Greenhousing rozšiřuje portfolio služeb

18. 1. 2012 17:02    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Greendata představuje kompletně nové portfolio. Na trh uvádí celkem šest produktů a služeb, které pomohou zákazníkům ušetřit své nejcennější zdroje, tedy pracovní sílu, čas a peníze. Jedná se mimo jiné i o odpověď na novou vlnu ekonomické recese, jíž čelí především majitelé z řad menších a středních podniků.

Greendata zároveň představuje své první technické řešení - Geografický high-availability cluster Greenhousing.

Společnost Greendata uvádí na trh tyto produkty:

3. generace Dedikovaných serverů Greenhousing:

Dedikovaný server 4X CPU: Procesor AMD FX Quad-Core (4x3.6 GHz), 12MB cache. Paměť RAM: 2 GB rozšiřitelná až na 16GB. Pevný disk 1 TB rozšiřitelný až na 2 x 1TB v RAID. Cena 990 Kč měsíčně.

Dedikovaný server 8X CPU: Procesor AMD FX 8150 (8x3.6 GHz), 16MB cache. Paměť RAM: 4 GB rozšiřitelná až na 32GB. Pevný disk 2 x 1 TB v RAID 0 nebo RAID 1 rozšiřitelný až na 4 x 3TB v RAID5. Cena 1990 Kč měsíčně.

2. generace Managed serverů Greenhousing:

Managed server 4X a Managed server 8X vychází z HW dedikovaných serverů s tím rozdílem, že ve svém základu mají započítanou zákaznickou podporu v rozsahu 5 hodin měsíčně. Cena Managed server 4X je od 1390 Kč a Managed server 8X od 2390 Kč. Managed server se vyplatí jak fyzickým tak i právnickým osobám, které se chtějí věnovat pouze obchodování na internetu a odpovědnost i starosti s IT přenechat odborníkům. Další balíčky a služby jsou volitelné.

1. generace technického řešení Geografický high-availability cluster Greenhousing:

Cluster server 4X a Cluster server 8X jsou technická řešení zajišťující vysokou dostupnost služeb díky vzdálenému propojení dvou Dedikovaných serverů (4X a 8X). V případě poruchy či výpadku primárního serveru přebírá plnohodnotně jeho úlohu druhý, stejně nakonfigurovaný server včetně záloh, a to v řádu vteřin. Greenhousing má navíc servery uloženy ve dvou na sobě nezávislých datacentrech (proto má v názvu Geografický), čímž odolávají nejen HW selhání, ale i případným výpadkům (elektřiny, konektivity) nebo živelným pohromám. Toto řešení se vyplatí jak fyzickým tak i právnickým osobám, které se věnují podnikání na internetu s vysokou citlivostí na dostupnost. Cena Cluster server 4X: 2970 Kč a Cluster server 8X: 4970 Kč. Clusterová řešení je možné objednat i ve variantě Managed, tedy se zákaznickou podporou, prostřednictvím Instalace serveru Basic Plus za 400 Kč měsíčně. (Všechny uvedené ceny jsou bez DPH)

„Současným trendem je snižování celkových provozních nákladů, ať už se jedná o pracovní síly, čas nebo peníze. Z tohoto důvodu jsem se rozhodli rozšířit portfolio nabízených služeb, abychom tak pomohli společnostem ušetřit a zároveň zjednodušit správu výpočetní infrastruktury,“ říká Zdeněk Maršál, obchodní ředitel společnosti Greendata.

Společnost kromě nového portfolia představuje bonusy pro předplatitele. V případě, že zákazník předplatí své služby kvartálně, ušetří z celé částky 5 %, v případě půl roku pak 10 % a u ročního předplatného ušetří celých 15 %, což představuje téměř dva měsíce zdarma.


| Diskuse | Tiskové zprávy