ZTE Mimosa X - 1. Tegra smartphone s modemem Icera

1. 3. 2012 14:06    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnosti NVIDIA a ZTE oznámily uvedení ZTE Mimosa X, prvního smartphonu využívajícího jak NVIDIA Tegra aplikačního procesoru tak Icera modemu, získaného NVIDIÍ v rámci akvizice společnosti Icera v polovině loňského roku.

ZTE Mimosa X - 1. Tegra smartphone s modemem Icera

“ZTE Mimosa X je zajímavý z několika důvodů,” říká Michael Rayfield, generalní manažer sekce Mobile business společnosti NVIDIA. “Mimosa X je vůbec prvním smartphonem v němž jsou všechny hlavní procesy řízeny NVIDIA technologiemi a rovněž se stává prvním zařízením, které přináší prémiový mobilní výkon i do segmentu mainstreamových mobilních zařízení.”

Mimosa X je řízena mobilním procesorem NVIDIA Tegra 2, sestávajícím z dvoujádrového CPU, GPU GeForce® a NVIDIA Icera 450 HSPA+ modemu, obsahujícího baseband a RF procesory, zajišťující skvělý datový tok a nízkou spotřebu. Poběží na operačním systému Ice Cream Sandwich (Android 4.0) a mimo jiné se můžete těšit na 4,3” qHD (960 x 540) displej, zadní 5 MP a přední kamery a 4 GB interní úložiště rozšiřitelné na 32 GB.

ZTE Mimosa X se pyšní skvělými multimediálními charakteristikami, zahrnujícími, například advanced audio distribution profil (A2DP), Dolby zvuk, kompatibilitu s Digital Living Network Alliance (DLNA) znamenající snadné sdílení veškerého obsahu, nahrávání i přehrávání videa v HD rozlišení, dualní mikrofony nebo vestavěný gyroskop.

Mimosa X bude uvedena do prodeje kolem Q2 2012. Svým pozicováním na mainstreamový trh přinese novou úroveň výkonu a konektivity právě pro velkou cílovou skupinu jeho zákazníků a uživatelů.

Zákazníci tak budou moci používat mainstreamový smartphone a přitom si užívat stejného komfortu rychlého prohlížení internetu, plynulého multitaskingu a HD videa stejně jako hraní her konzolové kvality přes TegraZone, což bylo dříve myslitelné pouze s high-endovými telefony. TegraZone™ je aplikace společnosti NVIDIA, stáhnutelná zdarma z Android Marketu, která přináší informace a samotné hry nejvyšší kvality optimalizované pro Tegra procesor.

NVIDIA Icera 450 podporuje až 21Mbps kategorie 14 HSPA+ s rychlým stahováním ve fading channels, IceClear™ technologie omezující rušení potom ještě urychluje datovou propustnost na základové stanici a pokročilý Release 7 zajišťuje extrémně nízkou latenci odezvy sítě.


| Diskuse | Tiskové zprávy