Přenosný LED projektor ASUS P1

28. 12. 2011 16:14    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS představil lehký přenosný LED projektor P1 se svítivostí 200 ANSI lumenů, který dokáže promítat obraz v rozlišení 1280 × 800 pixelů a zásluhou malého projekčního poměru 1,16 : 1 zvládne projekci na ploše o velikosti až 40 palců.

Přenosný LED projektor ASUS P1

Kompaktní projektor P1 atakuje svou hmotností 415 gramů a velikostí srovnatelnou s pouzdrem na CD nejvyšší příčky v kategorii přenosnosti. Vejde se bez problémů i do malé tašky, takže si ho můžete vzít s sebou prakticky kamkoli.

Projektor je kompatibilní s většinou napájecích adaptérů pro notebooky ASUS (≧65 W), takže pro použití projektoru a notebooku stačí jediný napájecí adaptér. Na rozdíl od svých konkurentů nevyžaduje dlouhé rozehřívání a lze jej využívat již pět sekund po zapnutí.

Zdroj světla tvoří ekologické LED diody s životností až 30 tisíc hodin, které byly vyrobeny bez použití rtuti. Pro lepší představu – budete-li P1 používat 4 hodiny denně, vydrží až 20 let.

Funkce automatické korekce lichoběžníkového zkreslení detekuje orientaci P1 a automaticky koriguje zdeformovaný lichoběžníkový obraz, který se vyskytuje při promítání pod úhlem. Díky malému projekčnímu poměru 1,16 : 1 si můžete vychutnat projekce v rozlišení 1280 x 800 na ploše o velikosti až 40“. Přitom stačí, když P1 umístíte pouhý jeden metr od plátna. Při takové velikosti bude dokonce i písmo o velikosti 8 bodů dobře čitelné.

Pomocí závěsného stojanu lze rychle a flexibilně nastavit výšku projektoru. Ve srovnání s běžnými stojany se šrouby tak ušetříte při nastavování spoustu času. Předností je také důmyslně řešené chlazení vnitřních komponent s využitím slitiny hořčíku. Ta velmi dobře odvádí teplo a zajišťuje vysokou účinnost chlazení.

Projektor P1 získal také několik ocenění za design – nedávno se dočkal ocenění Good Design Award v Japonsku a iF Product Design Award v Německu.

Projektor se na českém trhu začne prodávat v průběhu ledna za 9 999 Kč s DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy