AVG Threat Research Group - hrozby na internetu za poslední týdny

28. 3. 2012 22:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Justin Bieber je pořád internetová hvězda a drží se na špici žebříčku s celebritami, jejichž jméno je využíváno k podvodům. Útočníci využívají pro své podvody sociální síť Facebook, to je v poslední době již dobře známou informací. Podvody se objevili i na profesní sociální síti LinkedIn, která dnes po své lokalizaci do češtiny u nás začíná být velmi trendy.

AVG Threat Research Group - hrozby na internetu za poslední týdny

Po Twitteru putují falešné antiviry

Útočníci využívají pro své podvody sociální síť Facebook, to je v poslední době již dobře známou informací. AVG vydala několik varovných zpráv, které se týkaly nekalých praktik hackerů na Facebooku. Tentokrát se do jejich hledáčků dostal i Twitter, který slaví v České i Slovenské republice obrovský nárůst uživatelů. Twitter zaznamenal na své síti ostrou diskuzi o AVG a jeho bezpečnostních produktech. Tweety obsahovaly link schovaný pod zkratkou a nabádaly uživatele, aby stránku vyzkoušel a stáhnul si antivirový program. Stránka, na kterou byl uživatel přesměrován, vypadala jako oficiální stránka AVG. Uživatel si proto v dobré víře stáhne antivirový program a vůbec netuší, že byl přesměrován na malware. Pouze detailní průzkum grafických prvků a linků stránky odhalí, že se jedná o padělek, tzv. tuláka.

Tým AVG Threat Lab potvrdil, že se v této souvislosti zabývá i dříve neznámým falešným antivirovým softwarem. Dobrou zprávu ovšem je, že se týmu podařilo vydat takový update, aby byli uživatelé AVG proti této nebezpečné napodobenině chráněni. AVG také nadále spolupracuje s Twitterem na odstranění škodlivého linku ze sociální sítě.

Černé díry na LinkedInu

Podvody jsme objevili i na profesní sociální síti LinkedIn, která dnes po své lokalizaci do češtiny u nás začíná být velmi trendy. Uživatelé tzv. černých děr začali posílat podvodné emaily, které se vydávají za korespondenci právě ze sítě LinkedIn. Snaží se uživatele nalákat na svoje stránky, kde již číhá černá díra.

V předmětu takového emailu se často nachází:
“LinkedIn Reminder from your colleague.”
“LinkedIn Nofitication (sic) service message”
“LinkedIn Reminder”

Soukromé video Justina Biebera

Justin Bieber je pořád internetová hvězda a drží se na špici žebříčku s celebritami, jejichž jméno je využíváno k podvodům. Cokoliv je spojené s jeho jménem, láká tisíce uživatelů po celém světě k naprosto nerozumnému chování. Tentokrát bylo oznámeno, že byla v Justinově pokoji tajně nainstalována skrytá kamera.

Ten, kdo si chce video prohlédnout, ho musí nejprve nasdílet na svoji zeď na Facebooku. Ani pak se ovšem nedočká, vyskočí mu anketa, kterou musí vyplnit, popř. ověřit platnost facebookového účtu.

Mnoho lidí bohužel anketu vyplní pravdivě a v té chvíli se tyto citlivé osobní informace dostávají do rukou kyberzločince. Ani po vyplnění ankety se video, které ve skutečnosti neexistuje, nespustí.


| Diskuse | Tiskové zprávy