Dvoupásmový ethernetový adaptér Asus EA-N66

15. 5. 2012 18:12    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS představil dvoupásmový ethernetový gigabitový adaptér EA-N66 s výrazným designem, který zastane funkci tří zařízení – kromě ethernetového adaptéru ještě opakovače a přístupového bodu.

Dvoupásmový ethernetový adaptér Asus EA-N66

Novinka je vybavena technologií antén 3 x 3, které zajišťují vysokorychlostní připojení k internetu. Díky provozu ve dvou pásmech toto zařízení uspokojí nejen běžné, ale také velmi náročné uživatele - v pásmu 2,4 GHz mohou surfovat po internetu a vyřizovat e-maily, zatímco ke streamování HD multimédií, Blu-ray filmů či online hraní poslouží rychlé přenosové pásmo 5 GHz.

Unikátní koncept se 3 x 3 anténami

EA-N66 využívá patentované antény vlastní konstrukce, jejichž architektura je méně náchylná na rušení a zaručuje silný signál, velmi dobré pokrytí a nejrychlejší možné připojení, kterého lze v současnosti v gigabitové síti dosáhnout.

Síťový provoz ve dvou pásmech

Běžné internetové činnosti, jako prohlížení webu nebo stahování souborů, probíhají v pásmu 2,4 GHz, zatímco rychlejší 5GHz pásmo je určeno pro náročnější úlohy, jako je například streamování HD obsahu. Dvě volitelné frekvence slouží k optimalizaci výkonu s ohledem na vysokou rychlost a stabilitu internetového připojení. Zařízení podporující ethernetové připojení, jako jsou stolní počítače, notebooky, multimediální přehrávače nebo chytré TV, lze k EA-N66 připojit pomocí standardního ethernetového kabelu. Poté na nich budete moci prohlížet internetové stránky, streamovat multimediální obsah nebo hrát on-line hry bez zpoždění.

Funkce 3 v 1

EA-N66 funguje jako ethernetový adaptér, univerzální opakovač a přístupový bod. V režimu ethernetového adaptéru se dokáže rychle připojit k celé řadě ethernetových zařízení s podporou bezdrátového připojení, přičemž podporuje rychlost až 450 Mb/s na pásmo. V režimu opakovače dokáže adaptér EA-N66 šířit signál bezdrátového připojení a výrazně tak zvýšit jeho dosah, pokud nelze využít přímé připojení. Nabízí tak lepší pokrytí pro větší budovy a také mnohem univerzálnější použití. Uživatelé mohou jednoduše vyhledat síť Wi-Fi s nejsilnějším signálem a připojit se k vybranému SSID. V režimu přístupového bodu přístroj spolupracuje s kabelovými modemy a routery a rozšiřuje stávající síť o možnost bezdrátového připojení. Všechny tyto funkce lze snadno ovládat přes intuitivní uživatelské rozhraní ASUS bez nutnosti instalace.


| Diskuse | Tiskové zprávy