Motorola - Marian Šramko povýšen do pozice Regional Sales Manager

7. 3. 2012 11:40    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Motorola Solutions oznámila personální změnu v nejvyšším evropském vedení. Marian Šramko, který dříve zastával pozici Regional Sales Manager pro oblast Enterprise, byl povýšen na pozici Regional Sales Manager pro oblast Government & Public Safety. Změnil se i rozsah jeho pravomocí a v současnosti je odpovědný za řízení a rozvoj spolupráce s vládami a státními správami v 29 zemích východní Evropy.

Motorola - Marian Šramko povýšen do pozice Regional Sales Manager

„Cílem společnosti Motorola Solutions je posílit svou pozici v oblasti státních zakázek na dodávky nezávislých mobilních telekomunikačních systémů. Proto došlo k integraci odpovědnosti řízení za oblast státní správy pod jednu pozici, která koordinuje postupy ve všech 29 zemích,“ říká Marian Šramko, Regional Sales Manager, Eastern Europe, Government & Public Safety - Systems, ze společnosti Motorola Solutions. „Mým cílem je přenést do sféry státní správy úspěchy z komerční oblasti Enterprise, které jsem se v Motorole věnoval na pozici Regional Sales Manager dvanáct let a za tu dobu zaznamenala významný rozvoj,“ dodává M. Šramko.

Řešení Motorola Solutions pro oblast státní správy představuje vytvoření nezávislé mobilní telekomunikační sítě postavené na evropském standardu TETRA, která zajišťuje okamžitou spolehlivou komunikaci stisknutím jednoho tlačítka. Zásadním rozdílem oproti GSM jsou požadavky na její 100% spolehlivost. Mobilní síť se staví plně redundantně, má schopnosti se sama obnovit, a je tak prakticky nezničitelným bezpečným komunikačním řešením. Koncová zařízení (vysílačky) jsou oproti mobilním telefonům v odolném provedení, tedy odolné proti nárazu, prachu, vodě, vhodné i do výbušného prostředí a jejich životní cyklus je minimálně 10 let. Kromě přenosu hlasu zajišťují tyto sítě i vysokorychlostní přenos dat a videa.

Nezávislé mobilní sítě jsou primárně určené pro bezpečnostní a záchranné složky státu organizované pod ministerstvy vnitra a obrany, jako jsou armáda, policie, hasiči, nebo záchranné služby. Ve veřejném sektoru to jsou letiště, průmyslové komplexy, rafinerie, plynárny, elektrárny, vodárny a další průmyslové a výrobní komplexy, které vyžadují okamžitou a spolehlivou komunikaci.

V ČR tato řešení využívá hlavně komerční sektor. Státní správa ČR vybrala v roce 1997 konkurenční systém dnes již neexistující francouzské firmy MATRA, který si kromě Francie vybrali už jen ve Švýcarsku, v Rumunsku a na Slovensku. Ostatní státy Evropy využívají standardizované systémy na bázi TETRA (neplést s TETRAPOL), které umožňují mezinárodní kooperaci při koordinaci společných zásahů. Česká republika tak patří v této oblasti k výjimkám, které si vybrali proprietární řešení bez schopnosti nativního propojení. Modernější systém sítě tak využívají i v Turkmenistánu.


| Diskuse | Tiskové zprávy