Smartphony Nokia Lumia dostaly novější software

23. 3. 2012 19:47    Rubrika: Tiskové zprávy

Pokud jste majitelem smartphonu Nokia Lumia, můžete se těšit na nová vylepšení svého telefonu. Aplikace Nokia Autem a Nokia Mapy získaly významná vylepšení, navíc přibyla aplikace Nokia MHD, která ulehčí cestování městskou hromadnou dopravou.

Smartphony Nokia Lumia dostaly novější software

Plnohodnotná navigace Nokia Autem je nyní ve verzi 2.0. Předchozí verze aplikace sice mohla používat off-line mapy stažené do telefonu, ale pro výpočet trasy bylo nutné připojení k internetu – i když jen pro přenos pár kilobajtů. Nová verze žádné připojení k internetu nepotřebuje a může tedy pracovat zcela off-line. To se vyplatí především při datovém roamingu v zahraničí. Mezi nové funkce patří také zobrazení času, kdy se dostanete do cíle a také upozornění na policejní radary. Velmi praktické je také upozornění na překročení povolené rychlosti. Přímo z menu aplikace je možné stáhnout mapy států z celého světa pro off-line použití.

Při návštěvě města si můžete v aplikaci Nokia Mapy 1.3 připravit body, které chcete navštívit a díky nové pěší navigaci je projdete bez zaváhání nebo tápání. Oblíbená místa navíc můžete jednoduše nasdílet svým přátelům – pomocí SMS, e-mailem nebo na sociálních sítích. Oblíbená místa si můžete uložit na hlavní obrazovku v podobě dlaždice.

Novinkou je aplikace Nokia MHD. Aplikace vám najde spoj pomocí městské hromadné dopravy. Nemusíte vůbec znát názvy zastávek – jen zadáte, kam se chcete dostat, a aplikace sama najde nejbližší zastávku. Díky provázanosti na Nokia Mapy vás bude navigovat i při složitějších přestupech. Spočítá i dobu, za jakou se na dané místo dostanete. V aplikaci Nokia MHD je 510 ze 46 zemí světa, z České republiky je prozatím přítomná Praha.


| Diskuse | Tiskové zprávy