NETGEAR představuje první VDSL firewall UTM9S

24. 10. 2011 22:15    Rubrika: Tiskové zprávy

NETGEAR uvádí na trh firewall ProSecure UTM9S - první průmyslové řešení pro jednotné řízení hrozeb (Unified Threat Management, UTM) s podporou VDSL i Wi-Fi přístupu. Zařízení nabízí prakticky neomezené množství logů aktivity, blokování hrozeb a mimo jiné i perfektní integraci s datovými úložišti NETGEAR ReadyNAS.

NETGEAR představuje první VDSL firewall UTM9S

Novinka kombinuje modulární širokopásmové a Wi-Fi připojení s prakticky neomezenými možnostmi logování a blokování hrozeb

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, uvádí na trh firewall ProSecure UTM9S – první průmyslové řešení pro jednotné řízení hrozeb (Unified Threat Management, UTM) s podporou VDSL i Wi-Fi přístupu. Zařízení nabízí prakticky neomezené množství logů aktivity, blokování hrozeb a mimo jiné i perfektní integraci s datovými úložišti NETGEAR ReadyNAS.

Model UTM9S je nejnovějším členem produktové řady NETGEAR ProSecure UTM, která zajišťuje komplexní zabezpečení sítě a obsahu internetu bez složitostí a vysokých cen tradičních řešení. ProSecure UTM9S je zároveň také prvním UTM firewallem, který nabízí vysokorychlostní přístup k internetu prostřednictvím integrovaného VDSL modemu (VDSL je nejnovějším standardem pro vysokorychlostní DSL připojení k internetu, zpětně kompatibilní se současnými ADSL sítěmi, včetně nejrychlejších přípojek ADSL2+). Funguje rovněž jako bezdrátový přístupový bod standardu Wireless-N. SMB firmy a pobočky podniků mohou tedy využívat vysokorychlostního připojení k internetu, poskytovat bezdrátové připojení a chránit se před internetovými hrozbami – a to vše současně prostřednictvím jediného přístroje.

Bezpečnostní zařízení většinou nabízejí jen velmi malý prostor pro ukládání logů a umístění nebezpečných dat do karantény. ProSecure UTM9S lze ovšem nastavit tak, aby automaticky zasílalo logy a nalezené hrozby z karantény do síťových úložišť NETGEAR ReadyNAS, což v praxi znamená prakticky neomezenou kapacitu pro forenzní analýzu.

„Pokročilé a lépe zacílené útoky se zaměřují na zákaznické informace v malých i velkých firmách,“ řekl John Pescatore, viceprezident pro síťovou bezpečnost ve společnosti Gartner. „Bezhlavé utrácení za větší množství bezpečnostních produktů může být ale jen těžko tím nejlepším řešením. Firmy by si měly vybrat takovou síťovou bezpečnostní platformu, která je efektivní při ochraně před pokročilými útoky, a přitom nabízí dostupnou cenu a možnosti správy odpovídající vyhrazenému rozpočtu.“

„Model UTM9S odvádí fantastickou práci při ochraně naší sítě před škodlivým kódem ze sociálních sítí a phishingovými podvody. Pracuje automaticky a umožňuje nám tak soustředit se na naši práci a vyžadovanou produktivitu,“ řekl Mike Chandler, CEO společnosti ASICSoft z kalifornského San Jose, která se specializuje na vývoj a výrobu integrovaných obvodů. „Z právních důvodů si velice ceníme i možnosti archivovat zachycené hrozby a ukládat logy v prakticky neomezeném objemu v NAS úložištích. NETGEAR skloubil všechnu podstatnou funkcionalitu do jediného přístroje, navíc přidal bezdrátové a širokopásmové připojení v kompaktním provedení se snadno ovladatelným uživatelským rozhraním. Přesně tak si představujeme jednoduchý a vysoce účelný firewall.“

Výjimečná úspěšnost odhalování hrozeb

Řada ProSecure UTM je schopna přinášet výjimečnou úspěšnost při odhalování hrozeb díky využívání více než milionu AV signatur, zatímco konkurence pracuje maximálně s o řád nižším počtem signatur. Kromě špičkové ochrany před hrozbami nabízejí řešení ProSecure UTM rovněž lepší přístup k filtrování i analýze spamu a blokování URL, k čemuž využívají hybridní přístup in-the-cloud. Při posuzování míry relevance spamu zohledňují řešení NETGEAR ProSecure UTM jak hlavičku emailů, tak i jejich obsah; většina UTM aplikací v této kategorii přitom sleduje pouze hlavičky emailů nebo se při ochraně proti spamu opírá o jednoduché „seznamy černých děr v reálném čase“ (Real-time Blackhole Lists), což má za následek mnoho chybných označení toho, co je a není spam. NETGEAR ProSecure UTM používá pro filtrování URL mnohem komplexnější databázi URL, než mají konkurenční řešení, čímž přináší přesnost a spolehlivost, které byly v oblasti UTM řešení pro SMB firmy až donedávna zcela nevídané.

„Model ProSecure UTM9S představuje náš další milník v oblasti inteligentních firewallů,“ doplnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Kombinuje své pokročilé funkce se špičkovými datovými úložišti ReadyNAS, takže poskytuje možnost jednoduchého uložení všech rizikových e-mailů z karantény, logů a reportů v téměř neomezeném množství. Tento univerzální přístup je příkladem toho, že NETGEAR nabízí zákazníkům sofistikovaná IT řešení, nikoli pouze jednotlivé produkty.“

Cena a dostupnost

NETGEAR ProSecure UTM9S bude v prodeji v nejbližších dnech prostřednictvím sítě autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu začínající na 10 000 Kč vč. DPH, která bude zahrnovat i jednoletou ochranu před webovými a e-mailovými hrozbami a unikátní doživotní záruku na samotný přístroj.


| Diskuse | Tiskové zprávy