Canon PowerShot G1 X - revoluční fotoaparát

10. 1. 2012 21:27    Rubrika: Tiskové zprávy

Canon představil nový revoluční fotoaparát PowerShot G1 X s velkým CMOS snímačem. V kompaktním kovovém těle se skrývá kvalita dříve známá jen z digitálních zrcadlovek. PowerShot G1 X ocení zejména profesionálové a všichni, kteří berou focení vážně. Novinka patří na samotný vrchol legendární řady G a redefinuje výkon kompaktních fotoaparátů.

Canon PowerShot G1 X - revoluční fotoaparát

Fotoaparát lze použít jako samostatný špičkový přístroj nebo jako doplněk k profesionální zrcadlovce. PowerShot G1 X propojuje technologie snímače EOS s výkonným procesorem DIGIC 5, novým precizním objektivem Canon a širokými možnostmi manuálního nastavení. Spojením všech funkcí se podařilo vytvořit nejlepší kompaktní fotoaparát Canon v historii. Navíc je PowerShot G1 X i přes bytelné kovové tělo velmi kompaktní.

Profesionální kvalita obrazu

PowerShot G1 X využívá profesionální technologie a nabízí kvalitu obrazu, která dříve byla možná pouze s digitálními zrcadlovkami. PowerShot G1 X jako vůbec první kompaktní fotoaparát Canon má velký snímač CMOS s poměrem stran 4:3, 14,3 megapixely a rozměry 18,7 mm x 14mm - podobně jako snímače APS-C používané v zrcadlovkách Canon EOS. Velikost pixelů a struktura je stejná jako u EOS 600D a plocha je přibližně 6,3krát větší než u oblíbeného PowerShot G12. V malém těle se tak ukrývá kvalita zrcadlovek.

Větší velikost snímače umožňuje získat lepší kontrolu nad hloubkou ostrosti a kreativněji izolovat objekty od pozadí. Vylepšený dynamický rozsah přináší přesnější zachycení světla a stínů v jednom snímku a rozlišení 14,3 megapixelů je ideální i pro velkoformátové tisky a oříznutí snímků při vytváření nových kompozic.

PowerShot G1 X nabízí celou řadu výhod, které vyplývají z pokročilé technologie snímače CMOS. Přímo v čipu je například funkce redukce šumu, což zaručuje čisté snímky i při vysoké citlivosti ISO, zatímco 4kanálové čtení umožní vysokorychlostní snímání. PowerShot G1 X je vysoký výkon a špičková kvalita za všech podmínek.

HS System kombinuje velký snímač a obrazový procesor DIGIC 5 a určuje nový standard pro výkon při špatném osvětlení s maximální rozlišením při ISO 100-12800 – u kompaktů nebyla nikdy dříve podobná kvalita možná. Uživatelé mohou při fotografování využívat okolního světla a i v těch nejtemnějších podmínkách zachytit přirozené záběry s neuvěřitelnými detaily a bez šumu.

Precizní technologie objektivu

Objektiv u PowerShot G1 X byl vyvinut a vytvořen podobně jako světoznámé profesionální objektivy řady EF. Využití asférické čočky s ultravysokým indexem lomu a precizní technologie tvarování skla umožnilo dosáhnout kompaktních rozměrů i ostrého obrazu. Objektiv se zasouvá do těla fotoaparátu a nabízí flexibilní 4x optický zoom s rozsahem 28 mm až 112 mm, což umožňuje kreativní použití zoomu a změnu perspektivy záběru. Šestilamelová clona také v kombinaci s velkým snímačem vytváří nádherné rozostření pozadí.

Objektiv je vybaven 4krokovým optickým stabilizátorem obrazu, který umožňuje natáčet i v horších světelných podmínkách a využívat časy závěrky až o čtyři stupně delší, než by bylo možné bez stabilizace obrazu. Navíc inteligentní stabilizátor analyzuje ohniskovou vzdálenost a typ pohybu fotoaparátu a automaticky zvolí nejvhodnější režim stabilizace . Například režim Panning IS je ideální pro zachycení závodních akcí, protože spustí stabilizaci na ose kolmé k zaznamenávanému pohybu, nikoliv v jeho směru. Technologie hybridní stabilizace obrazu je vhodná pro makro fotografie a snímání z velké blízkosti bez rozmazání.

Objektiv obsahuje vestavěný 3krokový šedý filtr, který umožňuje použití menší clony při jasném světle pro dosažení menší hloubky ostrosti nebo použití delších časů závěrky pro záměrné rozmazání pohybu.

