SimCity - legendární hra se vrátí v roce 2013

7. 3. 2012 11:31    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Electronic Arts oznámila comeback série SimCity v roce 2013. SimCity pro PC je skutečným znovuzrozením a novou kapitolou legendární herní série studia Maxis, která položila základy žánru městských budovatelských strategií.

SimCity - legendární hra se vrátí v roce 2013

SimCity nyní nabídne jednoduché ovládací prvky a režim pro více hráčů, kteří začnou měnit vlastní svět společnými silami. Titul osloví zcela novou generaci počítačových hráčů, jež převezmou vedení vlastnoručně vybudovaných měst a světů, sousedících se světy přátel. Vůbec poprvé v historii této série budou mít rozhodnutí hráčů dlouhodobé následky s dopady za hranicemi jejich města. Hráči se budou muset společně vypořádat s globálními problémy, jako jsou změny klimatu, hledání obnovitelných zdrojů či následky přírodních katastrof. Bude jen na hráčích, zda se rozhodnou soutěžit, či spolupracovat na budování světa, který bude vzkvétat, nebo naopak mířit do záhuby.

Díky výkonu enginu GlassBox studia Maxis dostává SimCity dosud nevídané možnosti. Simulace probíhá ve všech viditelných aspektech – Simíci v každém městě budou získávat práci a zase o ni přicházet, kupovat domy, prosperovat, nebo město ekonomicky zatíží. SimCity je budovatelskou strategií, kde každá volba přinese efekt v podobě změny charakteru města, stavu celého regionu, a dokonce ovlivní i ostatní. Hráči získají možnost budovat vizuálně a funkčně originální města s atmosférou podle jejich vlastních rozhodnutí. S kombinací zábavy, chytlavé hratelnosti a intuitivního uživatelského rozhraní odstartuje SimCity novou éru simulace budování města, kde na proměně světa pracují hráči společně.

SimCity patří mezi přední série městských budovatelských strategií a od vydání prvního titulu v roce 1989 okouzlila více než 30 miliónů hráčů na celém světě. Renomované Studio Maxis od té doby vyvinulo pod touto značkou několik úspěšných titulů, mj. SimCity 2000, SimCity 3000 a SimCity 4. Hráči zde přebírají role starostů s úkolem položit základy metropole. Pomocí různých prostředků pak začínají budovat města s detailními prvky a reálnými problémy, stejně jako ve skutečnosti.

Novinky ohledně SimCity najdete na oficiálních stránkách www.SimCity.com. Fanoušci si mohou již nyní SimCity předobjednat na portálu Origin, za což získají obsahový balíček SimCity Hrdinové a padouši* s bitvou mezi Maxis Manem a jeho odvěkým protivníkem, zlým doktorem Vu. Titul SimCity dosud neobdržel věkové hodnocení PEGI.

* Platí podmínky a omezení.


| Diskuse | Tiskové zprávy