Assassin´s Creed Revelations - závěrečná kapitola trilogie

11. 11. 2011 18:50    Rubrika: Tiskové zprávy

Assassin´s Creed patří mezi jednu z nejprodávanějších sérií pro next gen konzole. Prvních tří dílů se prodalo přes 28 milionů kusů a je uznávána především proto, že nabízí jeden z nejbohatších a strhujících, historických příběhů ve videoherním průmyslu.

Assassin´s Creed Revelations - závěrečná kapitola trilogie

Závěrečná kapitola trilogie Assassin\xB4s Creed vyjde v úterý 15.11.2011 na Playstation 3 a Xbox 360. Co byste měli o tomto fenoménu vědět, jaké jsou novinky a co byste si neměli nechat ujít?

Assassin\xB4s Creed Revelations se představí v celé své kráse na Playstation 3 a Xbox 360. Verze pro PC je odložena na Prosinec 2011.

Ezio Auditore da Firenze

Assassin Creed Revelations uzavírá trilogii Asasínského mistra, Ezia Auditore da Firenze, kráčejícího ve stopách svého legendárního rádce, Altaira. Ezio se vydává na cestu hledání pěti starých pečetí k otevření Altairovi knihovny, kde se skrývají tajemství, jež mohou ovlivnit budoucnost bratrstva Asasínů. Více než padesátiletý Ezio se ocitá v roce 1511, v době mnohých změn uprostřed Osmanské říši, ovšem elán mu navzdory věku rozhodně nechybí a opět hbitě šplhá po věžích a skáče po střechách a vražednými chvaty odráží každého nepřítele.

Tři Asasíni, jeden osud

Desmond, Ezio i Altair se představují jako hratelné charaktery. Altair je stále stoický a filosofický, jak si ho pamatujete z prvního dílu, zatímco Ezio zůstává vřelý a charismatický, ovšem s nabytými zkušenostmi je jeho postava mnohem temnější a vyspělejší. I když oba sdílí podobný osud, nesdílí, jak si mnozí mysleli, společnou krevní linii a jsou spojeni jen s Desmondem, který tak může prožívat jejich osudy. Bude to právě Desmond, kdo bude lokalizovat jednotlivé klíče k odemknutí Altairovi knihovny. Úspěšné pátrání po těchto klíčích umožní Eziovi prožít rozhodující okamžiky v životě Altaira jak před, tak po prvním díle Assassin\xB4s Creed. U Desmonda se zase dozvíte jak vyrůstal mezi Asasíny, jak utekl z domova, nebo jak se stal barmanem.

Konec éry, konec trilogie

AC Revelations je poslední velkou bitvou Ezia proti Templářům. Všechny předchozí díly vedly k této klíčové chvíli v jeho životě. Tento díl konečně odhalí a uzavře spletité osudy Desmonda, Ezia a Altaira, tří Asasínů, kteří odemknou tajemství první civilizace. Eziův a Altairův osud se na konci příběhu uzavře a dál bude pokračovat již pouze Desmond, že by do AC3?

Nový svět Osmanské říše a Konstantinopole

Po dlouhém studiu map 16. století a nespočetných návštěvách dnešního Istanbulu, Ubisoft Montreal přivedl k životu perlu Osmanské říše, křižovatku světa, Konstantinopol, jedno z největších měst, jaké byly v sérii představeny. Čekají na vás mnohačetné malebné krásy Osmanské říše, od Masyafy, domovu Altaira během třetí křížové výpravy, po živoucí a exotickou Konstantinopol. Budete se procházet přeplněnými ulicemi i rozlehlými alejemi, mezi rozmanitými kulturami ze všech koutů světa.

Navštívíte známá místa jako je sultánův palác Topkapi, chrám Hagia Sofia, nebo Konstantinův sloup, všechna představují tajná místa s ukrytými předměty. Prozkoumáte zatím matně nastíněné tajné podzemní město, hluboko pod základy Konstantinopole, ve kterém žily desítky tisíc lidí po stovky let. Toto město nabízí zcela nový, velmi bohatý a dynamický svět, ve kterém na Ezia čeká nejedno překvapení.

Templářské věže, díky nimž můžete ovládat jednotlivé části města nemohou samozřejmě chybět ani v Revelations, ovšem poprvé můžete také o svůj vliv přijít. Templáři se nikdy nevzdávají a budou vámi získané části města napadat a pokoušet se o znovupřevzetí. Na obranu budete mít samozřejmě své bratrstvo Asasínů s luky a šípy, ale také děla a barikády jimiž hardy vojáků zpomalíte. Čím více bude vaše bratrstvo bojovat a ochraňovat vaše městské čtvrti, bude sílit a stoupat jeho věhlas a tím více Asasínů budete mít poté k dispozici.

Dynamický bojový systém

Co by to bylo za Asasínského mistra bez mečů, čepelí, palcátů a všemožných výzbrojí. Jedna vychytávka mezi nimi přichází i v Revelations, tou je hook blade, známé zápěstní čepele, ovšem tentokrát s hákem na konci, které bude Ezio využívat jak v soubojích, tak v rychlém pohybování se po okolí a šplhání po budovách.

Dále na váš čeká propracovaný tzv. crafting systém, umožňující výrobu vlastních bomb ze tří a více komponentů, které ve hře posbíráte, nakoupíte nebo je budete muset hledat v tajných částech města. Různé bomby pak můžete využívat podle vzniklé situace nebo dle vašich osobních preferencí. Pokud máte rádi stealth bude vám vyhovovat bomba decoy, jež velkým dýmem zaměstná stráže a vy se můžete proplížit kolem. Pokud zase chcete zastavit honičku využijte bomby která dírou v zemi zastaví vašeho nepřítele.

Eagle vision bude daleko senzitivnější, Ezio může například vidět skrze kouř během soubojů a odhadovat co se jeho nepřátelé chystají udělat. Zároveň bude snadněji

Inovativní gameplay a vedlejší mise

Assassin\xB4s Creed vždy nabízel svobodu hraní, nejste nuceni následovat koridorový příběh, ale sami si vybíráte na jakou misi se zrovna vydáte. Tentokrát jsou však vedlejší mise daleko více zapracované do hlavních dějových linek příběhu, takže samotný děj nabídne daleko více možností.

Nový multiplayer

Asasínský multiplayer, který se poprvé představil v minulém dílu představil značně specifický a unikátní styl hraní. V Revelations vás čeká daleko propracovanější příběh i postavy, budete hrát za Templáře ve výcviku, který bude postupovat a získávat informace od ředitele Absterga o společnosti i o veškerých jejích tajných operacích a proniknete do příběhové linie ze strany Templářů.

Čekají na vás zcela nové mapy i mody, charaktery se zcela novými schopnostmi a možnostmi úniku a také možnost upravování vašeho charakteru, včetně nového animační systému vlastního stylu zabíjení i urážek. Jednoduší matchmaking umožní rychlejší zapojení do hry.

Nové charaktery

Setkáte se s nezapomenutelnými historickými osobnostmi, včetně mistra Asasínu Yusufa Tazima, Prince Suleimana, předurčeným stát se jedním z největších panovníků v historii a Sofii Sortou, prostou ženou která bude soupeřit o Eziovo srdce.


| Diskuse | Tiskové zprávy