okamžitou platností přebírá funkci prezidenta nově vzniklé divize Skype ve společnosti Microsoft, která bude podřízena přímo výkonnému řediteli Microsoftu, Stevu Ballmerovi.

Nová samostatná divize společnosti Microsoft vznikne v pobočkách několika zemí včetně České republiky

Společnost Microsoft oznámila, že dokončila akvizici společnosti Skype Global. Podmínky, za nichž Microsoft koupil internetovou komunikační společnost Skype za částku 8,5 miliardy dolarů, byly vyjednány investiční skupinou Silver Lake a transakce byla původně oznámena 10. května 2011. Akvizice proběhla za souhlasu správních rad obou společností.

Výkonný ředitel společnosti Skype, Tony Bates s okamžitou platností přebírá funkci prezidenta nově vzniklé divize Skype ve společnosti Microsoft, která bude podřízena přímo výkonnému řediteli Microsoftu, Stevu Ballmerovi. Divize Skype bude i nadále poskytovat své současné produkty milionům lidí po celém světě. Později bude Skype postupně integrován do portfolia produktů Microsoftu. Zaměstnanci společnosti Skype budou postupně začleňováni do regionálních poboček společnosti Microsoft včetně České republiky, Estonska, Ruska, Švédska, Velké Británie, Lucemburska, Japonska, Singapuru, Hong Kongu a Spojených států.

„Skype je fenomenální značka, zbožňovaná miliony lidí po celém světě,“ dodává k akvizici Steve Ballmer, výkonný ředitel společnosti Microsoft. „Těšíme se na spolupráci s týmem Skype při vytváření nových způsobů, jak lidé mohou zůstat ve spojení se svými rodinami, přáteli, klienty a kolegy – kdekoli a kdykoli.“

Společnost Skype byla založena v roce 2003, o dva roky později byla koupena společností eBay a následně investiční skupinou vedenou společností Silver Lake v listopadu 2009. Za dobu své existence dosáhla společnost mnoha úspěchů při vývoji svých produktů a služeb, provedla několik strategických akvizic a sestavila schopný tým senior managementu. Akvizice společností Microsoft je dosud přezkoumávána v několika zemích a bude dokončena po skončení přezkoumání. Více informací o převzetí společnosti naleznete na http://www.microsoft.com/en-us/skype/.


| Diskuse | Tiskové zprávy