Široké možnosti ovládání

PowerShot G1 X vychází z osvědčeného způsobu ovládání u řady G a nabízí plné manuální ovládání s režimy fotografování a ovládacími prvky pro rychlé a intuitivní ovládání. PowerShot G1 X perfektně zapadá do EOS workflow a podporuje 14bitové fotografování ve formátu RAW s jemnou tonální gradací a přirozenými barvami, které lze doladit pomocí dodávaného programu Digital Photo Professional (DPP).

Fotografové mohou s PowerShot G1 X zachytit i rychlé akce s režimem Rychlého kontinuálního snímání ve vysoké kvalitě, který vytvoří 6 snímků v plném rozlišení rychlostí 4,5 snímku za vteřinu. Navíc lze fotit rychlostí 1,9 snímku za vteřinu ve formátu JPEG až do naplnění kapacity paměťové karty.

Vysoká kvalita Full HD videa se stereo zvukem

PowerShot G1 X obsahuje speciální tlačítko pro aktivaci záznamu videa ve Full HD (1080p) s rychlostí 24 snímku za vteřinu a stereo zvukem. Velký CMOS snímač zaručuje vysoce kvalitní videa, a to i za špatných světelných podmínkách, a možnost natáčet s malou hloubkou ostrosti. Navíc lze využít 4x optický zoom pro více možností při natáčení.

Profesionální zpracování

PowerShot G1 X má kompaktní design a zároveň bytelnou kovovou konstrukci. Profesionální zpracování je vidět i v těch nejmenších detailech. Velký výklopný 7,5cm (3,0”) LCD displej PureColor II VA umožňuje fotografovat z prakticky jakéhokoliv úhlu nebo pozice a vytvářet kompozice podle svých představ. Jasný LCD displej s vysokým rozlišením 920 tisíc bodů nabízí ostré a detailní zobrazení, zatímco optický hledáček s ovládáním dioptrií přizpůsobuje fotografování individuálnímu stylu. Nově integrovaný manuální výklopný blesk nabízí možnost snáze osvětlit scénu a připojit lze i externí blesky Canon Speedlite.

Pokročilé režimy fotografování

Řada pokročilých režimů pomáhá při fotografání náročných scén a situací. Při fotografování ve velmi tmavých podmínkách bez stativu například režim Noční scéna bez stativu vytváří vysokorychlostní sekvence snímků, které kombinují data pro vytvoření jedné dobře exponované fotky s minimálním rozostřením. Navíc technologie High Dynamic Range (HDR) usnadňuje i zachycení scén s mimořádně velkým výskytem světlých i tmavých tónů. Kombinací vícenásobných expozic vznikají bohaté detaily i ve stínech a světlých místech.

Rozšířená potenciál pomocí příslušenství

PowerShot G1 X je ideální pro uživatele digitálních zrcadlovek EOS a je kompatibilní s celou řadou EOS příslušenství. Externí blesky Canon Speedlite lze použít pro kreativní osvětlení, zatímco vodotěsné pouzdro WP-DC44 poskytuje ochranu až do hloubky 40 m - ideální pro fotografování v silném dešti nebo pro záběry pod vodou - s plným přístupem ke všem ovládacím prvkům.

FA-DC58C umožňuje fotografům využívat řadu filtrů, jako je například kruhový polarizátor pro vylepšení modrého nebe nebo odstranění odrazů. Pro rovnoměrnější osvětlení při fotografování makro fotografií je k dispozici redukce MLA-DC1 (Macro Ring Lite), s kterou lze využívat například kruhový makroblesk nebo dvojitý blesk ze systému EOS.

Novinka nabízí pokročilou úroveň profesionálního ovládání spolu s nevídanou kvalitou obrazu. PowerShot G1 X je ideální pro profesionální fotografy a všechny, kteří to s focením myslí vážně, a chtějí od kompaktních fotoaparátů flexibilitu a kvalitu digitálních zrcadlovek.

PowerShot G1 X – hlavní charakteristika:

  • Velký 14,3 MPx CMOS, DIGIC 5, HS System
  • Kompaktní 4x zoom; Inteligentní IS
  • Výklopný 7,5 cm (3,0“) LCD displej; optický hledáček
  • Plne manuální ovládání, RAW, DPP
  • Full HD, HDMI
  • Režim rychlého kontinuálního snímání ve vysoké kvalitě
  • Smart Auto
  • Řada příslušenství
  • Režim HDR a šedý filtr
  • Možnost použití vodotěsného pouzdra do 40 m

.


| Diskuse | Tiskové zprávy