Hra Shank 2 vstupuje na PC

17. 2. 2012 00:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Nezávislé herní vývojářské studio Klei Entertainment a divize EA Partners společnosti Electronic Arts oznámily vydání PC verze 2D akční mlátičky Shank 2. 2D akční mlátička vstupuje na PC i na PSN a XBLA.

Shank 2 vrhne hráče do drsného fiktivního světa v roli bývalého mafiánského zabijáka Shanka. Studio Klei zapracovalo na bojovém systému a doplnilo jej o přesnější ovládání, nové zbraně, inteligentnější protivníky a pokročilejší komba – to vše na pozadí výtečné 2D grafiky a animací. K ochraně Shankových nejbližších mohou hráči využít čehokoli z jeho arzenálu osvědčených zbraní, ať už jde o tradiční palné zbraně, motorové pily a granáty, nebo zcela nové kousky. Právě výtvarná a animační práce přinesla studiu Klei hned několik nominací a ocenění. Za všechny lze jmenovat nominaci na cenu Excellence in Visual Arts od IGF v roce 2010 a ocenění Canadian Animator of the Year o rok později.

Novinkou je režim Survival, kde se hráči ocitnou v dynamickém a neustále se měnícím prostředí. Ve zběsilé akční řežbě arkádového střihu se musí takticky vypořádat s hordami hrdlořezů a minibossů. Cíl je přitom jednoduchý – splnit úkoly a hlavně přežít. Dvoučlenné týmy mohou hrát na lokální síti nebo online, odrážet vlnu za vlnou stále chytřejších a silnějších protivníků a používat jak zbraně padlých, tak ty zakoupené přímo v průběhu bitek.

Hra je dostupná za cenu €9.99. Zítra vyjde Shank 2 i na Xbox LIVE Arcade (Xbox 360) za cenu 800 MS bodů a na PlayStation Network (PlayStation 3) za cenu 270 Kč.


| Diskuse | Tiskové zprávy