HTC představilo novou řadu vlajkových telefonů HTC One

5. 3. 2012 00:07    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HTC na tiskové konferenci na Mobile World Congress v Barceloně představila zcela novou řadu vlajkových mobilních telefonů řady HTC One. Všechny představené modely zaujmou důrazem na vysoký výkon, nejnovější technologie, inovativní fotoaparát a jedinečnou kvalitu zvuku.

HTC představilo novou řadu vlajkových telefonů HTC One

„Většinu těch nejůžasnějších životních okamžiků jsme si zvykli zachycovat prostřednictvím fotografií a videí. V HTC jsme a chceme být součástí života našich zákazníků, a proto se snažíme řadou HTC One nabídnout opravdu jedinečný fotoaparát i zvuk,“ říká Peter Chou, výkonný ředitel společnosti HTC a dodává: „Snažíme se našim zákazníkům nabídnout ten nejlepší audiovizuální zážitek, který si prostě zamilují. Věřím, že řada telefonů HTC One nabízí v tomto ohledu takovou kvalitu, jakou zatím na mobilním telefonu nikdo nikdy nedokázal vytvořit.“

Vlajková řada mobilních telefonů HTC One je postavena na operačním systému Android 4.0 (ICS) s novou generací uživatelského rozhraní HTC Sense 4. Čtvrtá verze prostředí nabídne také sadu technologií HTC ImageSense pro pokročilou práci s fotografiemi. Uživatelské rozhraní HTC Sense 4 přináší inovace a zkvalitnění zvuku. Součástí rozhraní je i řada nástrojů pro vylepšení kvality reprodukovaného zvuku.

Inovativní fotoaparát jako součást celé řady HTC One

Sada technologií HTC ImageSense inovuje každou součást fotografického aparátu v telefonech řady HTC One, tedy čočku, snímací senzor a software. Novinkou je rovněž fotografická výbava zajišťovaná sadou HTC ImageChip. Technologie HTC ImageSense tak umožňují mezi mobilními telefony nejrychlejší snímání fotografií a maximální kvalitu fotografií při špatných světelných podmínkách. Balík inovací HTC ImageSense umožňuje vytvářet profesionálnější a lépe vypadající fotografie než některé digitální fotoaparáty.

  • Funkce rychlého pořizování momentek – Telefony řady HTC One razantně snižují čas potřebný k focení momentek. Uživatel totiž může fotografovat během pouhé 0,7 vteřiny. Funkce automatického ostření umožňuje fotit dokonale ostré fotografie již během 0,2 vteřiny.
  • Kvalitní fotografie v nepříznivých podmínkách – Řada HTC One dosahuje díky použití inovativního fotoaparátu mnohem lepších výsledků při focení v podsvětlených, neosvětlených nebo naopak přesvícených podmínkách. Čočka fotoaparátu se světelností F/2.0 použitá v modelech HTC One X a HTC One S nabízí o 40 procent více světla na fotkách v porovnání s telefony se světelností F/2.4.
  • Funkce Video Pic – Díky funkci Video Pic umožňují telefony řady HTC One snímat současně videa i fotografie. Při nahrávání videa ve vysokém rozlišení stačí uživateli stisknout boční tlačítko fotoaparátu, aby vyfotil fotografii při nepřerušeném nahrávání videa. Funkce umožňuje také snímání fotografií z přehrávaných videí.
  • Cloudové úložiště pro fotografie a dokumenty – Nová verze uživatelského prostředí HTC Sense 4 přichází s integrací cloudového úložiště Dropbox. Majitelé telefonů řady HTC One bezplatně získají k dispozici 25 gigabajtů prostoru po dobu dvou let.
  • Sdílení fotografií – Telefony řady HTC One umožňují sdílení fotografií s přáteli zcela novým způsobem. Po připojení bezdrátového přijímače HTC Wireless Media Link HD k HDMI portu televize, může uživatel sdílet veškerý svůj audiovizuální obsah na velkoplošné obrazovce.

Autentická kvalita zvuku

Technologie vylepšení zvuku Beats Audio je v telefonech řady HTC One integrována napříč celým operačním systémem. Uživatelé získají s inovativními sluchátky Beats maximální kvalitu poslechu nejen v hudebním přehrávači, ale i při sledování filmů, videí z YouTube nebo při hraní her. Nové modely telefonů jsou vybaveny také novým správcem hudebních souborů HTC Sync Manager. Ten umožňuje automatickou synchronizaci hudební sbírky nebo iTunes s počítačem pomocí kabelu i Wi-Fi bezdrátové sítě.

HTC One X – vlajková loď HTC mezi mobilními telefony

Nejvýkonnější telefon nové řady, HTC One X, je zpracován z jediného kusu polykarbonátu, ale přitom v sobě díky vynikajícímu dílenskému zpracování přináší i veškeré výhody kovových konstrukcí. Uživatelé pak ocení především příjemný pocit při držení telefonu a nízkou hmotnost. Model HTC One X je jako první telefon od HTC vybaven ultravýkonnou čipovou sadou NVIDIA Tegra 3. Ta v sobě integruje čtyřjádrový Super 4-PLUS-1 procesor taktovaný na 1,5 GHz. HTC One X obsahuje také zvláštní jádro pro maximální efektivitu správy energie. Grafické výpočty obstarává dvanáctijádrová grafická jednotka NVIDIA GPU. Velikost telefonu vychází z rozměrného 4,7 palcového displeje s jemným HD rozlišením 720p (1280 x 720 px) s novou 3D technologií ochrany displeje Corning Gorilla Glass.

HTC One S – výkon s kompaktními rozměry

Novinka HTC One S je určena těm, kteří hledají vysoký výkon v kompaktnějším těle než v případě vlajkové lodi HTC One X. Telefon se 4,3 palcovým displejem s ochranou Corning Gorilla Glass je vybaven dvoujádrovým 1,5 gigahertzovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4. Model HTC One S dosahuje díky nové technologii dílenského zpracování tloušťky pouhých 7,9 milimetrů. Tento rozměr řadí novinku na pozici nejtenčího telefonu v historii společnosti HTC.

HTC One V – osvědčený design z jednoho kusu hliníku

Třetí novinkou společnosti HTC je model HTC One V inspirovaný několikrát oceněným designem a zpracováním legendárního modelu HTC Legend. Tělo telefonu je tak vyrobeno z jednoho kusu hliníku.

Dostupnost

Telefony HTC One X, HTC One S a HTC One V budou v České republice dostupné v průběhu dubna tohoto roku. Ceny jednotlivých telefonů prozatím nebyla stanovena.


| Diskuse | Tiskové zprávy