Intel a Motorola nabídnou mobily s OS Android

13. 1. 2012 00:02    Rubrika: Tiskové zprávy

Motorola Mobility začne distribuovat chytré telefony s procesory Intel v druhé polovině roku 2012. Telefony budou mít procesory Intel Atom a budou fungovat na operační platformě Android.

Intel a Motorola nabídnou mobily s OS Android

Společnosti Intel a Motorola Mobility Inc. (NYSE: MMI) oznámily uzavření několikaletého strategického partnerství. To se bude týkat většího počtu mobilních zařízení, mimo jiné chytrých telefonů, jež Motorola začne prodávat ještě letos. Telefony budou mít procesory Intel® Atom™ a budou fungovat na operační platformě Android™.

Spolupráce, jež bude rozšířena i na tablety, spojí bohaté zkušenosti Intelu s vývojem procesorů a zkušenosti Motoroly s navrhováním a výrobou mobilních zařízení. Nové modely nabídnou vysoký výkon, dlouhou životnost baterie a komfort, který vyžaduje stále mobilnější životní styl.

„Když se technologie procesorů a softwaru sejde s inovacemi v oblasti mobilních telefonů, mohou se dít velké věci,“ prohlásil prezident a generální ředitel Intelu Paul Otellini. „Naše dlouhodobé partnerství se společností Motorola Mobility urychlí pronikání architektury Intel® do nových tržních segmentů. Očekáváme, že spojením našich dvou firem bude proražena nová cesta a že to nejlepší z procesorů se dostane do chytrých telefonů a tabletů, které zase přispějí k vysokému uživatelskému komfortu a umožní lidem být v kontaktu, ať jsou kdekoli.“

„Jsme velice rádi, že můžeme s Intelem spolupracovat na vývoji chytrých telefonů a tabletů, které budou postaveny na procesorech Intel Atom, a že tyto produkty budeme moci nabízet jak koncovým spotřebitelům, tak firmám,“ prohlásil Sanjay Jha, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Motorola Mobility. „Ačkoli mobilní telefon na světě používá 5 miliard lidí, jen necelých 800 milionů má chytrý telefon. Vzhledem k tomu, že platforma Android je světově nejrozšířenějším operačním systémem pro mobily, a vzhledem k nedávným pokrokům ve výpočetní technologii zde vidíme obrovský potenciál pro trh s konvergovanými zařízeními.“

Chytré telefony a tablety se rychle stávají nepostradatelnou součástí života a neustále nás doprovázejí. Strategické partnerství mezi Intelem a Motorolou rozšíří možnosti pokračující inovace v těchto oblastech; společnosti budou stavět na potenciálu intelovského SoC, jenž bude integrován do portfolia společnosti Motorola Mobility. Společnosti budou spolupracovat v oblasti hardwaru, softwaru a služeb ve snaze nabídnout komplexní řešení a vysoký uživatelský komfort v zařízeních s delší výdrží baterie, vyšším výpočetním výkonem, lepším optickým výkonem a video funkcemi a dokonalým bezdrátovým připojením.


| Diskuse | Tiskové zprávy