CA Technologie koupí soukromou společnost Interactive TKO

26. 7. 2011 19:47    Rubrika: Tiskové zprávy

CA Technologies kupuje společnost ITKO

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

CA Technologie oznámila, že koupí soukromou společnost Interactive TKO a to za 330 miliónů dolarů vyplacených v hotovosti.

CA Technologies (NASDAQ:CA) oznámila uzavření dohody o koupi společnosti Interactive TKO, Inc. (ITKO), která patří mezi čelné poskytovatele service simulation řešení pro vývoj aplikací v kompozitních i cloudových prostředích. Obchod má hodnotu 330 miliónu amerických dolarů a částka bude zaplacena hotově, nepůjde tedy o výměnu akcií. Očekává se, že převzetí společnosti ITKO bude ukončeno do tří měsíců, čeká se ještě na schválení regulačními úřady.

Dnešní ekonomické prostředí urychluje tlak na co nejrychlejší vývoj aplikací a jejich tržní uplatnění i na co nejmenší provozní náklady. Kvůli tomu si musí IT organizace osvojit nové přístupy, mezi nimi kompozitní aplikační architekturu a cloudové služby. Efektní IT management se tak stává jednou z hlavních podmínek podnikatelského úspěchu, ať už jde o oblast automatizace, bezpečnosti, správy či zajištění služeb.

Akvizice ITKO dá společnosti CA Technologies k dispozic další nástroje a znalosti pro komplexní zajištění moderního IT managementu a celého cyklu dodávky služeb. Zvláště je v tomto směru zdůrazněno, že CA Technologies tak nově zákazníkům ještě více pomůže rozbít tradiční systém oddělených sil směrem k vývoji, testování a provozu.

„Začlenění ITKO do CA Technologies rozšíří naše možnosti dodávat zákazníkům a partnerům kompletní sadu nástrojů pro co největší užitek z cloudových aplikací,“ říká David Dobson, executive vice president, Customer Solutions Group, CA Technologies. „Technologie společnosti ITKO umožňuje zákazníkům předvídat, jak si jejich aplikace povedou v alternativních prostředích, což značně snižuje riziko a urychluje efektivní čas nasazení. Věříme, že ve spolupráci s ITKO nabídneme kompletní spektrum IT řešení - takové, které pokrývá vše od plánování až po produkci, zdůrazňuje proti infrastruktuře služby a zahrnuje klasická, cloudová i hybridní aplikační prostředí.“

Neauditované hospodářské výsledky za 12 měsíců končících 31. března 2001 ukazují, že ITKO dosáhlo výnosů přibližně 39 miliónů dolarů, což je více než dvojnásobek za předcházející období. ITKO je zároveň vysoce ziskové a mělo pozitivní cash-flow. Předpokládá se, že i při zahrnutí transakčních nákladů bude akvizice ITKO pro CA Technologies znamenat ve finančním roce 2012 mírné snížení non-GAAP i GAAP zisku na akcii. Na druhou stranu v roce 2013 by mělo dojít k obratu, to znamená zvýšení těchto zisků.

ITKO zaujímá inovativní přístupy a díky její průkopnické práci v oblasti technologií pro simulaci služeb si společnost vybudovala na trhu pevné místo. Proto už nemusí organizace vyvíjející kompozitní aplikace spoléhat na tradiční vývojový cyklus (ALM - application lifecycle management), místo toho mohou používat agilní management a cloudové služby. Zákazníci ITKO mohou znásobit rychlost svého aplikačního vývoje, zvyšovat kvalitu služeb a samozřejmě ušetřit značné sumy za infrastrukturu a testování.

Jmenovitě jde o řešení ITKO LISA, které umožňuje firmám sestavit model služby a to při dostatečné rychlosti a i pokud ještě služba není hotová, je nestabilní či nejsou k dispozici potřebné fyzické zdroje. Aplikaci LISA používá více než 125 zákazníků, protože s ní lze virtualizovat prakticky jakékoli prostředí a to simulací chování externích služeb, aniž by je bylo ves skutečnosti nutné vyvolávat. Například jak by měl proces vyúčtování či splnění objednávky komunikovat se službou, aniž by došlo ke skutečné autorizaci platby či expedice zboží. „Co kdyby“ možnosti nabízejí zcela nový přístup k pochopení toho, jak se mohou aplikace chovat, když se jednotlivé složky prostředí mění - příkladem je změna databáze či dopravce.

CA Technologies věří, že kombinace portfolia ITKO s řešeními CA pro Service Assurance, Service Automation, Service Management a Turn-key Cloud vytvoří jednu z nejvíce atraktivních nabídek v daném tržním segmentu, která obsáhne komplexní potřeby aplikací a softwarových prostředí a poptávku zákazníků po rychlém testování vyvíjených systémů.

„Jsme nadšení, že můžeme spojit své síly s CA Technologies, protože tím získáváme mnohem pevnější základ pro náš další růst,“ říká Shridhar Mittal, prezident a CEO společnosti ITKO. „Zkombinování naší aplikace LISA s prvotřídními řešeními CA Technologies pro IT management dá zákazníkům software, který potřebují ke svému růstu a konkurenceschopnosti.“

Po dokončení akvizice bude Shridhar Mittal působit v CA Technologies jako ředitel ITKO divize CA Technologies. Zároveň se předpokládá, že všech 120 zaměstnanců IKTO přejde k nové mateřské společnosti.

Koupě ITKO je pokračováním strategie CA Technologies, která se snaží vyrovnat investice do růstu firmy s rozumnou návratností pro vlastníky společnosti. V hospodářském roce 2012 zatím CA Technologies zpětně odkoupila vlastní akcie ve výši 150 miliónů dolarů.

Pro další informace o akvizici společnosti ITKO navštivte stránky CA Technologie http://investor.ca.com, která obsahuje řadu dodatečných informací.


| Diskuse | Tiskové zprávy